Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

В структуре неналоговых платежей есть такой платеж, как отчисление предприятиями в бюджет десяти процентов стоимости нестандартной продукции. Что это за платеж? Каковы условия и порядок его уплаты?

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 24.04.2000

У структурі неподаткових платежів є такий платіж, як відрахування підприємствами до бюджету десяти відсотків вартості нестандартної продукції. Що це за платіж? Які умови та порядок його сплати?

 

Як стверджує начальник управління ресурсних та неподаткових платежів, місцевих податків і зборів ДПА у м. Києві Надія Мирун, такий платіж дійсно існує. Його встановлено ст. 7 Декрету КМУ «Про державний нагляд за додержанням стандартів, норм і правил та відповідальність за їх порушення»*, де передбачено, що в разі, якщо підприємець має дозвіл на тимчасове відхилення від вимог відповідних стандартів щодо якості продукції (вони видаються Держкомітетом стандартизації, метрології та сертифікації України), то він повинен відраховувати до Державного бюджету 10 % вартості продукції (без ПДВ та акцизного збору), виробленої з відхиленням, але не більше 90 % від прибутку, що залишається в розпорядженні підприємств після здійснення обов'язкових платежів. 

Згідно з Порядком відрахування в доход державного бюджету 10 відсотків вартості продукції, виготовленої з тимчасовим відхиленням від вимог відповідних стандартів щодо її якості платіж перераховується щомісяця, не пізніше 15 числа місяця, наступного за звітним. 

Платники вказаного збору подають щоквартально податковим органам за місцем знаходження розрахунок у ті ж строки, що і квартальні та річні звіти за встановленою формою. 

Відповідальність за правильність розрахунку, повноту та своєчасність сплати до бюджету коштів покладається на суб'єкт підприємницької діяльності.

На підставі п. 7 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в України» в разі виявлених в результаті перевірки порушень, органи державної податкової служби мають право застосовувати фінансові санкції у вигляді стягнення однократного розміру донарахованої за результатами перевірки суми, а за неподання чи несвоєчасне подання органам податкової служби розрахунків або несвоєчасне подання установам банків платіжних доручень – 10 % належної до сплати суми. 

Окрім того, у ст. 8 Декрету передбачено близько 9 видів штрафів, що накладаються на підприємства у разі порушення ними встановлених стандартів, норм і правил. 

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос