Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О праздновании 110-летия со дня рождения матери-героини, воспитавшей 48 детей, Александры Аврамовны Деревской

Проект постановления Верховной Рады Украины от 13.01.2012 № 9701
Дата рассмотрения: 13.01.2012 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про відзначення 110-річчя з дня народження матері-героїні, яка виховала 48 дітей, Олександри Аврамівни Деревської

У травні 2012 року виповнюється 110 років з дня народження видатної жінки Олександри Аврамівни Деревської, яка своїм прикладом показала, як на ідеалах добра, людяності, милосердя, любові до праці та поваги до суспільства можливо виховати 48 дітей, враховуючи подвиг матері-героїні, Верховна Рада України постановляє:

1. 06 травня 2012 року на державному рівні урочисто відзначити 110-річчя від дня народження Олександри Аврамівни Деревської.

2. Рекомендувати Кабінету Міністрів України:

у місячний строк з дня прийняття цієї Постанови утворити організаційний комітет з підготовки та проведення заходів щодо відзначення 110-річчя від дня народження Олександри Аврамівни Деревської, включивши до його складу представників центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадськості;

у двотижневий строк після утворення зазначеного організаційного комітету розробити та затвердити план заходів та їх фінансування з Державного бюджету України щодо відзначення 110-річчя від дня народження Олександри Аврамівни Деревської, в яких передбачити:

ремонт школи-інтернату I - III ступенів ім. Олександри Деревської у місті Ромни Сумської області;

ремонт шляхового покриття на вулиці, що носить ім'я Деревської;

впорядкування пам'ятного знаку О. А. Деревської у місті Ромни Сумської області;

відкриття у місті Ромни музею матері-героїні Олександри Деревської;

організацію у дитячих будинках і загальноосвітніх школах-інтернатах для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування уроків пам'яті, науково-практичних конференцій та інших заходів присвячених Олександрі Деревської.

введення в обіг ювілейної поштової марки і конверта;

організацію за участю дітей-сиріт дитячих будинків і загальноосвітніх шкіл-інтернатів Всеукраїнський турнір з футболу та забезпечити дітей-сиріт, які стали переможцями цього турніру, квитками на фінальну частину ЕВРО-2012;

3. Місцевим державним адміністраціям та органам місцевого самоврядування розробити план заходів по відзначенню 110-річчя від дня народження Олександри Аврамівни Деревської, в яких, в межах компетенції передбачити:

проведення урочистих заходів з нагоди цієї дати;

проведення у травні 2012 року у навчально-виховних закладах тематичних уроків, лекцій, вечорів, літературно-мистецьких конкурсів, святкових концертів;

організацію в державних краєзнавчих музеях, бібліотеках, навчально-виховних закладах експозицій та виставок, присвячених 110-річчю від дня народження Олександри Аврамівни Деревської;

проведення обстеження матеріально-побутових умов будинків сімейного типу, дитячих будинків і загальноосвітніх шкіл-інтернатів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування;

4. Рекомендувати Національному банку України прийняти рішення про випуск ювілейної монети присвяченої 110-річчю від дня народження Олександри Аврамівни Деревської.

5. Рекомендувати Державному комітету телебачення і радіомовлення України забезпечити широке висвітлення в засобах масової інформації заходів, що проводитимуться у зв'язку з відзначенням 110-річчя від дня народження Олександри Аврамівни Деревської та організувати тематичні теле- та радіопередачі, публікації документів і матеріалів, які стосуються подвигу Олександри Аврамівни Деревської, а також сприяти виступам у засобах масової інформації істориків, політиків, керівників органів місцевого самоврядування та інших відносно цієї події.

7. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос