Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об определении объекта обложения рентной платой при добыче нерудных полезных ископаемых для строительных материалов

Государственная фискальная служба Украины
Письмо от 07.07.2015 № 24294/7/99-99-15-04-01-17

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 07.07.2015 р. N 24294/7/99-99-15-04-01-17

Про визначення об'єкта оподаткування рентною платою при видобуванні нерудних корисних копалин для будівельних матеріалів

Пунктом 252.19 ст. 252 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) встановлено порядок визначення об'єкта оподаткування рентною платою за користування надрами для видобування корисних копалин (далі - Плата). Зокрема, платнику надано право самостійно визначати обсяг (кількість) відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства з урахуванням складу вихідної сировини, умов конкретного виробництва, особливостей технологічного процесу та вимог до кінцевої продукції і нормативних актів, що регламентують вимоги до відповідного виду товарної продукції гірничих підприємств стосовно визначення якості сировини та кінцевого продукту в лабораторіях, атестованих згідно з правилами уповноваження та атестації у державній метрологічній системі.

Разом з тим, непоодинокими є випадки зловживання платниками при використанні норми п. 252.19 Кодексу щодо визначення платником об'єкта оподаткування Платою відповідно до вимог затверджених ним схем руху видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) на виробничих дільницях та місцях зберігання шляхом порушення особливих умов використання активів ділянок надр.

Опрос