Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Каков порядок расчета балансовой стоимости на начало отчетного периода, на второй и последующие годы эксплуатации при ускоренной амортизации объекта группы 3 основных фондов?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 29.11.2000
Утратил силу

? Який порядок розрахунку балансової вартості на початок звітного періоду, на другий та наступні роки експлуатації у разі прискореної амортизації об’єкта групи 3 основних фондів?

(ТОВ «Галсана», м. Київ)

 

Відповідно до пп. 8.6.2 п. 8.6 ст. 8 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» (у редакції Закону України від 22.05.97 р. № 283/97-ВР зі змінами та доповненнями) (далі – Закон) платник податку може самостійно прийняти рішення про застосування прискореної амортизації основних фондів групи 3, придбаних після набуття чинності цим Законом. Зазначене рішення не може бути прийняте платниками податку, що випускають продукцію (роботи, послуги), ціни (тарифи) на яку встановлюються (регулюються) державою або платниками податку, які визнані такими, що займають монопольне становище на ринку, відповідно до закону. Облік таких основних фондів ведеться окремо по кожному об’єкту. Амортизаційні відрахування нараховуються на балансову вартість таких об’єктів, яка дорівнює їх первісній вартості, збільшеній на суму витрат, пов’язаних із поліпшенням таких фондів, у порядку, передбаченому пунктами 8.3.2 i 8.7.1 цієї статті.

Згідно з пп. 8.7.1 п. 8.7 ст. 8 Закону витрати, пов’язані з поліпшенням основних фондів, у сумі, що перевищує п’ять відсотків сукупної балансової вартості груп основних фондів на початок звітного року, відносяться на збільшення балансової вартості груп 2 i 3 та підлягають амортизації за нормами, передбаченими для відповідних основних фондів.

Враховуючи вищевикладене, балансова вартість об’єкта групи 3 основних фондів на початок будь-якого з років терміну прискореної амортизації дорівнює первісній вартості (балансовій вартості на початок такого терміну, у разі початку прискореної амортизації пізніше року придбання або виготовлення такого об’єкта), збільшеній на суму витрат, пов’язаних із поліпшенням таких фондів, у порядку, передбаченому пунктами 8.3.2 i 8.7.1 цієї статті, тобто не зменшується протягом усього терміну прискореної амортизації. Сума амортизаційних відрахувань у разі прискореної амортизації об’єкта групи 3 основних фондів відображається у рядку 34.13 додатка М до Декларації про прибуток підприємства.
 

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос