Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О праздновании 110-летия со дня рождения выдающегося украинского писателя-антифашиста Ярослава Александровича Галана

Проект постановления Верховной Рады Украины от 28.03.2012 № 10277
Дата рассмотрения: 28.03.2012 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про відзначення 110-річчя з дня народження видатного українського письменника-антифашиста Ярослава Олександровича Галана

27 липня 2012 року виповнюється 110 років з дня народження видатного письменника-антифашиста Ярослава Олександровича Галана.

Враховуючи це, Верховна Рада України постановляє:

1. Урочисто відзначити на державному рівні 110-річчя з дня народження видатного письменника, громадського діяча, активного учасника боротьби з фашизмом Ярослава Олександровича Галана.

2. Рекомендувати Кабінету Міністрів України:

у двотижневий термін з дня прийняття цієї Постанови утворити організаційний комітет з підготовки та проведення заходів щодо відзначення на державному рівні 110-річчя з дня народження Ярослава Галана;

у двотижневий термін після утворення організаційного комітету розробити і затвердити план заходів щодо відзначення 110-річчя з дня народження Ярослава Галана, вирішити питання щодо його фінансового та матеріально-технічного забезпечення.

Серед заходів, зокрема, передбачити:

- проведення у Києві, Львові та інших містах урочистих зборів громадськості, присвячених 110-річчю з дня народження Я. О. Галана;

- організацію в музеях і бібліотеках тематичних книжкових виставок про життя і творчість Я. О. Галана, проведення читацьких конференцій та інших масових заходів.

4. Міністерству освіти і науки, молоді та спорту передбачити в навчальних програмах української літератури вивчення творчості Я. О. Галана, включити його твори в хрестоматії та в списки рекомендованої для позакласного читання вітчизняної літератури.

5. Державному комітету телебачення і радіомовлення підготувати об'єктивні теле- та радіопередачі про життя і творчість Я. О. Галана, про його внесок у згуртування антифашистської інтелігенції, передбачити в своїх телепрограмах демонстрування художнього фільму "До останньої хвилини".

6. Звернутися до Львівської міської з питання відновлення пам'ятника видатному громадському діячеві, письменнику та публіцисту Ярославу Олександровичу Галану у місті Львові.

7. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності.

8. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Голова Верховної Ради України

В. Литвин

Опрос