Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О проведении 70-летия трагедии Бабьего Яра

Проект постановления Верховной Рады Украины от 01.06.2011 № 8605
Дата рассмотрения: 01.06.2011 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про відзначення 70-річчя трагедії Бабиного Яру

Під час німецької окупації Києва у 1941 - 1943 роках Бабин Яр став місцем масових страт і поховань, величезною братською могилою, де тільки згідно з офіційними даними загинуло понад сто тисяч осіб - військовополонених, євреїв, ромів, комуністів, підпільників, партизанів та націоналістів.

У зв'язку з наближенням скорботної дати - 70-ї річниці з початку масового знищення фашистськими загарбниками жителів Києва й військовополонених у Бабиному Яру і з метою увічнення пам'яті жертв геноциду, Верховна Рада України постановляє:

1. Урочисто вшанувати на державному рівні 70-річчя трагедії Бабиного Яру.

2. Кабінету Міністрів України:

- у двотижневий термін з дня прийняття цієї Постанови почати роботу організаційного комітет з підготовки та проведення заходів щодо відзначення на державному рівні 70-річчя трагедії Бабиного Яру;

- у двотижневий термін після початку роботи зазначеного організаційного комітету розробити та затвердити план заходів щодо відзначення на державному рівні 70-річчя трагедії Бабиного Яру, вирішити питання щодо його фінансового та матеріально-технічного забезпечення;

- прийняти постанову щодо щорічного відзначення Дня пам'яті жертв Голокосту 27 січня;

- передати Національному історико-меморіальному заповіднику "Бабин Яр" будинок за адресою вул. Мельникова, 44, де має бути влаштована його дирекція та тематична фотовиставка;

- забезпечити фінансування розробки генерального проекту розвитку Національного історико-меморіального заповідника "Бабин Яр", до якого включити такі елементи:

- Науково-просвітницький центр "Спадщина";

- пам'ятник жертвам погромів.

3. Державному комітету телебачення і радіомовлення України:

- організувати показ тематичних теле- і радіопередач, "круглих столів" присвячених трагедії Бабиного Яру та забезпечити висвітлення в засобах масової інформації заходів, що проводитимуться у зв'язку з відзначенням 70-річчя з дня трагедії;

- продовжити видання матеріалів з українських, російських, німецьких та інших архівів щодо подій, які стосуються трагедій Бабиного Яру.

4. Міністерству культури і туризму України:

- забезпечити у музеях, бібліотеках та інших місцях організацію тематичних виставок, присвячених трагедії Бабиного Яру;

- встановити експозицію "Історія та культура євреїв України" в Українському домі;

- створити окремий сайт "Національний історико-меморіальний заповідник "Бабин Яр" для висвітлення проблем його історії та сучасної діяльності.

5. Міністерству освіти і науки, молоді та спорту України провести в учбових закладах уроки за темою: "Трагедія Бабиного Яру: уроки історії".

6. Запропонувати:

Українському державному підприємству поштового зв'язку "Укрпошта" видати серію поштових марок, присвячених 70-річчю з дня трагедії Бабиного Яру.

7. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності.

8. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Голова Верховної Ради України  

В. ЛИТВИН 

Опрос