Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Фирма реализует алкогольные напитки другим фирмам небольшими партиями, иногда даже по одному ящику, и не считает это оптовой торговлей. Обязана ли фирма начислять и уплачивать сбор на развитие виноградарства, садоводства и хмелеводства? Что такое оптовая торговля и какие предприятия к ней относятся?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 04.04.2000
Утратил силу

? Фірма реалізує алкогольні напої іншим фірмам невеликими партіями, іноді навіть по одному ящику, i не вважає це оптовою торгівлею. Чи зобов’язана фірма нараховувати та сплачувати збір на розвиток виноградарства, садівництва i хмелярства? Що таке оптова торгівля i які підприємства до неї належать?

 

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.11.99 р. № 2152 «Про внесення змін до Порядку справляння збору та використання коштів на розвиток виноградарства, садівництва i хмелярства» об’єктом обкладення збором є виручка, одержана на кожному етапі реалізації в оптово-роздрібній торговельній мережі та в мережі громадського харчування алкогольних напоїв та пива. Тобто незалежно від того, чи вважає фірма, що займається оптовим або роздрібним продажем продукції, чи ні, вона є платником збору на розвиток виноградарства, садівництва i хмелярства i повинна сплачувати кошти до бюджету i подавати до податкових органів відповідну звітність.

Згідно з листом МЗЕЗторгу України від 17.03.98 р. № 15-03/29-192 оптова торгівля – це сфера підприємницької діяльності щодо придбання та відповідного перетворення товарів для наступної реалізації підприємствам роздрібної торгівлі, іншим суб’єктам підприємницької діяльності. Включає як безпосередні комерційні зв’язки в межах договорів купівлі-продажу i постачання між підприємствами-виробниками i споживачами, так i зв’язки між ними через торгових посередників.

Таким чином, ознакою віднесення підприємства до підприємств оптової торгівлі є не кількість продукції, що реалізується, а те, кому саме ця продукція реалізується: якщо іншим суб’єктам підприємницької діяльності – це оптова торгівля, якщо безпосередньо споживачам (при цьому не зазначається кількість продукції) для їх власного некомерційного використання – це роздрібна торгівля.

 

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос