Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Финансовый лизинг и налог на добавленную стоимость

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Статьи от 29.11.2000
Утратил силу

Фінансовий лізинг i податок на додану вартість

 

Загальні засади

Відповідно до п. 1 ст. 4 Закону України від 16.07.97 р. № 723/97-ВР «Про лізинг» (із змінами та доповненнями), яким визначено загальні правові та економічні засади здійснення лізингу, фінансовий лізинг – це договір лізингу, в результаті укладення якого лізингоодержувач на своє замовлення отримує в платне користування від лізингодавця об’єкт лізингу на строк, не менший строку, за який амортизується 60 відсотків вартості об’єкта лізингу, визначеної в день укладення договору. Сума відшкодування вартості об’єкта лізингу в складі лізингових платежів за період дії договору фінансового лізингу повинна включати не менше 60 відсотків вартості об’єкта лізингу, визначеної в день укладення договору. Після закінчення строку договору фінансового лізингу об’єкт лізингу, переданий лізингоодержувачу згідно з договором, переходить у власність лізингоодержувача або викуповується ним за залишковою вартістю.

Водночас п. 1.11 ст. 1 Закону України від 03.04.97 р. № 168/97-ВР «Про податок на додану вартість» (із змінами та доповненнями) встановлено, що термін «лізинг» у цьому Законі застосовується у значенні, визначеному Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств» (у редакції Закону України від 22.05.97 р. № 283/97-ВР із змінами та доповненнями). У зв’язку з цим у цілях оподаткування ПДВ лізингових операцій, у тому числі й фінансового лізингу, потрібно керуватися визначеннями термінів, установленими п. 1.18 ст. 1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств».

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос