Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Акционерное общество приобрело технику на условиях финансового лизинга. Расчет осуществлялся поставками сельскохозяйственной продукции в госресурсы. Подпадает ли упомянутая операция под действие Указа № 857/98 в части начисления НДС на сумму арендных платежей?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 25.01.2000
Утратил силу

? Акціонерне товариство придбало техніку на умовах фінансового лізингу. Розрахунок провадився постачаннями сільськогосподарської продукції в держресурси. Чи підпадає зазначена операція під дію Указу № 857/98 у частині нарахування ПДВ на суму орендних платежів?

(м. Первомайськ, Миколаївська обл.)

 

Відповідно до пп. 3.2.2 п. 3.2 ст. 3 Закону України від 03.04.97 р. № 168/97-ВР «Про податок на додану вартість» орендні (лізингові) платежі за умовами договору фінансової оренди (лізингу) віднесено до операцій, що не є об’єктом оподаткування.

Статтею 12 Указу Президента України від 07.08.98 р. № 857/98 «Про деякі зміни в оподаткуванні», який набрав чинності з 1 жовтня 1998 року, під час здійснення бартерних (товарообмінних) операцій на території України податок справляється за повною ставкою, у тому числі під час обміну товарами (роботами, послугами), операції з продажу яких звільняються від оподаткування (ст. 5 вищезазначеного Закону) або оподатковуються за нульовою ставкою (ст. 6 Закону). При цьому право на одержання податкового кредиту під час здійснення таких операцій виникає на дату здійснення кожною з частин заключної (балансуючої) операції в сумі, пропорційній таким частинам.

Отже, в суму орендних платежів за умовами договору фінансової оренди податок на додану вартість не включається незалежно від форми розрахунків.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос