Идет загрузка документа (10 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О предварительном отчете Временной следственной комиссии Верховной Рады Украины по расследованию действий работников органов внутренних дел во время реализации конституционного права на свободу мирных собраний участниками митинга 24 августа 2011 года в городе Киеве

Проект постановления Верховной Рады Украины от 13.01.2012 № 9704
Дата рассмотрения: 13.01.2012 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про попередній звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з розслідування дій працівників органів внутрішніх справ під час реалізації конституційного права на свободу мирних зборів учасниками мітингу 24 серпня 2011 року в місті Києві

Заслухавши та обговоривши попередній звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з розслідування дій працівників органів внутрішніх справ під час реалізації конституційного права на свободу мирних зборів учасниками мітингу 24 серпня 2011 року в місті Києві, утвореної Постановою Верховної Ради України від 19 жовтня 2011 року N 3930-VI, Верховна Рада України постановляє:

1. Попередній звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з розслідування дій працівників органів внутрішніх справ під час реалізації конституційного права на свободу мирних зборів учасниками мітингу 24 серпня 2011 року в місті Києві взяти до відома.

2. Направити висновки попереднього звіту Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з розслідування дій працівників органів внутрішніх справ під час реалізації конституційного права на свободу мирних зборів учасниками мітингу 24 серпня 2011 року в місті Києві до Генеральної прокуратури України, Міністерства внутрішніх справ України та Київської міської державної адміністрації для ознайомлення та відповідного реагування.

3. Продовжити роботу Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з розслідування дій працівників органів внутрішніх справ під час реалізації конституційного права на свободу мирних зборів учасниками мітингу 24 серпня 2011 року в місті Києві на три місяці.

4. Звіт Тимчасової слідчої комісії про виконану роботу заслухати на пленарному засіданні Верховної Ради України не пізніше тримісячного терміну з дня прийняття цієї Постанови.

5. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Голова Верховної Ради України

 

ПОПЕРЕДНІЙ ЗВІТ
Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з розслідування дій працівників органів внутрішніх справ під час реалізації конституційного права на свободу мирних зборів учасниками мітингу 24 серпня 2011 року в місті Києві

Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України з розслідування дій працівників органів внутрішніх справ під час реалізації конституційного права на свободу мирних зборів учасниками мітингу 24 серпня 2011 року в місті Києві (надалі - ТСК) було утворено відповідно до частини третьої статті 89 Конституції України, статті 87 Регламенту Верховної Ради України Постановою Верховної Ради України від 19 жовтня 2011 року N 3930-VI у складі таких народних депутатів України:

Кириленка В'ячеслава Анатолійовича - Голова ТСК

Соболєва Сергія Владиславовича - Заступник голови ТСК

Задирка Геннадія Олександровича - Секретар ТСК

Катеринчука Миколи Дмитровича

Олійника Віктора Степановича

Павловського Андрія Михайловича

Постановою Верховна Рада України доручила ТСК розслідувати правомірність дій працівників органів внутрішніх справ України під час мирного мітингу 24 серпня 2011 року на вулиці Володимирській в місті Києві, а також надати українському суспільству достовірну інформацію з цього приводу.

Зазначеною Постановою було визначено термін діяльності ТСК - три місяці з дня прийняття даної Постанови. Також було передбачено заслухати звіт ТСК про виконану роботу на пленарному засіданні Верховної Ради України не пізніше тримісячного терміну з дня прийняття Постанови.

На виконання завдань ТСК проведено 4 засідання: 21.10.2011 р., 17.11.2011 р., 12.01.2012 р. та 13.01.2012 р.

Окремо слід зазначити, що постанова про утворення ТСК готувалася до підпису більше двох місяців з моменту прийняття і офіційно надійшла в ТСК тільки 11.01.2012 року, що унеможливило повноцінну діяльність ТСК згідно чинного законодавства.

За період роботи ТСК та відповідно до її рішень направлені звернення щодо надання інформації про події під час мирної ходи 24 серпня 2011 року на вулиці Володимирській в місті Києві зокрема до:

1. Генерального прокурора України;

2. Голови КМДА;

3. Міністра внутрішніх справ України;

4. Начальника Головного управління МВС в м. Києві;

5. Голови Окружного адміністративного суду.

Також ТСК звернулася до телеканалів з проханням у разі наявності надати відеоматеріали щодо вказаних подій.

На засіданні ТСК 17.11.2011 р. відбулося обговорення відповідей, що надійшли на адресу ТСК. У зв'язку з тим, що у відповідях на звернення ТСК була відсутня інформація в повному обсязі, ТСК ухвалила рішення про запрошення на засідання ТСК: Генерального прокурора України, Голови КМДА та Міністра внутрішніх справ України або уповноважених ними осіб для доповідей щодо зазначених подій.

12.01.2012 р. відбулося засідання ТСК, на яке були запрошені Генеральний прокурор України, Голова КМДА, Міністр внутрішніх справ України або уповноважені ними особи. Без пояснень причин запрошені посадові особи не прибули на засідання ТСК.

У зв'язку з вищевикладеним ТСК прийняла рішення про продовження своєї роботи та внесення відповідного проекту Постанови Верховної Ради України, який був затверджений на засіданні ТСК 13.01.2012 р.

У ході проведення розслідування Тимчасова слідча комісія дійшла таких висновків:

1. Аналіз дій працівників органів внутрішніх справ України під час мирної ходи 24 серпня 2011 року на вулиці Володимирській в місті Києві, свідчить, що вони діяли всупереч рішенню суду, яке не забороняло проведення мирних акцій на вул. Володимирській в місті Києві.

2. Генеральна прокуратура України не надала відповіді ТСК по суті поставлених питань щодо звуження та обмеження конституційних прав і свобод громадян, понад усе права на свободу мирних зібрань, походів та демонстрацій.

3. У зв'язку з тим, що Київська державна міська адміністрація не надала ТСК роз'яснень щодо заяв посадових осіб КМДА від 23.08.2011 р. про відсутність заборони Окружним адміністративним судом мирних акцій громадян на вул. Володимирській, ТСК розцінює дії посадових осіб КМДА як перешкоджання діяльності ТСК.

4. Неявка посадових осіб за офіційним запрошенням ТСК на засідання свідчить про ігнорування посадовими особами Генеральної прокуратури України, Міністерства внутрішніх справ України та Київської міської державної адміністрації Конституції України Законів України "Про Регламент Верховної Ради України" та "Про статус народного депутата України".

Тимчасова слідча комісія пропонує Верховній Раді України:

1. Попередній Звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з розслідування дій працівників органів внутрішніх справ під час реалізації конституційного права на свободу мирних зборів учасниками мітингу 24 серпня 2011 року в місті Києві взяти до відома.

2. Направити попередній звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з розслідування дій працівників органів внутрішніх справ під час реалізації конституційного права на свободу мирних зборів учасниками мітингу 24 серпня 2011 року в місті Києві до Генеральної прокуратури України, Міністерства внутрішніх справ України та Київської міської державної адміністрації для ознайомлення та відповідного реагування.

3. Продовжити роботу Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з розслідування дій працівників органів внутрішніх справ під час реалізації конституційного права на свободу мирних зборів учасниками мітингу 24 серпня 2011 року в місті Києві на три місяці.

____________

Опрос