Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Является ли предприятие с иностранными инвестициями плательщиком сбора на развитие виноградарства, садоводства и хмелеводства, ведь этот сбор введен в июле 1999 г. после регистрации предприятия как предприятия с иностранными инвестициями, т. е. после регистрации внесенных иностранных инвестиций?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 04.04.2000
Утратил силу

? Чи є підприємство з іноземними інвестиціями платником збору на розвиток виноградарства, садівництва i хмелярства, адже цей збір введено в липні 1999 р. після реєстрації підприємства як підприємства з іноземними інвестиціями, тобто після реєстрації внесених іноземних інвестицій?

 

Єдиним документом, що чітко визначив для підприємств з іноземними інвестиціями гарантії від зміни податкового законодавства, був Декрет Кабінету Міністрів України від 20.05.93 р. № 55-93 «Про режим іноземного інвестування». Так, згідно зі ст. 31 цього Декрету в разі, коли законодавчими актами України встановлюються нові види податків, які не були передбачені ними на момент прийняття цього Декрету, існуючі підприємства з іноземними інвестиціями звільняються від них на п’ять років.

Але Декрет уже втратив чинність. Якщо б зазначений збір на розвиток виноградарства, садівництва i хмелярства було введено до втрати чинності цим документом, то підприємство звільнялося б від його сплати на певний термін.

Збір на розвиток виноградарства, садівництва i хмелярства введено до системи оподаткування 1 липня 1999 р. Законом України від 09.04.99 р. № 588-XIV.

На цей момент є чинним Закон України від 19.03.96 р. «Про режим іноземного інвестування», яким регламентовано: якщо в подальшому спеціальним законодавством України про іноземні інвестиції будуть змінюватися гарантії захисту іноземних інвестицій, зазначені у розділі II цього Закону, то протягом десяти років з дня набрання чинності таким законодавством на вимогу іноземного інвестора застосовуються державні гарантії захисту іноземних інвестицій, зазначені в цьому Законі.

I оскільки зміна податкового законодавства не відноситься до змін гарантій захисту іноземних інвестицій, законодавчих підстав для звільнення підприємств з іноземними інвестиціями від сплати збору на розвиток виноградарства, садівництва i хмелярства немає.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос