Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Отношения резидент – нерезидент: агент с зависимым или независимым статусом

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Статьи от 12.09.2000
Утратил силу

Відносини резидент – нерезидент:
 агент із залежним чи незалежним статусом

 

Господарська діяльність нерезидентів в Україні має відбуватись через постійне представництво. Оподаткування такого постійного представництва здійснюється відповідно до ст. 13 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» (у редакції Закону України від 22.05.97 р. № 283/97-ВР) та положень статей 5 та 7 договорів про уникнення подвійного оподаткування (якщо з відповідною країною укладено такий договір*). 

Водночас нерезиденти можуть провадити діяльність у нашій країні й без створення представництва. У такому разі вони діють через українських резидентів (юридичних або фізичних осіб), які працюють в інтересах іноземної компанії. У цьому випадку в дію вступає концепція «агента із залежним статусом». Ця концепція застосовується з метою недопущення ухилення від незастосування положення «постійного місця діяльності», яка характеризує постійне представництво. Для цього в законодавстві існує норма, згідно з якою такого виду діяльність розглядається як утворення постійного представництва з усіма податковими наслідками.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос