Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Наблюдательный совет акционерного общества и его полномочия

ЛІГА:ЗАКОН
Статьи от 25.01.2000
Утратил силу

Спостережна рада акціонерного товариства та її повноваження

 

У відповідності зі ст. 46 Закону України «Про господарські товариства» в товариствах з числа акціонерів може створюватися рада акціонерного товариства (спостережна рада), покликана представляти інтереси акціонерів у період між проведенням загальних зборів. Про права та обов'язки її членів і розповідають консультанти Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації Микола Галянтич та Галина Коваленко.

«...До визначеної статутом компетенції спостережної ради, наприклад, можуть належати питання: погодження проведення операцій розпорядження нерухомим майном, балансова вартість якого перевищує певну суму; затвердження звітів правління та ревізійної комісії за звітний період та попередній розгляд річних звітів, балансів і висновків щодо них ревізійної комісії; аналіз дій правління стосовно управління товариством, реалізації інвестиційної, технічної та цінової політики, додержання номенклатури товарів і послуг тощо. 

На спостережну раду може бути покладено організацію проведення позачергових ревізій та аудиторських перевірок фінансово-господарської діяльності товариства. Вона виносить на загальні збори пропозиції з питань діяльності товариства, заслуховує інформаційні доповіді правління про діяльність товариства, вирішує питання про внесення на розгляд загальних зборів тих чи інших питань та розглядає висновки матеріалів перевірок і службових розслідувань, що проводяться ревізійною комісією, проекти рішень загальних зборів тощо. Окрім того, спостережна рада повинна проводити попередній розгляд питань, що належать до виключної компетенції загальних зборів, та готує ці питання... Вона може розглядати питання про передачу майна товариства акціонерам на праві користування, про надання їм кредитів з коштів товариства, надавати рекомендації з питань оформлення зазначених дій. На спостережну раду можуть бути покладені й інші повноваження щодо здійснення контролю за діяльністю правління. 

До повноважень спостережної ради належить і затвердження умов нових випусків цінних паперів та результати чергової емісії, оцінка майна, що внесене засновниками й акціонерами до статутного фонду у натуральній формі, та затвердження висновків експертної комісії. За поданням правління спостережна рада узгоджує дивідендну політику і обсяг виплати дивідендів для затвердження на загальних зборах, розглядає і затверджує фінансові звіти за квартал, погоджує і виносить на загальні збори річні звіти, пропозиції з розподілу прибутків чи покриття збитків. Нею узгоджується розмір винагороди членів правління.

Спостережна рада затверджує купівлю часток або акцій інших товариств за умов підвищення суми купівлі, визначеної статутом частки власного статутного фонду, фінансові операції і угоди на купівлю та продаж майна та цінних паперів, при укладанні їх з членами правління, спостережної ради та ревізійної комісії або з суб'єктами підприємницької діяльності, у складі посадових осіб яких є згадані особи при перевищенні рівня, встановленого загальними зборами, закріплені в статуті одночасні витрати і угоди товариства, сума яких перевищує рівень, визначений статутом, у т. ч. продаж цінних паперів товариства, рівень зобов'язань за взятими товариством кредитами. 

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос