Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Кооператив закупает молоко у населения, охлаждает его и отправляет для дальнейшей переработки на молочноконсервный комбинат. Имеет ли кооператив льготу по НДС, а соответственно и право на дотацию?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 25.01.2000

? Кооператив закуповує молоко у населення, охолоджує його i відправляє для подальшої переробки на молочноконсервний комбінат. Чи має кооператив пільгу з ПДВ, а відповідно i право на дотацію?

(с. Кодима, Одеська обл.)

 

Відповідно до пп. 6.2.6 п. 6.2 ст. 6 Закону України від 03.04.97 р. № 168/97-ВР «Про податок на додану вартість» (із змінами i доповненнями) податок за нульовою ставкою обчислюється щодо операцій з продажу переробним підприємствам молока i м’яса живою вагою сільськогосподарськими товаровиробниками всіх форм власності i господарювання*. При цьому відповідно до п. 11.21 ст. 11 зазначеного Закону сума податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету сільськогосподарськими підприємствами усіх форм власності за реалізовані ними молоко, худобу, птицю, вовну, а також за молочну продукцію та м’ясопродукти, вироблені у власних переробних цехах, повністю залишається у розпорядженні цих сільськогосподарських підприємств i спрямовується на підтримку власного виробництва тваринницької продукції i продукції птахівництва.

Порядок нарахування, виплат i використання коштів, спрямованих для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними переробним підприємствам молоко та м’ясо живою вагою, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.99 р. № 805.

Цей Порядок установлює механізм нарахування i виплат дотацій на період з 1 січня 1999 року по 1 січня 2004 року переробними підприємствами сільськогосподарським товаровиробникам усіх форм власності i господарювання, включаючи особисті підсобні господарства населення за реалізовані ними переробним підприємствам молоко та м’ясо живою вагою.

Пунктом 2 Порядку передбачено, що податковий кредит сільськогосподарських товаровиробників складається із сум ПДВ, сплачених у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг), вартість яких відноситься до складу власних валових витрат виробництва (обігу) та основних фондів чи нематеріальних активів, що підлягають амортизації.

Однак зазначений Порядок не поширюється на операції з продажу молока i м’яса живою вагою посередниками.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос