Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Облагается ли акцизным сбором продажа автомобиля, импортированного до 1 января 1994 г., и каким законодательным актом это регламентировано?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 04.04.2000
Утратил силу

? Чи оподатковується акцизним збором продаж автомобіля, імпортованого до 1 січня 1994 р., i яким законодавчим актом це регламентовано?

 

Сплату акцизного збору при ввезенні підакцизної продукції на митну територію України запроваджено Законом України «Про Державний бюджет України на 1994 рік». Стаття 28 цього Закону регламентує, що запроваджується справляння митними органами України акцизного збору за діючими ставками одночасно зі справлянням митних зборів та мита.

Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 18.12.91 р. № 1997 «Про порядок введення в дію Закону України «Про акцизний збір» до переліку товарів, по яких сплачується акцизний збір, включено i легкові автомобілі. Оскільки автомобіль було імпортовано до 1 січня 1994 р., тобто до зміни бази обкладення акцизним збором, то об’єкта оподаткування при ввезенні автомобіля не було.

Тепер, виходячи з того, що автомобіль після 1 січня 1994 р. вже перебував на митній території України, його реалізація повинна розглядатися як реалізація товарів на території України.

Законодавством України з питань акцизного збору, а саме ст. 3 Декрету Кабінету Міністрів України від 26.12.92 р. № 18-92 «Про акцизний збір» (із змінами та доповненнями) передбачено, що обороти з реалізації вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) шляхом їх продажу, обміну на інші товари, безоплатної передачі товарів (продукції) або з частковою їх оплатою є об’єктом оподаткування. Тобто продаж товарів, у цьому випадку – автомобіля, який не було вироблено на підприємствах України, а було імпортовано до 1 січня 1994 р., не є об’єктом обкладення акцизним збором.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос