Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Производственное и торговое предприятия продают детские праздничные подарки как гражданам, так и организациям и предприятиям. Каков порядок обложения налогом на добавленную стоимость операций по продаже таких товаров, и влияет ли на ставку налога источник оплаты таких подарков?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 25.01.2000
Утратил силу

? Виробниче i торговельне підприємства продають дитячі святкові подарунки як громадянам, так i організаціям та підприємствам. Який порядок обкладення податком на додану вартість операцій з продажу таких товарів, i чи впливає на ставку податку джерело оплати таких подарунків?

 

З 20.11.99 р. набрав чинності i діє до 15.01.2000 р. Закон України від 03.12.99 p. № 1280-XIV «Про звільнення від оподаткування грошових коштів, які спрямовуються на проведення новорічних i різдвяних свят для дітей i підлітків, та операцій з продажу дитячих святкових подарунків», згідно з яким від обкладення податком на додану вартість звільняються операції з продажу виробничими i торговельними підприємствами дитячих святкових подарунків, а також квитків на новорічно-різдвяні заходи для дітей. 

Основні вимоги для правомірності застосування пільгового режиму – це джерело оплати дитячих святкових подарунків та квитків на новорічно-різдвяні заходи, яким є кошти Фонду соціального страхування України, профспілкових комітетів підприємств i організацій, інших неприбуткових організацій, а також обмеження до 17 гривень вартості подарунка, який містить лише кондитерські вироби i фрукти та іграшки вітчизняного виробництва.

У разі коли операції з продажу дитячих святкових подарунків здійснюються як безпосередньо виробничими, так i торговельними підприємствами за рахунок коштів Фонду соціального страхування України або профспілкових комітетів, такі операції звільняються від обкладення податком на додану вартість, а суми податку на додану вартість, сплачені (нараховані) за придбані матеріально-технічні ресурси, вартість яких відноситься до складу валових витрат таких подарунків, також відносяться до їх складу. При цьому джерело придбання святкових подарунків, які звільняються від обкладення податком на додану вартість, повинно зазначатися у договорах, податкових накладних, платіжних (розрахункових) документах.

Під час операцій з продажу виробничими підприємствами дитячих святкових подарунків торговельним підприємствам з оплатою за рахунок коштів цих торговельних підприємств податок на додану вартість нараховується за загальновстановленим порядком та ставкою у розмірі 20 відсотків. При цьому у продавця суми податку на додану вартість, що сплачені (нараховані) за придбані матеріально-технічні ресурси, вартість яких відноситься до складу валових витрат виробництва подарунків, придбання яких здійснюється за рахунок інших джерел, включаються до складу податкового кредиту, а у покупця (торговельного підприємства) під час наступних операцій з перепродажу святкових подарунків, джерелом покриття витрат з яких є кошти Фонду соціального страхування України або профспілкових комітетів, податок на додану вартість, сплачений у складі ціни придбання, включається до складу валових витрат i до податкового кредиту не включається.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос