Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об образовании Временной специальной комиссии Верховной Рады Украины по вопросам возвращения исторических названий населенных пунктов на территории Автономной Республики Крым, которые были переименованы за время СССР в связи с депортациями крымскотатарского народа и лиц других национальностей, осуществленными по национальному признаку в 1941 - 1944 годах

Проект постановления Верховной Рады Украины от 17.03.2010 № 6208
Дата рассмотрения: 11.05.2010 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про утворення Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань повернення історичних назв населених пунктів на території Автономної Республіки Крим, що були перейменовані за часи СРСР у зв'язку з депортаціями кримськотатарського народу та осіб інших національностей, здійсненими за національною ознакою у 1941 - 1944 роках

З метою забезпечення належного вшанування жертв та постраждалих від депортації за національною ознакою з території сучасної Автономної Республіки Крим у 1941 - 1944 роках, відновлення історичної справедливості, глибокого усвідомлення громадянами причин та наслідків депортацій, утвердження у суспільстві нетерпимості до будь-яких проявів насильства та відповідно до статті 89 Конституції України Верховна Рада України постановляє:

1. Утворити Тимчасову спеціальну комісію Верховної Ради України з питань повернення історичних назв населених пунктів на території Автономної Республіки Крим, що були перейменовані за часи СРСР у зв'язку з депортаціями кримськотатарського народу та осіб інших національностей, здійсненими за національною ознакою у 1941 - 1944 роках (далі - Тимчасова спеціальна комісія).

2. Тимчасова спеціальна комісія утворюється з метою підготовки та опрацювання відповідних законодавчих пропозицій з питання повернення історичних назв поселених пунктів на території Автономної Республіки Крим, що були перейменовані за часи СРСР у зв'язку з депортаціями кримськотатарського народу та осіб інших національностей, здійсненими за національною ознакою у 1941 - 1944 роках.

3. Встановити, що кількісний склад Тимчасової слідчої комісії становить 10 народних депутатів України, виходячи із забезпечення представництва депутатських фракцій в її складі

4. Обрати головою Тимчасової спеціальної комісії народного депутата України Донія Олександра Сергійовича, заступником Голови Тимчасової спеціальної комісії народного депутата України Гнаткевича Юрія Васильовича. Обрати до складу Тимчасової спеціальної комісії таких народних депутатів:

- фракція Партії регіонів;

- фракція Партії регіонів;

- фракція Партії регіонів;

Гнаткевич Юрій Васильович - фракція "Блок Юлії Тимошенко";

Веліжанський Сергій Костянтинович - фракція "Блок Юлії Тимошенко";

Камчатний Валерій Григорович - фракція "Блок Юлії Тимошенко";

Доній Олександр Сергійович - фракція Блоку "Наша Україна - Народна Самооборона"

Джемілєв Мустафа - фракція Блоку "Наша Україна - Народна Самооборона"

- фракція "Блок Литвина"

- фракція Комуністичної Партії України

5. Залучити у роботу Тимчасової спеціальної комісії напрацьовані з питання діяльності комісії матеріали Національної академії наук України, Державної служби геодезії, картографії та кадастру, Міжвідомчої науково-методичної ради з питань географічних назв.

6. Тимчасова спеціальна комісія діє до внесення у Верховну Раду України відповідних законодавчих пропозицій, що є метою її діяльності, але не більше одного року.

7. Тимчасова спеціальна комісія складає звіт про виконану роботу на пленарному засіданні Верховної Ради України не пізніше шестимісячного терміну з дня прийняття Постанови.

8. Матеріально-технічне, кадрове, інформаційне та організаційне забезпечення діяльності Тимчасової спеціальної комісії покласти на Апарат Верховної Ради України.

9. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос