Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Необходимо ли уплачивать рыночный сбор гражданам – субъектам предпринимательской деятельности, которые зарегистрированы без создания юридического лица и торгуют в стационарных помещениях (магазинах, киосках, палатках) на территории рынка?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 30.10.2000

? Чи необхідно сплачувати ринковий збір громадянам – суб’єктам підприємницької діяльності, які зареєстровані без створення юридичної особи i торгують у стаціонарних приміщеннях (магазинах, кіосках, палатках) на території ринку?

 

З метою стимулювання розвитку малого підприємництва та відповідно до п. 4 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України Президент України видав Указ № 761/99, яким установлено, що ринковий збір – це плата за право займання місця для торгівлі на ринках усіх форм власності, в тому числі у павільйонах, на критих та відкритих столах, майданчиках (включаючи орендовані), з автомобілів, візків, мотоциклів, ручних візків тощо.

Платниками ринкового збору є юридичні особи усіх форм власності, їх філіали, відділення, представництва та інші відокремлені підрозділи, а також фізичні особи.

Статтею 4 цього Указу передбачено, що не справляється ринковий збір із підприємств торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування, які розташовані у стаціонарних приміщеннях (магазинах, кіосках, палатках) на території ринку, та з власних торговельно-закупівельних підрозділів ринку незалежно від займаного місця.

Оскільки відповідно до п. 1 ст. 1 Закону України від 27.03.91 р. № 887-ХІІ «Про підприємства в Україні» підприємство – самостійний господарюючий статутний суб’єкт, який має права юридичної особи та здійснює виробничу, науково-дослідницьку i комерційну діяльність з метою одержання відповідного прибутку (доходу), то громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності, які зареєстровані без створення юридичної особи i торгують у стаціонарних приміщеннях (магазинах, кіосках, палатках) на території ринку, повинні сплачувати ринковий збір на загальних підставах*.

Відповідно до п. 7 Порядку заняття торговельною діяльністю i правил торговельного обслуговування населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. № 108, відносяться до:

• стаціонарних пунктів роздрібного продажу товарів – магазини, які займають окремі приміщення або будівлі та мають торговельний зал для покупців; 

• громадського харчування – фабрики-кухні, фабрики-заготівельні, їдальні, ресторани, кафе, закусочні, бари, буфети тощо, які займають окреме приміщення або будівлю i мають, як правило, зал, обладнаний столиками i стільцями для споживання їжі, необхідні виробничі та побутові приміщення для її приготування. Таким чином, підприємство громадського харчування – це підприємство, яке призначене для виробництва кулінарної продукції, борошняних кондитерських та булочних виробів, їх реалізації та (або) організації споживання; 

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос