Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Распространяются ли льготы по обложению акцизным сбором товаров (продукции), установленные действующим законодательством, на операции по продаже соответствующих конфискованных подакцизных товаров?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 21.11.2000
Утратил силу

? Чи поширюються пільги з оподаткування акцизним збором товарів (продукції), встановлені чинним законодавством, на операції з продажу відповідних конфіскованих підакцизних товарів?

 

З набранням чинності з 14 грудня 1999 р. Законом України від 18.11.99 р. № 1243-ХІV «Про внесення змін до Декрету Кабінету Міністрів України «Про акцизний збір» уповноважений державний орган, що здійснює продаж підакцизних товарів, вилучених з вільного обігу або конфіскованих у випадках, передбачених законодавством, набув статусу податкового агента. Такий податковий агент зобов’язаний включити до ціни товару (продукції) акцизний збір у порядку i за ставками, передбаченими Законом, стягнути та перерахувати його до бюджету. Тобто формування ціни продажу конфіскованого підакцизного товару має здійснюватися за ставками акцизного збору та в порядку, передбаченими чинним законодавством. Ця норма Декрету безпосередньо узгоджується з вимогами спеціальних законодавчих актів, які визначають розмір ставок акцизного збору та порядок його включення до ціни підакцизних товарів (продукції) певних груп. Ставки акцизного збору встановлює Верховна Рада України, i вони є єдиними на всій території України.

Виходячи із зазначеного, у разі звільнення законодавчими актами від обкладення акцизним збором певного підакцизного товару (продукції) та відсутності на цей товар (продукцію) ставки акцизного збору (наявності нульової ставки акцизного збору) така пільга на період її дії поширюється i на операції з продажу конфіскованого відповідного підакцизного товару. Це обумовлюється, по-перше, тим, що акцизний збір належить до категорії непрямих податків, а виходячи з економічної суті непрямих податків, вони є податками на споживання i включаються до ціни товарів, i звільнятися від обкладення акцизним збором можуть лише товари. По-друге, згідно з нормою вищезазначеного Декрету ціна продажу підакцизних конфіскованих товарів формується з обов’язковим включенням акцизного збору до такої ціни за ставками акцизного збору на ці підакцизні товари, що є діючими відповідно до вимог чинного законодавства.

 

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос