Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Работник предприятия обучает сына в государственном высшем учебном заведении на контрактной основе. Согласно коллективному договору предприятие (из собственных средств) оплачивает 50 процентов стоимости обучения. Можно ли считать эти 50 процентов стоимости обучения доходом работника и нужно ли их относить к его совокупному налогооблагаемому доходу?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 16.11.2000
Утратил силу

? Працівник підприємства навчає сина у державному вищому навчальному закладі на контрактній основі. Згідно з колективним договором підприємство (з власних коштів) оплачує 50 відсотків вартості навчання. Чи можна вважати ці 50 відсотків вартості навчання доходом працівника та чи потрібно їх відносити до його сукупного оподатковуваного доходу?

 

Згідно з пп. «с» п. 1 ст. 5 Декрету Кабінету Міністрів України від 26.12.92 р. № 13-92 «Про прибутковий податок з громадян» (із змінами та доповненнями) та змінами з цього питання, внесеними до п. 5.21 Інструкції про прибутковий податок з громадян від 21.04.93 р. № 12, затвердженими наказами ДПА України від 25.12.98 р. № 650 та від 28.04.2000 р. № 222, які зареєстровані в Мін’юсті України, до сукупного оподатковуваного доходу, одержаного громадянами в період, за який здійснюється оподаткування, не включаються суми плати за утримання та навчання дітей у дошкільних виховних закладах, закладах загальної середньої, професійно-технічної освіти, а також у державних вищих навчальних закладах освіти, розташованих на території України, за рахунок фізичних або юридичних осіб.

Суми плати за утримання дітей в дошкільних виховних закладах та за їх навчання не включаються до сукупного оподатковуваного доходу тих громадян – платників податку, включаючи дітей, на користь яких юридичною або фізичною особою були проведені такі виплати, незалежно від перебування батьків цих дітей у трудових відносинах з підприємством.

Таким чином, у ст. 5 зазначеного Декрету йдеться про сукупний оподатковуваний дохід платників, до якого не включаються суми грошових коштів, а також вартість матеріальних цінностей i соціальних благ, виплачених (наданих) такому платнику іншими особами. Слід зазначити, що до таких виплат i благ не належать суми, витрачені платниками-громадянами на задоволення власних потреб, а також потреб членів сім’ї з власних коштів.

Отже, враховуючи викладене, вартість навчання сина працівника підприємства у вищому навчальному закладі, оплаченого підприємством (з власних коштів) у розмірі 50 відсотків, не підлягає обкладенню прибутковим податком з громадян i, відповідно, не буде включатися до сукупного оподатковуваного доходу працівника, якщо така допомога надавалась саме йому, незалежно від того, виплачуються кошти особисто працівнику чи перераховуються за його заявою навчальному закладу.

 

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос