Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О праздновании 75-летия со дня рождения Героя Украины Вячеслава Черновола

Проект постановления Верховной Рады Украины от 12.01.2012 № 9692
Дата рассмотрения: 12.01.2012 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про відзначення 75-річчя від дня народження Героя України Вячеслава Чорновола

24 грудня 2012 року виповнюється 75 років від дня народження видатного державного та громадського діяча, борця за незалежність України, народного депутата України першого - третього скликань, одного з лідерів українського правозахисного руху, журналіста, багаторічного лідера Народного Руху України, Героя України Вячеслава Максимовича Чорновола.

Враховуючи заслуги Вячеслава Максимовича Чорновола перед Україною, вагомий особистий внесок у здобуття незалежності України її розбудову як демократичної, правової держави, багаторічну самовіддану працю задля українського народу, Верховна Рада України постановляє:

1. Урочисто відзначити на державному рівні 75-річчя від дня народження Героя України Вячеслава Максимовича Чорновола.

2. Рекомендувати Кабінету Міністрів України:

утворити організаційний комітет з підготовки та проведення заходів щодо відзначення 75-річчя від дня народження Героя України Вячеслава Максимовича Чорновола та здійснити заходи щодо вшанування його пам'яті, із залученням до складу організаційного комітету представників зацікавлених громадських організацій;

надати доручення утвореному організаційному комітету розробити і затвердити план заходів щодо відзначення на державному рівні 75-річчя від дня народження Вячеслава Максимовича Чорновола, враховуючи у ньому пропозиції зацікавлених громадських організацій, вирішити питання щодо його фінансового та матеріально-технічного забезпечення;

сприяти виданню праць В. М. Чорновола, в тому числі завершення видання творів у десяти томах "Вячеслав Чорновіл";

надати допомогу Черкаській обласній державній адміністрації у добудові державної садиби-музею В. М. Чорновола у селі Вільхівець Черкаської області;

провести у грудні 2012 року в місті Києві наукової конференції "Роль Вячеслава Чорновола у відновленні незалежності України та становленні української державності", а також тематичних конференцій, круглих столів, присвячених життю та діяльності В. Чорновола, в інших регіонах України.

3. Рекомендувати Державному комітету телебачення і радіомовлення України організувати висвітлення в засобах масової інформації фільмів та радіопрограм про життя, політичну діяльність і журналістську творчість Вячеслава Максимовича Чорновола, та забезпечити їх широку трансляцію до дня його народження.

4. Рекомендувати Національному банку України здійснити випуск пам'ятної монети із зображенням Вячеслава Максимовича Чорновола.

5. Запропонувати Українському державному підприємству поштового зв'язку "Укрпошта" видати серію поштових конвертів та здійснити спецпогашення марок з портретом Вячеслава Максимовича Чорновола.

6. Рекомендувати Київській міській державній адміністрації встановити пам'ятну дошку Герою України Вячеславу Чорноволу на будівлі за адресою: м. Київ, вул. Гончара, 33, де працював Вячеслав Чорновіл.

7. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності.

8. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос