Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Каков порядок открытия счета на имя другого физического лица по поручению?

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 30.10.2000

Який порядок відкриття рахунку на ім'я іншої фізичної особи за дорученням?

 

Відповідно до абз. 2 п. 1.9 Інструкції про порядок відкриття та використання рахунків у національній та іноземній валюті (далі – Інструкція) фізичні особи, які відкривають рахунки на ім'я неповнолітніх осіб чи на ім'я фізичної особи за довіреністю, повинні пред'явити уповноваженому працівникові банку паспорт чи документ, що його замінює. Ця норма, на думку авторів консультації, ґрунтується на нормах ст. 64 Цивільного кодексу України, якою передбачено, що довіреністю визначається письмове повноваження, яке видається однією особою іншій для представництва перед третіми особами. 

У консультації зазначено, що Інструкцією встановлено порядок відкриття рахунків із обов'язковим укладенням договору із власником рахунку і, таким чином, відповідно до ст. 62 Цивільного кодексу України договір від імені іншої особи (представника) може укладатися на ім'я другої особи (яку представляють) у силу повноважень, що ґрунтуються на довіреності, законі тощо. З цього випливає, що оформляти довіреність фізичній особі треба.

«При відкритті рахунків на ім'я неповнолітніх довіреність на ім'я батьків чи опікунів Інструкцією не вимагається, оскільки відповідно до ст. 14 Цивільного кодексу України за неповнолітніх укладають угоди від їх імені батьки (усиновителі) або опікуни.» 

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос