Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об отчете Временной следственной комиссии Верховной Рады Украины по вопросам расследования обстоятельств подписания газовых соглашений между НАК "Нефтегаз Украины" и ОАО "Газпром" относительно наличия признаков государственной измены в сфере экономической безопасности Украины

Проект постановления Верховной Рады Украины от 15.03.2012 № 10211
Дата рассмотрения: 15.03.2012 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування обставин підписання газових угод між НАК"Нафтогаз України" та ВАТ "Газпром" щодо наявності ознак державної зради в сфері економічної безпеки України

Заслухавши та обговоривши звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування обставин підписання газових угод між НАК "Нафтогаз України" та ВАТ "Газпром" щодо наявності ознак державної зради в сфері економічної безпеки України, утвореної постановою Верховної Ради України від 17 березня 2011 року N 3145-VI, Верховна Рада України постановляє:

1. Звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування обставин підписання газових угод між НАК "Нафтогаз України" та ВАТ "Газпром" щодо наявності ознак державної зради в сфері економічної безпеки України (далі - Тимчасова слідча комісія) взяти до відома.

2. Верховна Рада України зазначає, що 17 - 19 січня 2009 року, під час ведення переговорів та підписання Директив на укладання газових контрактів між НАК "Нафтогаз України" та ВАТ "Газпром" Прем'єр-міністр України Тимошенко Ю. В.:

2.1. приховала від суспільства та влади факти існування боргу її приватних компаній перед Міністерством оборони Російської Федерації у сумі 405311181 доларів США та існування в Російській Федерації кримінальної справи, в якій доведено вину Тимошенко Ю. В. у неодноразовому даванні хабарів посадовим особам Міністерства оборони Російської Федерації. Ці обставини безперечно свідчать про конфлікт інтересів та суттєво впливали на рішення Прем'єр-міністра України на користь іноземної держави;

2.2. провела таємні переговори з Прем'єр-міністром Російської Федерації, в результаті яких одноосібно погодилась на дискримінаційні умови газових контрактів, які порушили умови підписаного раніше, 2 жовтня 2008 року, Меморандуму між урядом Російської Федерації та Кабінетом Міністрів України про співпрацю в газовій сфері;

2.3. достеменно знаючи, що Кабінет Міністрів України відмовився затвердити Директиви на підписання газових контрактів на дискримінаційних умовах, видала одноосібно Директиви, хоча такі повноваження належать виключно Кабінету Міністрів України, як колегіальному органу виконавчої влади;

2.4. здійснила протиправний тиск на підпорядковану особу - Голову правління НАК "Нафтогаз України", який відмовлявся підписувати газові контракти на дискримінаційних умовах, та змусила його підписати такі контракти під загрозою звільнення;

3. Прем'єр-міністр України Тимошенко Ю. В. порушила Конституцію України, закріплені Законом України "Про Кабінет Міністрів України" базові демократичні принципи роботи Кабінету Міністрів України, такі як верховенство права, законність, колегіальність, відкритість та прозорість (стаття 3 Закону України "Про Кабінет Міністрів України").

4. В діях Прем'єр-міністра України Тимошенко Ю. В. вбачаються ознаки кримінальних злочинів та особиста залежність і зацікавленість, які виходять за рамки перевищення влади та службових повноважень, в яких Тимошенко Ю. В. визнана винною судом. Серед ознак інших злочинів, дії Тимошенко мають і ознаки державної зради. Ці обставини мають бути досліджені правоохоронними органами, оскільки Тимчасова слідча комісія використала всі наявні в неї можливості для встановлення об'єктивних обставин підписання газових контрактів.

5. Верховна Рада України вимагає від усіх посадових осіб держави діяти виключно відповідно до Конституції та законів України. Конституція України дозволяє посадовим особам державних органів влади діяти виключно на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (стаття 19 Конституції України). Демократія - це процедура.

6. З метою недопущення порушення Конституції України та демократичних принципів роботи органів державної влади та вищих посадових осіб держави, Верховна Рада України звертається до Президента України, Кабінету Міністрів України, Генеральної прокуратури України та Служби безпеки України з рекомендацією посилити контроль за законністю дій посадових осіб держави та посадовців органів влади.

Верховна Рада України вважає, що демократичні принципи законності, верховенства права, прозорості та відкритості повинні бути основою дій будь-якої посадової особи, без виключень.

7. Тимчасовій слідчій комісії направити звіт до Президента України, Кабінету Міністрів України, Генеральної прокуратури України, Служби безпеки України для відповідного реагування.

8. Враховуючи великий міжнародний резонанс справ Тимошенко Ю. В., направити звіт Тимчасової слідчої комісії: Раді Європи; Парламентській Асамблеї Ради Європи; Раді Європейського Союзу; Європейській комісії; Європейському парламенту; главам держав, урядів та парламентів країн - членів Європейського Союзу, Російської Федерації, Сполучених штатів Америки, Канади; Парламентській Асамблеї НАТО; Генеральному секретарю ООН, ОБСЄ.

9. Опублікувати звіт Тимчасової слідчої комісії в газеті "Голос України".

10. Тимчасовій слідчій комісії інформувати дипломатичні представництва іноземних держав в Україні про результати своєї роботи.

11. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Голова Верховної Ради України

В. ЛИТВИН

Опрос