Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О заявлении Верховной Рады Украины "О преодолении кризиса в украинско-российских отношениях"

Проект постановления Верховной Рады Украины от 22.09.2009 № 5051-д
Дата рассмотрения: 22.09.2009 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про заяву Верховної Ради України "Про подолання кризи в українсько-російських відносинах"

Верховна Рада України постановляє:

1. Схвалити Заяву Верховної Ради України.

2. Направити Заяву Верховної Ради України "Про подолання кризи в українсько-російських відносинах" в установленому порядку державному керівництву Російської Федерації.

 

Голова Верховної Ради України

 

Проект

ЗАЯВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про подолання кризи в українсько-російських відносинах

Верховна Рада України висловлює глибоке занепокоєння станом українсько-російських відносин і наголошує, що українська сторона розглядає стосунки з Російською Федерацією як стратегічні.

На сьогодні українсько-російські взаємини перебувають у незадовільному стані, що є несприятливим для розвитку стратегічного партнерства між двома державами, закріпленого у Договорі про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною та Російською Федерацією від 31 травня 1997 року.

Україна визнає суверенітет, незалежність і територіальну цілісність наших сусідів і очікує від інших держав поваги до незалежності і суверенітету України. Наголошуючи, що українська зовнішня політика ніколи не була і не буде спрямована проти жодної держави, Верховна Рада України наголошує, що Україна і надалі самостійно визначатиме свою зовнішню і внутрішню політику, керуючись нормами міжнародного права, Конституцією і чинним законодавством України, спираючись на принципи демократії і захисту прав людини.

Верховна рада України виступає за розвиток добросусідських і рівноправних відносин між Україною і Росією, які повинні мати взаємовигідний характер, відповідати духу стратегічного партнерства та загальновизнаним нормам міжнародного права. Український парламент закликає до якнайшвидшої активізації україно-російського діалогу на найвищих рівнях.

Між Україною і Російською Федерацією існує розвинена правова база та достатньо потужні інституційні механізми взаємодії, що дає можливість розв'язувати актуальні питання двосторонніх відносин дипломатичними шляхами за столом переговорів.

Зі свого боку Верховна Рада України висловлює готовність взяти участь у напрацюванні пропозицій з подолання кризи в українсько-російських відносинах та провести засідання Міжпарламентської комісії зі співробітництва Верховної Ради України та Федеральних Зборів Російської Федерації у найкоротший термін.

м. Київ, _______________ 2009 року

____________

Опрос