Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно применения льготного режима налогообложения продукции оборонного назначения, поставляемой для использования в оборонных целях при проведении АТО и/или при введении военного положения

Государственная фискальная служба Украины
Письмо от 06.03.2015 № 5306/5/99-99-19-03-02-16

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 06.03.2015 р. N 5306/5/99-99-19-03-02-16

Законом України від 01.07.2014 р. N 1561-VII "Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо спеціальних засобів індивідуального захисту та лікарських засобів" (далі - Закон N 1561), який набрав чинності з 23.07.2014 р., підрозділ 2 розділу XX Податкового кодексу України (далі - Кодекс) доповнено п. 32, згідно з яким тимчасово, на період проведення антитерористичної операції (далі - АТО) та/або запровадження воєнного стану відповідно до законодавства, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України товарів, визначених у цьому Законі.

При цьому режим звільнення від оподаткування податком як ввезених, так і виготовлених на митній території України товарів, коди УКТ ЗЕД яких зазначені у п. 32 підрозділу 2 розділу XX Кодексу, поширюється лише при постачанні вказаних товарів для цілей АТО.

З метою застосування пільгового режиму оподаткування податком у договорі на постачання продукції оборонного призначення необхідно зазначити, що вказана продукція постачається для використання в оборонних цілях при проведенні АТО та/або при запровадженні воєнного стану.

Для продукції, виробленої на митній території України, з метою визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД доцільно отримати висновок ТПП або НДІ судових експертиз.

При визначенні цін за одиницю виробу та загальної їх вартості під час укладання договорів на постачання продукції, на яку поширюється режим звільнення від оподаткування, необхідно враховувати таке.

Згідно з розділом V Кодексу операції з ввезення товарів на митну територію України та операції з постачання товарів/послуг на митній території України класифікуються як окремі об'єкти оподаткування (ст. 185 Кодексу). Таким чином, порядок звільнення від оподаткування товарів, перерахованих у п. 32 підрозділу 2 розділу XX Кодексу, стосується операцій з постачання товарів, що ввозяться на митну територію України, операцій з постачання товарів, ввезених на митну територію України (до дати набрання чинності Законом N 1561), та операцій з постачання товарів, вироблених на митній території України, які поставляються після дати набрання чинності вказаним Законом.

Опрос