Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Предприятие оказало возвратную финансовую помощь другой организации по договору на два года. Должно ли предприятие в этом случае уплачивать налог на добавленную стоимость и должна ли организация, получившая финансовую помощь, уплачивать НДС?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 25.01.2000

? Підприємство надало поворотну фінансову допомогу іншій організації за договором на два роки. Чи повинно підприємство в цьому випадку сплачувати податок на додану вартість і чи повинна організація, що одержала фінансову допомогу, сплачувати ПДВ? 

(м. Обухів, Київська обл.)

 

Кредитування суб’єктів господарської діяльності i громадян за рахунок залучення коштів підприємств, установ, організацій, населення та інших кредитних ресурсів i інших банківських операцій є винятково функцією банків.

Відповідно до ст. 3 Закону України від 20.03.91 р. № 872-XII «Про банки i банківську діяльність» забороняється здійснення операцій із залучення i розміщення грошових вкладів i кредитів іншими юридичними особами, крім банків.

Крім цього, відповідно до ст. 382 Цивільного кодексу УРСР кредитування однієї організації іншою в натуральній або грошовій формі допускається тільки у випадках, установлених законодавством.

Що стосується податку на додану вартість, то відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України від 03.04.97 р. № 168/97-ВР «Про податок на додану вартість» об’єктом оподаткування є операції з продажу товарів (робіт, послуг) на митній території України, у тому числі операції з оплати вартості послуг за договорами оперативної оренди (лізингу) та операції з передачі права власності на об’єкти застави позичальнику (кредитору) для погашення кредиторської заборгованості заставодавця.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос