Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О праздновании на государственном уровне 20-й годовщины принятия Декларации о государственном суверенитете Украины

Проект постановления Верховной Рады Украины от 04.09.2009 № 5099
Дата рассмотрения: 04.09.2009 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА
Верховної Ради України

Про відзначення на державному рівні 20-ої річниці ухвали Декларації про державний суверенітет України

16 липня 2010 року виповнюється 20 років з часу ухвали Верховною Радою Української РСР Декларації про державний суверенітет України. Прийняття Декларації стало першим кроком до відновлення історичної справедливості, відродження української державності та реалізації ідеї соборності українського народу та його земель. Цей документ відкрив новий етап в історії українського народу, проголосивши основні політичні, економічні, соціальні цілі, довгострокові перспективи розвитку Української держави.

Враховуючи важливе суспільно-політичне та історичне значення ухвали Декларації про державний суверенітет України, Верховна Рада України постановляє:

I. Провести необхідні заходи щодо відзначення у липні 2010 року на державному рівні 20-ої річниці ухвали Декларації про державний суверенітет України.

II. Рекомендувати Кабінету Міністрів України, місцевим державним адміністраціям, органам місцевого самоврядування:

1. підготувати розпорядження про відзначення 20-ої річниці ухвали Декларації про державний суверенітет України;

2. передбачити у проекті закону про Державний бюджет України на 2010 рік кошти на фінансування заходів з підготовки та проведення заходів з відзначення на державному рівні 20-ої річниці ухвали Декларації про державний суверенітет України;

3. у місячний термін з дня прийняття цієї Постанови утворити організаційний комітет з підготовки та проведення заходів для відзначення на державному рівні 20-ої річниці ухвали Декларації про державний суверенітет України;

4. у місячний термін після утворення організаційного комітету розробити та затвердити план заходів з підготовки та відзначення на державному рівні 20-ої річниці ухвали Декларації про державний суверенітет України;

5. забезпечити випуск, введення в установленому порядку в обіг поштової марки та поштового блоку, спецпогашення, художнього конверту присвячених 20-ій річниці ухвали Декларації про державний суверенітет України.

III. Рекомендувати Державному комітету телебачення та радіомовлення України забезпечити широке висвітлення у засобах масової інформації відзначення 20-ої річниці ухвали Декларації про державний суверенітет України.

IV. Запропонувати:

1. Національному банку України розробити ескізи і модель та ввести в обіг ювілейну монету і медаль, присвячену 20-ій річниці ухвали Декларації про державний суверенітет України;

2. Українському державному підприємству поштового зв'язку "Укрпошта" видати серію поштових марок, присвячених 20-ій річниці ухвали Декларації про державний суверенітет України.

V. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності, Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти та Комітет Верховної Ради України з питань бюджету.

Ця Постанова набирає чинності з дня її опублікування.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос