Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Уплачивается ли акцизный сбор в случае реализации подакцизных товаров, в том числе конфискованных, в частности транспортных средств, приобретенных до 1 января 1992 г.?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 21.11.2000
Утратил силу

? Чи сплачується акцизний збір у разі реалізації підакцизних товарів, у тому числі конфіскованих, зокрема транспортних засобів, придбаних до 1 січня 1992 р.?

 

До 14 грудня 1999 р. відповідно до статей 3 та 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 26.12.92 р. № 18-92 «Про акцизний збір» (із змінами та доповненнями) акцизний збір справлявся також з оборотів з реалізації підакцизних товарів (продукції), придбаних до 01.01.92 р. При реалізації цих підакцизних товарів оподатковуваний оборот мав визначатися виходячи з договірних цін з урахуванням акцизного збору. Таким чином, у разі реалізації транспортних засобів, придбаних до 01.01.92 р., податкове зобов’язання щодо сплати акцизного збору виникало під час здійснення оборотів з реалізації зазначених транспортних засобів за ставками, що діяли на момент їх реалізації. До 12 червня 1996 р. такі ставки акцизного збору було встановлено у відсотках до вартості у відпускних цінах.

Законом України від 24.05.96 р. № 216/96-ВР «Про ставки акцизного збору i ввізного мита на деякі транспортні засоби та шини до них», який набрав чинності з 12.06.96 р., визначено перелік підакцизних транспортних засобів, до якого увійшли автомобілі та інші моторні транспортні засоби, призначені для перевезення людей, включаючи вантажно-пасажирські автомобілі-фургони та гоночні автомобілі, а також мотоцикли, та встановлено фіксовані ставки акцизного збору згідно з кодами виробів за Гармонізованою системою опису та кодування товарів в екю залежно від об’єму циліндрів двигуна. Тобто починаючи з 12.06.96 р., при реалізації транспортних засобів, придбаних до 01.01.92 р., необхідно було сплатити акцизний збір, який обчислюється за встановленими фіксованими ставками в екю залежно від об’єму циліндрів двигуна автомобіля. При цьому вартість автомобіля, дата його виготовлення, процент зношення та перебування у використанні не враховуються при обчисленні суми акцизного збору.

З набранням чинності з 14 грудня 1999 р. Законом України від 18.11.99 р. № 1243-ХІV «Про внесення змін до Декрету Кабінету Міністрів України «Про акцизний збір» уповноважений державний орган, що здійснює продаж підакцизних товарів, вилучених з вільного обігу або конфіскованих у випадках, передбачених законодавством, визначається як податковий агент, який зобов’язаний включити до ціни товару (продукції) акцизний збір у порядку i за ставками, передбаченими Законом, стягнути та перерахувати його до бюджету. Крім цього, одночасно цим Законом з Декрету виключено норму щодо стягнення акцизного збору з оборотів з реалізації підакцизних товарів, придбаних до 01.01.92 р.

Таким чином, цим законодавчим актом обороти з реалізації підакцизних товарів, придбаних до 01.01.92 р., вилучено із об’єктів оподаткування акцизним збором незалежно від того, хто здійснює таку реалізацію.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос