Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Увеличиваются ли валовые расходы предприятия на сумму компенсационных выплат работникам в связи с задержкой сроков выплаты части заработной платы? Как отразить в бухгалтерском учете начисление и выплату компенсаций?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 27.06.2000

? Чи збільшуються валові витрати підприємства на суму компенсаційних виплат працівникам у зв’язку із затримкою термінів виплати частини заробітної плати?

Як відобразити в бухгалтерському обліку нарахування та виплату компенсацій?

(АТВТ «Донтехгума», Донецька обл.)

 

Статтею 34 Закону України від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці» (зі змінами та доповненнями) встановлено, що компенсація працівникам втрати частини заробітної плати у зв’язку із порушенням строків її виплати провадиться відповідно до індексу зростання цін на споживчі товари i тарифів на послуги в порядку, встановленому чинним законодавством.

Підпунктом 5.6.2 п. 5.6 ст. 5 Закону України від 22.05.97 р. № 283/97-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств» (зі змінами та доповненнями) встановлено, що додатково до виплат, передбачених пп. 5.6.1 цієї статті, до складу валових витрат платника податку включаються обов’язкові виплати, а також компенсація вартості послуг, які надаються працівникам у випадках, передбачених законодавством, а також внески платника податку на обов’язкове страхування життя або здоров’я працівників у випадках, передбачених законодавством.

Таким чином, оскільки компенсації працівникам втрати частини заробітної плати у зв’язку із порушенням строків її виплати встановлено чинним законодавством, то сума зазначеної компенсації відноситься до валових витрат платника податку відповідного звітного (податкового) періоду згідно із пп. 5.6.2 п. 5.6 ст. 5 вищезазначеного Закону України.

Згідно з Типовим положенням з планування, обліку та калькуляції собівартості продукції (робіт, послуг) у промисловості, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.96 p. № 473 (частина 4, п. 46), до складу собівартості включаються доплати, надбавки, гарантійні та компенсаційні виплати, передбачені законодавством.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос