Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О провозглашении в Украине Дня языков национальных меньшинств

Проект постановления Верховной Рады Украины от 15.06.2011 № 8669
Дата рассмотрения: 15.06.2011 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про проголошення в Україні Дня мов національних меншин

Обов'язковою передумовою досягнення міжнаціональної злагоди та стабільного демократичного розвитку в Україні, як державі в якій проживають понад 100 національностей, є врахування прав та забезпечення розвитку мов усіх національних меншин.

Згідно статті 11 Конституції України, держава бере на себе зобов'язання сприяти розвиткові етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності національних меншин.

Декларація прав національностей України, яка ухвалена Верховною Радою України 1 листопада 1991 р., визначає, що народи, національності, етноси, які мешкають в Україні, мають право вільно користуватися своїми мовами. Держава зобов'язується забезпечувати рівні права всім народам і національним групам, належні умови для розвитку національних мов і культур, збереження пам'яток історії та культури всіх народів, можливість створювати національні культурні центри і товариства, земляцтва та об'єднання.

Зважаючи на те, що підтримка та розвиток мов нацменшин є принциповим інструментом внутрішньої політики України, Верховна Рада постановляє:

Проголосити в Україні 6 червня Днем мов національних меншин (російської, кримськотатарської, угорської, румунської, болгарської, вірменської та інших).

Кабінету Міністрів України:

невідкладно з дня прийняття цієї Постанови створити організаційний комітет з питань щорічного відзначення Дня мов національних меншин із залученням представників Міністерства культури України, Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, інших міністерств, відомств та громадських організацій;

невідкладно з дня утворення організаційного комітету затвердити державну програму заходів із щорічного відзначення Дня мов національних меншин, включаючи виконання літературних та музичних творів, проведення вистав, конкурсів, лекцій, виставок, естрадних шоу, виступів діячів культури, фольклорних колективів, демонстрацію фільмів та ін.;

доручити обласним державним адміністраціям щорічну підготовку відзначення на місцях Дня мов національних меншин.

Органам державної влади та місцевого самоврядування врахувати положення цієї Постанови у своїй діяльності;

Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності.

5. Ця Постанова набирає чинності з дня її опублікування.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос