Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Осуществляется ли налогообложение дохода нерезидента (физического лица) при выплате ему процентов по депозиту согласно международным договорам об избежании двойного налогообложения с учетом требований Порядка освобождения (уменьшения) от налогообложения доходов с источником их происхождения из Украины согласно международным договорам Украины об избежании двойного налогообложения, утвержденного постановлением Кабинета Министров Украины от 18.05.2000 г. № 825?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 12.09.2000

? Чи провадиться оподаткування доходу нерезидента (фізичної особи) при виплаті йому процентів по депозиту згідно з міжнародними договорами про уникнення подвійного оподаткування з урахуванням вимог Порядку звільнення (зменшення) від оподаткування доходів із джерелом їх походження з України згідно з міжнародними договорами України про уникнення подвійного оподаткування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.05.2000 р. № 825?

(Авіатекбанк, м. Київ)

 

Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 18.05.2000 р. № 825, якою затверджено Порядок для застосування нерезидентами – фізичними та юридичними особами, що мають право на використання переваг відповідно до міжнародних договорів України про уникнення подвійного оподаткування щодо звільнення (зменшення) від оподаткування доходів із джерелом їх походження з України. Порядок установлює правила попереднього звільнення таких доходів, а також відшкодування необхідних сум сплаченого податку з урахуванням чинного законодавства України та положень міжнародного договору. Цим Порядком визначено також види доходів, на які поширюється право на попереднє звільнення та відшкодування.

Відповідно до пп. з) п. 1 ст. 5 Декрету Кабінету Міністрів України від 26.12.92 р. № 13-92 «Про прибутковий податок з громадян» (зі змінами та доповненнями) до сукупного оподатковуваного доходу громадян (суб'єктів оподаткування в Україні) не включаються, тобто не оподатковуються, проценти, дисконтні доходи і виграші по облігаціях державних позик, грошових вкладах, іменних ощадних сертифікатах.

Міжнародні договори України про уникнення подвійного оподаткування здебільшого передбачають оподаткування отриманого особою (як фізичною, так і юридичною) зазначеного виду доходу в країні, де вони виникають, відповідно до законодавства цієї країни. При цьому відповідними положеннями визначено ставку оподаткування процентів, яка не повинна згідно з договором перевищувати ставку за національним законодавством країни – джерела виникнення процентів.

Таким чином, оскільки проценти, отримані фізичними особами, не оподатковуються відповідно до внутрішнього законодавства України, положення згаданого Порядку на такий вид доходу не поширюються.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос