Идет загрузка документа (2 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О праздновании 200-летия со дня рождения Маркияна Шашкевича

Проект постановления Верховной Рады Украины от 01.04.2011 № 8322
Дата рассмотрения: 01.04.2011 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про відзначення 200-річчя з дня народження Маркіяна Шашкевича

У 2011 році виповнюється 200 років з дня народження речника національного відродження, видатного поета, основоположника нової літератури на західних землях України Маркіяна Шашкевича.

Враховуючи визначний особистий внесок Маркіяна Шашкевича у національне відродження на Галичині, Буковині, Закарпатті, утвердження національної ідеї українського народу, Верховна Рада України постановляє:

1. Урочисто відзначити на державному рівні 200-річчя з дня народження Маркіяна Шашкевича.

2. Рекомендувати Кабінету Міністрів України:

у двотижневий термін з дня прийняття цієї Постанови утворити Організаційний комітет з підготовки і проведення заходів щодо відзначення 200-річчя з дня народження Маркіяна Шашкевича;

у двотижневий термін після утворення Організаційного комітету розробити і затвердити план заходів щодо відзначення 200-річчя з дня народження Маркіяна Шашкевича, вирішити питання щодо його фінансового та матеріально-технічного забезпечення. У плані заходів передбачити видання книг серії "Бібліотека Шашкевичіани" та зібрання літературних творів М. Шашкевича.

3. Рекомендувати Державному комітету телебачення і радіомовлення України організувати тематичні теле- і радіопередачі, присвячені життю і діяльності Маркіяна Шашкевича, та забезпечити висвітлення в засобах масової інформації заходів, що проводитимуться у зв'язку з відзначенням 200-річчя з дня його народження.

4. Запропонувати:

Національному банку України виготовити і ввести в обіг ювілейну монету, присвячену 200-річчю з дня народження Маркіяна Шашкевича;

Українському державному підприємству поштового зв'язку "Укрпошта" видати серію поштових марок, присвячених 200-річчю з дня народження Маркіяна Шашкевича.

5. Контроль за виконанням Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності.

6. Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос