Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Предприятие платит инвалиду 1 группы возмещение за увечье, причиненное на нашем предприятии, а также оплачивает затраты по обычному и бытовому уходу. Облагаются ли подоходным налогом данные суммы выплат и затрат по уходу? Являются ли данные выплаты валовыми расходами предприятия?

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 16.11.2000
Утратил силу

Підприємство виплачує інваліду 1 групи відшкодування за каліцтво, заподіяне на нашому підприємстві, а також оплачує затрати за звичайний і побутовий догляд. Чи оподатковуються прибутковим податком дані суми виплат і затрат по догляду? Чи є дані виплати валовими витратами підприємства ?

 

Старший державний податковий інспектор Ніна Дрозд вважає, що суми на відшкодування шкоди, заподіяної працівнику ушкодженням здоров'я (в тому числі виплати втраченого заробітку та витрати на звичайний догляд і побутове обслуговування), виплачуються відповідно до вимог Правил відшкодування власником підприємства, установи і організації або уповноваженим ним органом шкоди, заподіяної працівникові ушкодженням здоров'я, пов'язаним з виконанням ним трудових обов'язків, а отже, згідно з пп. «л» п. 1 ст. 5 Декрету Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок з громадян» (далі – Декрет) вони не включаються до сукупного оподатковуваного доходу. 

Крім того, відповідно до п. 2 ст. 5 Декрету вказані суми виплат, на думку автора, не враховуються при визначенні бази обкладення податками і зборами, які нараховуються на фонд оплати праці відповідно до законів України. 

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос