Идет загрузка документа (21 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об отчете Временной специальной комиссии Верховной Рады Украины по вопросам Автономной Республики Крым

Проект постановления Верховной Рады Украины от 10.04.2012 № 10321
Дата рассмотрения: 10.04.2012 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про звіт Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань Автономної Республіки Крим

Заслухавши та обговоривши звіт Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань Автономної Республіки Крим, утвореної Постановою Верховної Ради України від 31 травня 2011 року N 3447-VI, Верховна Рада України постановляє:

1. Звіт Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань Автономної Республіки Крим про виконану роботу прийняти до відома.

2. Продовжити роботу Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань Автономної Республіки Крим, відповідно до частини 7 Постанови Верховної Ради України від 31 травня 2011 року N 3447-VI, до кінця строку повноважень Верховної Ради України шостого скликання.

3. Прийняти за основу проект Закону України "Про Концепцію державної етнонаціональної політики України", реєстраційний номер 10152-1 від 12.03.2012 р., поданий Кабінетом Міністрів України.

4. Кабінету Міністрів України рекомендувати підготувати проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2012 рік" (щодо субвенцій з Державного бюджету України на соціально-економічний розвитку Автономної Республіки Крим на рівні 2011 року).

5. Опублікувати звіт Тимчасової спеціальної комісії у газеті "Голос України" та оприлюднити в інших засобах масової інформації.

6. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Голова Верховної Ради України

В. Литвин

 

ЗВІТ
Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань Автономної Республіки Крим

Тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради України з питань Автономної Республіки Крим (далі - Тимчасова спеціальна комісія) утворена Постановою Верховної Ради України від 31 травня 2011 року N 3447-VI, відповідно до частини третьої статті 89 Конституції України, статті 85 Регламенту Верховної Ради України.

До складу Тимчасової спеціальної комісії ввійшли 15 народних депутатів усіх фракцій, і це ще один доказ, що комісія в змозі об'єднати депутатів, які представляють інтереси Автономної Республіки Крим у Верховній Раді України, та дозволить їм ефективно працювати на користь Автономії.

Постановою 31 травня 2011 року N 3447-VI Верховна Рада України доручила Тимчасовій спеціальній комісії опрацьовувати законопроекти, проекти інших актів, положення яких стосуються:

- конституційно-правового статусу Автономної Республіки Крим;

- делегування повноважень Автономній Республіці Крим;

- затвердження Конституції Автономної Республіки Крим та внесення змін до неї;

- правового режиму майна, що належить Автономній Республіці Крим;

- фінансової самостійності Автономної Республіки Крим;

- інших питань, за рішенням Голови Верховної Ради України.

Зазначеною Постановою було визначено термін діяльності Тимчасової спеціальної комісії - строк повноважень Верховної Ради України шостого скликання. Також передбачено заслухати звіт Тимчасової спеціальної комісії про виконану роботу на пленарному засіданні Верховної Ради України не пізніше шести місяців до дня закінчення повноважень Верховної Ради України шостого скликання.

Визначивши своєю основною метою роботи подальший поступальний соціально-економічний розвиток Автономії, Тимчасова спеціальна комісія тісно співпрацює з керівництвом Ради міністрів Автономної Республіки Крим та Верховної Ради Автономної Республіки Крим.

На засіданнях Тимчасової спеціальної комісії було ухвалено низку законопроектів та подано народними депутатами - членами комісії на розгляд до Верховної Ради України, серед яких:

1. Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо змін порядку оподаткування туроператорської та турагентської діяльності), реєстраційний номер 10004 від 07.02.2012, автор: народний депутат України Дейч Б. Д.

Даний законопроект направлений на створення сприятливих умов для розвитку вітчизняного туризму та підтримки пріоритетних напрямів туристичної діяльності, а саме: в'їзного та внутрішнього туризму.

2. Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо підвищення доступності та конкурентоздатності внутрішнього та в'їзного туризму), реєстраційний номер 10195 від 14.03.2012, автори: народні депутати України Дейч Б. Д., Нетецька О. А., Зац О. В.

Головною метою даної законодавчої ініціативи є створення сприятливих умов для лікування та оздоровлення населення, підтримки пріоритетних напрямів туристичної діяльності, зокрема, в'їзного та внутрішнього туризму, відтворення матеріально-технічної бази курортного комплексу України.

3. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення відповідальності за порушення порядку надання послуг із тимчасового розміщення (проживання), реєстраційний номер 9320 від 20.10.2011, автори: народні депутати України Зац О. В., Пінчук А. П.

Законопроектом передбачається встановити адміністративну відповідальність за порушення законодавства, що регулює порядок надання послуг із тимчасового розміщення у засобах розміщення загальною кількістю до 30 місць (індивідуальні засоби розміщення), ухилення від сплати туристичного збору власниками або орендарями індивідуальних засобів розміщення, надання послуг із тимчасового розміщення в індивідуальних засобах розміщення без одержання паспорту індивідуальних засобів розміщення.

4. Проект Закону про внесення доповнень до Податкового кодексу України (щодо порядку сплати туристичного збору фізичними особами - власниками або орендарями індивідуальних засобів розміщення), реєстраційний номер 9321 від 20.10.2011, автори: народні депутати України Зац О. В., Пінчук А. П.

Законопроект розроблено з метою спрощення процедури сплати туристичного збору при наданні послуг із тимчасового розміщення фізичними особами - власниками або орендарями індивідуальних засобів розміщення, які надають послуги з тимчасового розміщення (проживання) без державної реєстрації як суб'єкти підприємницької діяльності.

Спільно з Центром законодавчих ініціатив Верховної Ради Автономної Республіки Крим розроблені і подані на розгляд Верховної Ради України такі законопроекти:

1. Проект Закону про піклувальні ради, реєстраційний номер 10243 від 22.03.2012 р., автори: народні депутати України Забарський В. В., Дейч Б. Д., Нетецька О. А., Кисельов В. О.

Даний законопроект стосується діяльності піклувальних рад в сферах охорони здоров'я, освіти, культури і охорони культурної спадщини, що вимагають додаткового врегулювання на законодавчому рівні.

2. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів, які стосуються реєстрації місця проживання, реєстраційний номер 10254 від 23.03.2012 р., автори: народні депутати України Забарський В. В., Дейч Б. Д., Нетецька О. А., Кисельов В. О.

В даному випадку мова йде не тільки про усунення формальних протиріч у законодавстві, але, перш за все, про забезпечення реалізації конституційних та інших законних прав громадян.

Спільно із Радою Міністрів АРК розроблено і подано на розгляд Верховної Ради України такі законопроекти:

1. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо взаємодії Ради міністрів Автономної Республіки Крим з міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади, реєстраційний номер 10242 від 22.03.2012 р., автори: народні депутати України Забарський В. В., Дейч Б. Д., Нетецька О. А.

Відповідно до норм Закону України "Про затвердження Конституції Автономної Республіки Крим" та доручення Президента України від 12 серпня 2010 року N 1-1/1790, законопроект розроблено з метою налагодження взаємодії Ради міністрів Автономної Республіки Крим з міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, приведення деяких законодавчих актів України у відповідність із положеннями Закону України "Про Раду міністрів Автономної Республіки Крим", а також з метою закріплення на законодавчому рівні деяких державних виконавчих функцій, виконуваних органами виконавчої влади Автономної Республіки Крим.

2. Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (про внесення змін до розділу XX "Перехідні положення" щодо оподаткування провадження інвестиційної діяльності на території Автономної Республіки Крим).

Законопроект розроблено у зв'язку із необхідністю забезпечення реалізації норм законопроекту "Про основи розвитку Автономної Республіки Крим та особливості провадження інвестиційної діяльності на її території", прийнятого у першому читанні Верховною Радою України 21 лютого 2012 року, розробленого на виконання доручень Президента України від 12 серпня 2010 N 1-1/1790 за підсумками робочої поїздки до Автономної Республіки Крим та Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2010 р. N 49443/2/1-10.

Народними депутатами України, членами Тимчасової спеціальної комісії, були внесені пропозиції до таких законопроектів, які готувались до другого читання:

- "Про Раду міністрів Автономної Республіки Крим".

- "Про державну службу";

- "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з оптимізацією функцій центрального органу виконавчої влади у сфері екології і природних ресурсів відносно надання документів дозвільного характеру";

- "Про Державний бюджету України на 2012 рік";

- "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України по питаннях здійснення державного контролю по використанню і охороні земель (відносно заходів адміністративної реформи)";

- "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України по питаннях державних закупівель";

- "Про внесення змін до Закону України "Про рекламу" (відносно уточнення сфери застосування Закону, удосконалення окремих положень в частині термінології та загальних вимог до реклами, деталізації порядку її розповсюдження певними рекламними засобами, конкретизації деяких положень щодо особливостей рекламування окремих видів товару, уточнення обов'язків органів державної влади, на які покладено контроль за дотриманням законодавства про рекламу)";

- "Про основи розвитку Автономної Республіки Крим і особливості здійснення інвестиційної діяльності на її території";

- "Про реформування і удосконалення дозвільної системи у сфері охорони природного довкілля, раціонального і такого, що не завдає збитку використання природних ресурсів і екологічної безпеки, зменшенню регуляторного тиску на суб'єкти господарювання";

- "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів України щодо проведення робіт із землеустрою, пов'язаних із встановленням і зміною меж адміністративно-територіальних одиниць";

- "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності".

Особливу увагу Тимчасова спеціальна комісія приділяє питанням депортованих кримських татар і осіб інших національностей, які повернулися на постійне проживання до України, їх адаптації та інтеграції в українському суспільстві.

Все ще залишається актуальним питанням забезпечення репатріантів житлом, соціальною та інженерною інфраструктурою. На сьогодні 7,8 тис. сімей не мають власного житла; через відсутність коштів 16 тис. індивідуальних забудовників не можуть закінчити розпочате будівництво; біля 300 масивів компактного проживання репатріантів лише на 87 % забезпечені електроенергією, на 65 % водою, дороги з твердим покриттям та каналізаційні мережі практично відсутні. Вкрай гострими залишаються питання транспортного сполучення, забезпеченості соціально-культурними закладами та закладами медичного обслуговування. Не відповідає сучасним потребам мережа шкіл та класів з кримськотатарською мовою навчання, стан їх забезпечення навчальною та методичною літературою.

Відповідно до виконання Указу Президента України від 14 травня 2010 року N 615 "Про додаткові заходи з облаштування кримських татар, інших осіб, депортованих за національною ознакою, та їх нащадків, які повернулися на постійне місце проживання на Україну", Головою Тимчасової спеціальної комісії Дейчем Б. Д. були надіслані запити Прем'єр-міністру України Азарову М. Я. та віце-прем'єр-міністру України - Міністру соціальної політики України Тігіпко С. Л. щодо прискорення розробки плану додаткових заходів, особливо концепції державної етнонаціональної політики і програми облаштування кримських татар та інших осіб, депортованих за національною ознакою, які повернулися чи повертаються на проживання в Україну, їх адаптації та інтеграції в українське суспільство на період до 2015 року.

29 лютого 2012 Кабінет Міністрів України схвалив проект Закону України "Про Концепцію державної етнонаціональної політики України", який був розроблений Міністерством культури України, і 12 березня 2012 вніс на розгляд до Верховної Ради України, реєстраційний номер 10152-1.

Для вирішення цих гострих соціально-економічних та культурно-освітніх питань облаштування депортованих осіб за національною ознакою, Головою комісії Дейчем Б. Д. були внесені пропозиції до проекту Закону "Про Державний бюджет України на 2012 рік", реєстраційний номер 9000 від 15.09.2011 р., щодо збільшення фінансування згаданих питань до рівня 142 млн. грн.

З метою облаштування депортованих осіб за національною ознакою були направлені відповідні звернення до Прем'єр-міністра України Азарова М. Я., віце-прем'єр-міністра України - Міністра соціальної політики України Тігіпко С. Л., Міністра культури України Кулиняка М. А.

Налагоджений двосторонній зв'язок з Головою Ради міністрів Автономної Республіки Крим Могильовим А. В. щодо всебічного забезпечення облаштування депортованих осіб за національною ознакою.

Керівництвом Тимчасової спеціальної комісії проводяться консультації з Головою Меджлісу кримськотатарського народу Мустафою Джемільовим.

В результаті звернень Голови Тимчасової спеціальної комісії, народного депутата України Дейча Б. Д., у складі Міністерства соціальної політики України було створено департамент захисту прав депортованих за національною ознакою осіб, які повернулися в Україну. Завдяки запиту керівництва Тимчасової спеціальної комісії у 2011 році був проведений перерозподіл бюджетних коштів в сумі 10555,1 тис. грн. з фонду Міністерства Культури України до фонду Міністерства соціальної політики України, які були використані за призначенням.

Тимчасовою спеціальною комісією, на виконання доручення Президента України від 12 серпня 2010 року N 1-1/1790, були подані пропозиції до проекту Закону "Про Державний бюджет України на 2012 рік", реєстраційний номер 9000 від 15.09.2011 р., щодо отримання субвенції з державного бюджету бюджету Автономної Республіки Крим на соціально-економічний розвиток у 2012 році на рівні 2011 року.

Постійно оновлюється внутрішній реєстр законопроектів, зареєстрованих у Верховній Раді України, які стосуються розвитку Автономної Республіки Крим.

На підставі вищевикладеного Тимчасова спеціальна комісія рекомендує Верховній Раді України:

1. Звіт Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань Автономної Республіки Крим прийняти до відома.

2. Продовжити роботу Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань Автономної Республіки Крим, відповідно до частини 7 Постанови Верховної Ради України від 31 травня 2011 року N 3447-VI, до кінця строку повноважень Верховної Ради України шостого скликання.

Проект відповідної Постанови Верховної Ради України внесено членами Тимчасової спеціальної комісії у встановленому Регламентом Верховної Ради України порядку.

 

Голова комісії

Б. Д. Дейч 

Опрос