Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

С какого момента вступает в силу постановление Кабинета Министров Украины № 2152, которым внесены изменения в определение круга плательщиков сбора на развитие виноградарства, садоводства и хмелеводства? Как быть тем, кто стали плательщиками и должны были сдать отчеты в налоговые органы до 15 декабря 1999 г., ведь указанное постановление официально обнародовано только 22 декабря в газете «Урядовий кур’єр»?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 04.04.2000
Утратил силу

? З якого моменту набирає чинності постанова Кабінету Міністрів України № 2152, якою внесено зміни до кола платників збору на розвиток виноградарства, садівництва i хмелярства? Як бути тим, хто стали платниками i повинні були здати звіти до податкових органів до 15 грудня 1999 р., адже зазначену постанову офіційно оприлюднено лише 22 грудня в газеті «Урядовий кур’єр»?

 

Відповідно до Указу Президента України від 10.06.97 р. № 503/97 «Про порядок офіційного оприлюднення нормативно-правових актів та набрання ними чинності» всі нормативно-правові акти Кабінету Міністрів України набирають чинності з моменту їх прийняття, якщо більш пізній строк набрання ними чинності не передбачено в самих цих актах. Тобто постанова Кабінету Міністрів України від 25.11.99 р. № 2152 набрала чинності з 25 листопада 1999 р.

Щодо частини другої ст. 5 зазначеного Указу, де встановлено, що акти Кабінету Міністрів України, які визначають права i обов’язки громадян, набирають чинності не раніше дня їх опублікування в офіційних друкованих виданнях, то слід мати на увазі, що зазначена постанова стосується платників податків (у цьому випадку – збору), тобто суб’єктів підприємницької діяльності, i не зачіпає особистих прав та обов’язків громадянина як окремої конкретної людини, гарантованих їй Конституцією України.

Статтею 1 вищенаведеного Указу регламентовано, що офіційними друкованими виданнями є «Офіційний вісник України», «Відомості Верховної Ради України», газета «Урядовий кур’єр». Тобто офіційним оприлюдненням вважається дата першого опублікування в цих виданнях.

Таким чином, офіційне оприлюдення зазначеної постанови відбулося 17 грудня 1999 р. («Офіційний вісник України»).

Оскільки дата офіційного оприлюднення постанови більш пізня, ніж дата нарахування та сплати збору за листопад (15 грудня 1999 р.), ті суб’єкти підприємницької діяльності, які, починаючи з 25 листопада, увійшли до кола платників збору на розвиток виноградарства, садівництва i хмелярства, зобов’язані були самостійно здійснити нарахування збору за період з 25 по 30 листопада та включити ці суми до звітів, поданих до податкових органів у січні 2000 р. А до 15 січня 2000 р. вони мали сплатити нараховані суми до бюджету. При цьому до зазначених платників на ці суми збору штраф за прострочення сплати та фінансові санкції не застосовуються.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос