Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об отчете Временной следственной комиссии Верховной Рады Украины по вопросам расследования обстоятельств, связанных с обвинениями в развращении несовершеннолетних

Проект постановления Верховной Рады Украины от 21.01.2010 № 5543
Дата рассмотрения: 31.03.2010 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування обставин, пов'язаних із звинуваченнями в розбещенні неповнолітніх

Заслухавши звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування обставин, пов'язаних із звинуваченнями в розбещенні неповнолітніх Верховна Рада України постановляє:

1. Звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування обставин, пов'язаних із звинуваченнями в розбещенні неповнолітніх взяти до відома.

2. Припинити діяльність Тимчасової слідчої комісії.

3. Доручити Генеральній прокуратурі України в найкоротший термін завершити розслідування резонансної справи.

4. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Голова Верховної Ради України

 

ЗВІТ
Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування обставин, пов'язаних із звинуваченнями в розбещенні неповнолітніх

Комісія у складі: Самойлик Катерини Семенівни, Суслова Євгенія Івановича, Бобильова Олександра Фадійовича, Коржа Віктора Петровича, Терещука Сергія Миколайовича провела відповідну роботу.

Зважаючи на особливість даного питання комісія працювала з відповідними державними органами, запросивши інформацію, аналітичні матеріали, не втручаючись та не впливаючи на хід слідства.

За інформацією Генеральної прокуратури України по справі було створено слідчо-оперативну групу до складу якої включено слідчих та оперативних працівників Служби безпеки України і Міністерства внутрішніх справ України. Було дано понад 20 доручень органам дізнання МВС та СБ України, спрямованих на проведення комплексу оперативно-розшукових заходів про перевірку на причетність до вчинення злочину осіб, на яких вказали потерпілі діти, як на учасників статевих актів з ними.

На даний час відповідно до плану розслідування продовжуються слідчі дії та оперативно-розшукові заходи спрямовані на всебічне, повне і об'єктивне дослідження всіх обставин справи відповідно до вимог кримінального судочинства.

У справі проведено значний обсяг слідчих та оперативно-розшукових дій. Зокрема, відтворення обстановки та обставин події з потерпілими, обшуки та виїмки, допитано понад 330 свідків, призначено близько 43 судових експертиз (судово-медичні, комп'ютерно-технічні, судово-психологічні та психіатрична тощо), висновки більшості з яких вже отримано.

Зокрема, у справі проведено психолого-фізіологічні дослідження з використанням поліграфу щодо Терьохіна С. А., Богдана Р. Д., Новожилова Б. В., Паєвського В. П., висновки яких не підтвердили їх участі у діях сексуального характеру стосовно потерпілих дітей.

Проведено судово-медичні експертизи обвинуваченого Полюховича Д. І., свідків Дунаєва В. І., Паєвського В. П. та Новожилова Б. В. Ознак активного або пасивного гомосексуалізму у вказаних осіб не виявлено.

З питань наявності у обвинуваченого Полюховича Д. І. можливих проявів нетрадиційної сексуальної орієнтації допитано осіб за місцем його народження, роботи та проживання, відпрацьовано його зв'язки, що містились у записних книжках. Інформації про схильність Полюховича Д. І. до нетрадиційної сексуальної орієнтації не здобуто. Також було проаналізовано телефонні з'єднання Полюховича Д. І. з іншими особами, на яких було вказано дітьми, однак інформації, яка б ставила інтерес для слідства, не здобуто.

Київським міським центром судово-психіатричних експертиз проведено комплексну комісійну психолого-психіатричну експертизу обвинуваченого Полюховича Д. І. Наявності у нього розладів психіки та поведінки не встановлено.

Згідно з показаннями вчителів та однокласників школи, у якій навчалися діти, лікарів, психологів школи та районної поліклініки за місцем проживання потерпілих, вони не помічали будь-яких негативних змін у поведінці дітей.

Встановлено та допитано осіб, які проживали у сусідніх номерах готелю "Аделари" в МДЦ "Артек" у період проживання в ньому Полюховича Д. І. та його дітей у червні - липні 2008 року, осіб з числа обслуговуючого персоналу зазначеного готелю, а також інших працівників Міжнародного дитячого центру "Артек", однак позитивної інформації для розгляду справи не отримано.

Допитано мешканців будинку N 22 по вул. Березняківській в м. Києві, у якому зі слів Юрія Полюховича знаходиться квартира, де з ним та іншими дітьми вчинялися статеві акти. Позитивні результати відсутні.

Крім того була перевірена інформація щодо причетності до справи у цьому будинку іншої квартири - N 263, до якої нібито приводили малозабезпечених дітей, де пригощали солодощами, після чого відводили до квартири N 247, у якій і здійснювали над ними сексуальне насилля. Зазначена інформація свого підтвердження не знайшла.

З урахуванням показань потерпілих при допитах та відтвореннях обстановки і обставин події призначено комісійну судово-медичну експертизу з метою з'ясування механізму заподіяння дітям тілесних ушкоджень, а також психологічну експертизу для з'ясування їх основних індивідуально-психологічних особливостей та низки інших питань.

Проте, з листопада 2009 року законний представник потерпілих Полюхович О. В. відмовляється надати дітей для проведення зазначених судових експертиз, які є вкрай важливими для слідства.

У зв'язку з тим, що у справах про злочини цієї категорії чинним законодавством України передбачено обмеження гласності кримінального судочинства, а також з метою запобігання розголошенню відомостей про інтимні сторони життя осіб, які беруть участь у справі надати більш детальну інформацію не представляється можливим.

 

Голова Тимчасової
слідчої комісії 
 

 
К. Самойлик
 

Опрос