Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О Заявлении Верховной Рады Украины "О недопущении провокаций в День скорби и почтения памяти жертв войны"

Проект постановления Верховной Рады Украины от 20.05.2011 № 8556
Дата рассмотрения: 20.05.2011 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про Заяву Верховної Ради України "Про недопущення провокацій у День скорботи та вшанування пам'яті жертв війни"

Верховна Рада України постановляє:

1. Схвалити Заяву Верховної Ради України "Про недопущення провокацій у День скорботи та вшанування пам'яті жертв війни" (додається).

2. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Голова Верховної Ради України 

В. ЛИТВИН

 

Заява Верховної Ради України
"Про недопущення провокацій у День скорботи та вшанування пам'яті жертв війни"

9 травня 2011 політичними силами радикально лівого спрямування всупереч рішенню суду та місцевої влади про заборону проведення у цей день у м. Львові масових заходів, окрім офіційних було здійснено публічну акцію з використанням червоного прапору. Тим самим було спровоковано зіткнення з представниками праворадикальних партій, які також готувались до такого, заздалегідь прогнозованого розвитку подій. Внаслідок цього сталися сутички, під час яких постраждали не тільки їх учасники, але й деякі ветерани та журналісти.

Ці події отримали вкрай негативну оцінку громадськості як такі, що руйнують громадянський мир в державі, сіють розбрат, поглиблюють розкол та підривають авторитет України на міжнародній арені.

Особливе обурення викликав той факт, що свято Дня Перемоги згадані політичні сили використали з метою політичних провокацій, зневаживши тим самим пам'ять полеглих у другій світовій війні співвітчизників.

Проте, громадського осуду виявилось недостатньо для того, щоб змусити лівих та правих екстремістів припинити деструктивні, спрямовані на подальше нагнітання суспільно-політичної напруги дії.

Цього разу представники радикально лівих сил планують прибути у м. Львів для відзначення під червоними прапорами 22 червня 70-ї річниці початку Великої Вітчизняної війни. При цьому ігнорується та обставина, що мешканці Львова вважають 22 червня Днем скорботи та вшанування пам'яті загиблих у другій світовій війні, а також страчених у тюрмах та застінках НКВС під час відступу Червоної армії.

У свою чергу, наприкінці травня представники праворадикальних політичних сил планують похід на Одесу, де мають намір провести соціальний марш протесту, який очевидно, також матиме провокаційну спрямованість.

Верховна Рада України закликає згадані політичні сили відмовитись від політичних акцій, спрямованих на нагнітання політичного протистояння та розкол українського суспільства. Адже такі дії несуть реальну загрозу громадянському миру, підривають соціально-економічну стабільність в державі та негативно відбиваються на її міжнародному іміджі.

Верховна Рада України звертається до Президента України та Уряду з проханням вжити вичерпних заходів для запобігання повторенню львівських подій 9 травня 2011 року, інших подібних провокацій задля збереження в суспільстві злагоди та порозуміння як головної передумови динамічного розвитку економіки України та її поступу курсом реформ, проголошених Главою держави.

____________

Опрос