Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О Заявлении Верховной Рады Украины "Об осуждении высказываний, нивелирующих вклад украинского народа в победу над фашизмом во Второй Мировой войне"

Проект постановления Верховной Рады Украины от 21.12.2010 № 7493
Дата рассмотрения: 21.12.2010 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про заяву Верховної Ради України "Про засудження висловлювань, які нівелюють внесок українського народу у перемогу над фашизмом у Другій Світовій війні"

Верховна Рада України постановляє:

1. Схвалити Заяву Верховної Ради України (додається).

2. Направити Заяву Верховної Ради України "Про засудження висловлювань, які нівелюють внесок українського народу у перемогу над фашизмом у Другій Світовій війні" в установленому порядку державному керівництву Російської Федерації.

 

Голова Верховної Ради України

 

ЗАЯВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про засудження висловлювань, які нівелюють внесок українського народу у перемогу над фашизмом у Другій Світовій війні

Верховна Рада України, виходячи з пріоритетності для України розвитку відносин дружби, добросусідства та стратегічного партнерства з Російською Федерацією; ґрунтуючись на положеннях Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією від 31 травня 1997 р.; виходячи з принципу суверенної рівності держав, закріпленого у Декларації про принципи міжнародного права 1970 р. заявляє наступне.

Перемога у Другій Світовій війні над нацистською Німеччиною стала можливою завдяки титанічним зусиллям всіх країн Антигітлерівської коаліції, які об'єдналися в єдиному бажанні раз і назавжди позбутися цього лиха.

Заяви Прем'єр-міністра Російської Федерації В. Путіна про те, що Росія і без України перемогла б у Другій Світовій війні, нівелюють роль України та українського народу у визволенні світу від фашизму, применшують внесок українців у спільну Перемогу.

При цьому, за різними оцінками, загальні втрати України у Другій Світовій війні - включно з убитими, жертвами концтаборів, депортованими, евакуйованими й тими, що рушили у вигнання разом із відступаючими нацистами, - становлять не менше 14 млн. чоловік, що складає від 40 до 44 % від загальних людських втрат СРСР.

Героїзм українців був високо оцінений. Більше двох тисяч українців отримали найвище звання СРСР - Героя Радянського Союзу, із них 32 чол. - двічі, а Іван Микитович Кожедуб - уродженець Сумської області - тричі.

Верховна Рада України просить не допускати спекуляції на чутливих гуманітарних темах і закликає керівництво сусідньої держави з повагою ставитися до трагічних сторінок історії України.

Заявляючи про свою відданість розвиткові відносин стратегічного партнерства між нашими країнами, Верховна Рада України, звертається до влади Російської Федерації із закликом будувати двосторонні відносини виключно на засадах глибокої взаємоповаги та рівноправного партнерства.

 

м. Київ, _____________ 2010 року

Опрос