Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О мерах по реализации рекомендаций и требований Парламентской ассамблеи Совета Европы (ПАСЕ) (Резолюция ПАСЕ N 1862 (2012) от 26 января 2012 года "Функционирование демократических институций в Украине")

Проект постановления Верховной Рады Украины от 17.02.2012 № 10078
Дата рассмотрения: 10.04.2012 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про заходи щодо реалізації рекомендацій і вимог Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) (Резолюція ПАРЄ N 1862 (2012) від 26 січня 2012 року "Функціонування демократичних інституцій в Україні")

Високо цінуючи тісну співпрацю між Радою Європи та українською владою, досягнуту в ході реалізації демократичних реформ, Верховна Рада України сприймає негативну позицію Ради Європи з приводу судового переслідування колишніх членів Уряду України Юлії Тимошенко та Юрія Луценка, що перешкоджає європейській інтеграції України. Ми висловлюємо готовність до продовження політичного діалогу, що сприятиме пошуку прийнятного вирішення цього питання, без створення прецеденту, який може піддати сумніву конституційні засади поділу державної влади та незалежності суддів під час здійснення правосуддя. З метою забезпечення виконання рекомендацій, висловлених у Резолюції N 1862 (2012) Парламентської асамблеї Ради Європи "Функціонування демократичних інституцій в Україні" від 26 січня 2012 року Верховна Рада України постановляє:

1. Закликати Президента України, Верховну Раду України, Кабінет Міністрів України і органи судової влади України забезпечити виконання Резолюції N 1862 (2012) Парламентської асамблеї Ради Європи "Функціонування демократичних інституцій в Україні" від 26 січня 2012 року та рекомендувати органам державної влади України забезпечити виконання Плану заходів із виконання обов'язків та зобов'язань України, що випливають з її членства в Раді Європи, затвердженого Указом Президента України від 12 січня 2011 року, в найкоротші терміни, але не пізніше закінчення строку повноважень Верховної Ради України шостого скликання.

2. З метою унеможливлення вибіркового застосування норм кримінального законодавства для політичного переслідування громадян України і позбавлення їх права участі у політичному та виборчому процесах Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності у 14-денний строк підготувати і внести на розгляд Верховної Ради України декриміналізаційні. зміни до статей 364 (зловживання службовим становищем), 365 (перевищення службових повноважень) Кримінального кодексу України як таких, що суперечать принципам верховенства права та не відповідають зобов'язанням України перед Радою Європи.

3. Комітетам Верховної Ради України відповідно до предметів їх відання:

під час подальшої роботи над новими редакціями Кримінального, Кримінального процесуального кодексів України виходити з чітко вмотивованих рекомендацій ПАРЄ, у тому числі й положень Висновку N 190 (1995) Парламентської асамблеї Ради Європи "Заявка України на вступ до Ради Європи";

визначити пріоритетним завданням на 2012 рік та наступні періоди підготовку законопроектів, спрямованих на реформування кримінальної юстиції з урахуванням набутого досвіду європейських країн та рекомендацій і зобов'язань України перед Радою Європи;

до кінця поточної сесії забезпечити напрацювання у формі проектів законодавчих актів з питань реформування прокуратури України, заслухавши у квітні 2012 року інформацію Генерального прокурора України про шляхи реформування відомства з метою приведення діяльності прокуратури України до вимог і норм Ради Європи, у тому числі скоротивши надмірні повноваження Генеральної прокуратури України.

4. У зв'язку з порушеннями судами України статей 3, 5, 6 та 18 Європейської конвенції з прав людини, рекомендувати Президенту України скористатися наданими Конституцією та законами України повноваженнями щодо негайного звільнення Тимошенко Ю. В. та інших опозиційних політиків з місць позбавлення волі, а також дати можливість їм брати участь у цьогорічних парламентських виборах на що неодноразово звертали увагу європейські інституції і провідні політики ЄС.

5. Рекомендувати Кабінету Міністрів України:

у двомісячний строк забезпечити розробку проектів законів України про адвокатуру та про прокуратуру, з урахуванням перехідних положень проекту Кримінального процесуального кодексу України, з метою подання на розгляд Верховної Ради України;

створити міжвідомчу робочу групу з метою здійснення аналізу досвіду держав - членів Ради Європи з питань розмежування політичної та кримінальної відповідальності та застосування правових норм, аналогічних закріпленим у статтях 364 та 365 Кримінального кодексу України, норм кримінального законодавства, виборчого законодавства, регулювання судової системи, діяльності політичних партій та на основі цього підготувати відповідні пропозиції щодо внесення до законодавчих актів України змін, обумовлених європейськими стандартами та висновками Європейської Комісії за демократію через право (Венеціанська комісія).

6. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України у закордонних справах.

7. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

____________

Опрос