Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Противоречит ли требованиям действующего законодательства осуществление расчетов за потребленную электроэнергию переводным векселем?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 21.11.2000

? Чи суперечить вимогам чинного законодавства здійснення розрахунків за спожиту електроенергію переказним векселем?

 

Відповідно до ст. 26 Закону України від 16.10.97 р. № 575/97-ВР «Про електроенергетику» (зі змінами та доповненнями) споживач, якому електроенергія постачається енергопостачальником, що здійснює підприємницьку діяльність з постачання електроенергії на закріпленій території, зобов’язаний сплачувати її вартість виключно грошовими коштами шляхом їх перерахування на розподільний рахунок енергопостачальника. У разі проведення споживачем розрахунків у інших формах та/або сплати коштів на інші рахунки такі кошти не враховуються як оплата спожитої електроенергії.

Крім того, постановами Кабінету Міністрів України від 06.05.2000 р. № 774 «Про заходи щодо організації виконання Закону України «Про державний бюджет на 2000 рік» та від 16.06.2000 р. № 976 «Про підготовку підприємств паливно-енергетичного комплексу до сталої роботи в осінньо-зимовий період 2000 року» також установлено, що розрахунки за енергоносії здійснюються виключно грошовими коштами.

При цьому зазначені постанови забороняють провадження емісійної діяльності чи індосаменту, авалю, поручительства та інших форм зобов’язань за векселем або іншими цінними паперами.

Враховуючи вищевикладене, операції розрахунків за спожиту електроенергію векселями суперечать вимогам чинного законодавства України.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос