Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О мерах по обеспечению законности и реализации основополагающих принципов осуществления правосудия Киевским апелляционным административным судом

Проект постановления Верховной Рады Украины от 28.01.2010 № 6011
Дата рассмотрения: 28.01.2010 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про заходи щодо забезпечення законності та реалізації основоположних принципів здійснення правосуддя Київським апеляційним адміністративним судом

Україна як демократична за формою і правова за конституційно проголошеними принципами свого існування держава неможлива без вільних і демократичних виборів, що відповідають загальновизнаним міжнародним критеріям виборчих прав і свобод громадян, всіх учасників виборчого процесу.

Відповідно до положень частини третьої статті 99 Закону України "Про вибори Президента України" дії кандидатів на пост Президента України, суб'єктів виборчого процесу, їх довірених осіб оскаржуються до Київського апеляційного адміністративного суду. Частина третя статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає, що рішення, дії або бездіяльність Центральної виборчої комісії, члена цієї комісії оскаржується до Київського апеляційного адміністративного суду.

З метою забезпечення принципів неупередженості та незалежності адміністративних судів Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження автоматизованої системи документообігу в адміністративних судах" від 5 червня 2009 року N 1475-VI запроваджено автоматизований розподіл адміністративних справ. Цим законом унеможливлюється втручання голови суду та його заступників у процес здійснення адміністративного судочинства.

Необхідно відзначити, що Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження автоматизованої системи документообігу в адміністративних судах" від 5 червня 2009 року N 1475-VI набрав чинності 1 січня 2010 року, а тому відповідно до вимог законодавства підлягає обов'язковому виконанню юридичними та фізичними особами на всій території України.

Частиною третьою статті 151 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено персональну відповідальність голови суду за забезпечення дотримання у судах автоматизованої системи документообігу, щоб позовні заяви, скарги, подання, інші передбачені законом процесуальні документи, що подаються до суду і можуть бути предметом судового розгляду, в порядку їх надходження підлягали обов'язковій реєстрації.

За несвоєчасне внесення відомостей до автоматизованої системи документообігу суду вчинене службовою особою передбачається кримінальна відповідальність.

27 січня 2009 року при здійсненні народними депутатами України контрольної функції профільного парламентського комітету щодо необхідності здійснення аналізу практики застосування положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження автоматизованої системи документообігу в адміністративних судах" від 5 червня 2009 року N 1475-VI було зафіксовано обставини та встановлено факти втручання голови Київського апеляційного адміністративного суду Денісова А. О. у процес здійснення правосуддя шляхом особистого розпису конкретних, в тому числі виборчих справ індивідуально визначеним суддям.

Голова Київського апеляційного адміністративного суду Денісов А. О. запровадив такий розподіл справ між суддями, за якого сформувалася система наявності суб'єктивного фактору і застосування так званого "ручного варіанту" розподілі найбільш вагомих адміністративних справ. За такого підходу було повністю знівельовано принципи неупередженого та незалежного здійснення правосуддя. Як приклад, можна навести "нічні" рішення Київського апеляційного адміністративного суду, якими здійснено істотний вплив на реалізацію виборчих прав та свобод громадян.

Нехтуючи положеннями Конституції та законів України голова Київського апеляційного адміністративного суду України Денісов А. О. самостійно визначає суддю-доповідача та склад колегії суддів при розгляді справи, що порушує встановлений в державі порядок документообігу у суді.

Денісов А. О. виконує обов'язки не чесно і не сумлінно, не об'єктивним і справедливим. Такі дії місять ознаки порушення ним присяги судді.

Зважаючи на вищенаведене, з урахуванням імперативних положень статті 19 Конституції України, відповідно до яких органи державної влади та їх посадові особи, зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, керуючись принципами забезпечення законного, об'єктивного і неупередженого розгляду і вирішення спорів, пов'язаних з проведенням виборів Президента України, відповідно до частини першої статті 85 Конституції України Верховна Рада України постановляє:

1. Звільнити Денісова А. О. з посади голови Київського апеляційного адміністративного суду.

2. Рекомендувати Вищій ради юстиції невідкладно розглянути та направити до Верховної Ради України подання про рекомендацію щодо звільнення Денісова А. О. з посади судді Київського апеляційного адміністративного суду за систематичне порушення Конституції і законів України та порушення присяги судді.

3. Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

____________

Опрос