Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

За отгруженный товар получен вексель, который позднее передан банку для учета (в соответствии с договором учета, заключенным с банком). Можно ли плату за учет векселя (дисконт) отнести на валовые затраты фирмы?

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 04.05.2000

За відвантажений товар отримано вексель, який згодом передано банку для врахування (згідно з договором врахування, укладеним з банком). Чи можна плату за врахування векселя (дисконт) віднести на валові витрати фірми? 

 

Згідно з п. 2 гл. 2 р. 1 Положення про операції банків з векселями дисконт – це різниця між повною (номінальною) сумою векселя і сумою, сплаченою при придбанні векселя, за умови, що остання сума менша за повну (номінальну). 

Дуже часто дисконт обчислюють у відсотках, але при цьому, як вважають фахівці аналітичного відділу Видавничого будинку «Фактор», треба враховувати, що з метою оподаткування використовуються терміни і правила, визначені законами України з питань оподаткування. Так, в п. 1.10 ст. 1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»  визначено, що до процентів, зокрема, включаються: 

– платіж за використання коштів або товарів (робіт, послуг), отриманих у кредит; 

– платіж за використання коштів, залучених у депозит; 

– платіж за придбання товарів у розстрочку. 

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос