Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Как осуществляется продажа акцизных марок и погашается налоговый вексель по акцизному сбору, если он выдан впервые?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 25.01.2000

? Як здійснюється продаж акцизних марок i погашається податковий вексель із акцизного збору, якщо його видано вперше?

 

Пунктом 20 ст. 7 Закону України від 15.09.95 р. № 329/95-ВР «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби» (із змінами, внесеними Законом України від 11.12.98 р. № 311-XIV) передбачено, що платники, які отримують спирт етиловий неденатурований для переробки на іншу підакцизну продукцію, сплачують акцизний збір в рахунок погашення виданих ними податкових векселів під час придбання акцизних марок. Відповідно до Порядку видачі та погашення податкових векселів, що підтверджують зобов’язання із сплати суми акцизного збору i видаються суб’єктами підприємницької діяльності у разі отримання спирту етилового неденатурованого, призначеного для переробки на іншу підакцизну продукцію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.02.99 р. № 275, такі платники зобов’язані видати податкові векселі протягом трьох робочих днів після отримання спирту етилового, призначеного для переробки на підакцизну продукцію. Сума акцизного збору, що вказується у податковому векселі, визначається виходячи із всієї кількості отриманого спирту та за ставками для готової продукції, які діють на дату отримання цього спирту. Цей вексель засвідчує безумовне грошове зобов’язання векселедавця щодо сплати суми акцизного збору у встановлений 90-денний строк. Видані векселі погашаються при придбанні акцизних марок повністю або частково. Продаж акцизних марок може здійснюватися лише виходячи з розрахунку суми акцизного збору, фактично сплаченої до бюджету в рахунок погашення виданого податкового векселя, яка припадає на певну кількість алкогольних напоїв, що мають відповідати отриманому обсягу спирту i заявлені в заявці-розрахунку на купівлю акцизних марок. 

Згідно з п. 17 вищезазначеного Порядку з моменту видачі векселедавцем першого податкового векселя податковий орган здійснює разовий продаж акцизних марок без сплати акцизного збору виходячи з місячної потреби підприємства у маркуванні готової продукції, але не більше його місячної виробничої потужності. Цю норму запроваджено з метою недопущення призупинення роботи підприємств i активізації їх фінансово-господарської діяльності, повного використання накопиченої сировини та завантаження виробничих потужностей i узгоджено з усіма зацікавленими міністерствами (відомствами) при розробленні Порядку видачі та погашення податкових векселів. Крім того, при здійсненні разового продажу акцизних марок без сплати акцизного збору орендовані виробничі потужності підприємства не враховуються, що визначено листом ДПА України від 07.04.99 р. № 5261/7/16-2117 «Щодо сплати акцизного збору в рахунок погашення податкових векселів».

Указом Президента України від 18.09.95 р. № 849/95 «Про запровадження марок акцизного збору на алкогольні напої та тютюнові вироби» (п. 7 Положення про марки акцизного збору) встановлено, що марки акцизного збору використовуються виробниками алкогольних напоїв безпосередньо у процесі виробництва для здійснення маркування. Для здійснення процесу виробництва, кінцевою стадією якого є маркування виробів акцизними марками, необхідна певна кількість марок. Продаж готових алкогольних виробів компенсує їх вартість з урахуванням належних податків i зборів, включених до ціни продажу, i дає змогу розрахуватися із бюджетом.

Відповідно до вимог вищезазначених Закону та Порядку податкові векселі, у тому числі й виданий вперше, погашаються повністю або частково під час придбання акцизних марок виходячи з розрахунку суми акцизного збору, фактично сплаченої до бюджету в рахунок погашення податкових векселів. Нормативно регламентований разовий продаж акцизних марок без сплати акцизного збору є економічним стимулятором i не зараховується в погашення виданого підприємством першого векселя.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос