Идет загрузка документа (107 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об отчете Временной следственной комиссии Верховной Рады Украины для проверки соблюдения законодательства Украины при проведении реконструкции объектов государственного предприятия Национальный спортивный комплекс "Олімпійський"

Проект постановления Верховной Рады Украины от 08.07.2009 № 4786
Дата рассмотрения: 08.07.2009 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА
Верховної Ради України

Про звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для перевірки дотримання законодавства України при проведенні реконструкції об'єктів державного підприємства Національний спортивний комплекс "Олімпійський"

Заслухавши та обговоривши звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для перевірки дотримання законодавства України при проведенні реконструкції об'єктів державного підприємства Національний спортивний комплекс "Олімпійський", утвореної Постановою Верховної Ради України від 19 травня 2009 року N 1335-VI, Верховна Рада України постановляє:

1. Попередній звіт Тимчасової слідчої комісії взяти до відома та надіслати його Президенту України, Кабінету Міністрів України, Генеральній прокуратурі України, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям.

2. Звернутися до Кабінету Міністрів України і Генеральної прокуратури України з проханням дати правову оцінку діям окремих посадових осіб причетних до порушень законодавства України.

3. Доручити Кабінету Міністрів України:

- до 1 вересня 2009 року привести у відповідність до законодавства України проведення усіх робіт на території Національного спортивного комплексу "Олімпійський" урахувавши рекомендації Міністерства регіонального розвитку та будівництва України від 05.06.2008 р. N 9/5-262;

- до 15 серпня 2009 року розробити та затвердити графік ремонтно-будівельних робіт Національного спортивного комплексу "Олімпійський" та забезпечити його виконання;

- забезпечити контроль щодо дотримання трудового законодавства та збереження цілісної структури і складу державного підприємства Національного спортивного комплексу "Олімпійський";

- з метою якісного супроводження та координації діяльності реконструкції Національного спортивного комплексу "Олімпійський" в установленому порядку, розглянути питання стосовно внесення змін до структури Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту щодо створення відповідного підрозділу;

- ураховуючи низький організаційний рівень менеджменту, бездіяльність, фінансові та інші порушення законодавства України, загрозу зриву термінів реконструкції НСК "Олімпійський", розглянути питання щодо доцільності перебування на посаді Міністра України у справах сім'ї, молоді та спорту Павленка Ю. О.;

- до 1 жовтня 2009 року поінформувати Верховну Раду України про стан підготовки щодо проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу.

4. Тимчасовій слідчій комісії продовжити роботу до 19 листопада 2009 року відповідно до завдань, передбачених Постановою Верховної Ради України від 19 травня 2009 року N 1335-VI "Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для перевірки дотримання законодавства України при проведенні реконструкції об'єктів державного підприємства "Національний спортивний комплекс "Олімпійський".

5. Звіт про роботу Тимчасової слідчої комісії заслухати на черговій сесії Верховної Ради України у листопаді 2009 року.

6. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Тимчасову слідчу комісію.

7. Ця Постанова набуває чинності з моменту її прийняття.

 

Голова
Верховної Ради України

 
В. ЛИТВИН

 

ЗВІТ
Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для перевірки дотримання законодавства України при проведенні реконструкції об'єктів державного підприємства Національний спортивний комплекс "Олімпійський"

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради України утворена Постановою Верховної Ради України від 19 травня 2009 року N 1335-VI для перевірки дотримання законодавства України при проведенні реконструкції об'єктів державного підприємства Національний спортивний комплекс "Олімпійський" (далі - Тимчасова слідча комісія).

Підставою для створення Тимчасової слідчої комісії та проведення відповідного розслідування стало, суттєве збільшення до 2 млрд. 114 млн. грн. суми коштів з державного бюджету на реконструкцію зазначеного об'єкту

Окрім цього, в умовах непрозорих процедур, кризових явищ у стані української економіки, Мінсім'ямолодьспорт безпідставно пропонує Уряду в черговий раз збільшити вартість реконструкції Національного спортивного комплексу "Олімпійський" (НСК "Олімпійський"), ще на один мільярд гривень, який за існуючими розрахунками стане одним з найдорожчих стадіонів світу.

Слід зазначити, що сума коштів для будівництва вітчизняних аналогічних об'єктів у Донецьку та Дніпропетровську становить в межах 1,3 млрд. грн. та 800 млн. грн. відповідно.

Занепокоєння викликає і рішення щодо надання права єдиного виконавця на проведення реконструкції НСК "Олімпійський" без проведення відповідних тендерних процедур в умовах існуючої конкуренції на ринку будівельних послуг.

Саме з метою перевірки дотримання законодавства при проведенні реконструкції НСК "Олімпійський" та попередження можливих зловживань, проектом Постанови і пропонується утворити відповідну Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України.

За результатами своєї діяльності Тимчасова слідча комісія встановила наступне.

I. НСК "Олімпійський" з 1994 року є пам'яткою культурної спадщини та згідно з Указом Президента України від 12.05.96 р. N 331/96 "Про Національний спортивний комплекс "Олімпійський" має статус Національного спортивного закладу.

НСК "Олімпійський" належить до державного сектору економіки, що діє на основі державної власності та відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 23.04.2005 N 122-р "Про передачу до сфери управління Міністерства у справах молоді та спорту підприємств, установ та організацій" та постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року N 1573 "Про затвердження Положення про Міністерство України у справах сім'ї, молоді та спорту", належить до сфери управління Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту.

На діяльність НСК "Олімпійський" поширюється дія Положення "Про Національний заклад (установу) України", затвердженого Указом Президента України від 16.06.95 р. N 451/95.

Загальний принцип управління НСК "Олімпійський" здійснюється відповідно до Статуту, Колективного договору, що діє на підприємстві та чинного законодавства України.

Організацію управління НСК "Олімпійський" здійснює Генеральний директор, який призначається на посаду та звільняється з посади виключно наказом Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту.

Рішення з соціально-економічних питань, що стосуються діяльності НСК "Олімпійський", а саме: про зміни в організації виробничого процесу і праці, реорганізацію, зміни форми власності, скорочення чисельності штату працівників розробляються та приймаються органами його управління за участю трудового колективу та уповноважених ним органів та лише після попередніх переговорів з комітетом Профспілки - не пізніше, як за три місяці до здійснення таких заходів.

Таким чином, будь-які рішення щодо зміни в організаційній структурі та штатному розписі ДП НСК "Олімпійський" приймаються виключно Генеральним директором НСК "Олімпійський", що згідно із Статутом має право розробляти, затверджувати структуру та штатний розпис НСК "Олімпійський", визначати форми, умови та систему оплати праці у межах чинного законодавства України за участю Голови профспілки НСК "Олімпійський", при умові проведення попередніх переговорів з комітетом Профспілки - не пізніше, як за три місяці до здійснення таких заходів, що чітко визначено в Колективному договорі, який діє на підприємстві. Така ж норма виписана в статті 247 Кодексу законів про працю України.

Натомість, всупереч Статуту і норм Колективного договору, Наказом від 20.10.2008 р. N 69 і Наказом N 31 від 31 березня 2009 року виконуючим обов'язки Генерального директора ДП НСК "Олімпійський" Чернявським Д. Л. було затверджено нову організаційну структуру та штатний розклад ДП НСК "Олімпійський". При визначенні посадових окладів було застосовано незрозумілу методику, яка по суті спрямована на зростання заробітної плати керівному складу підприємства, який в свою чергу був практично повністю безпідставно змінений на осіб, які виконують будь-які доручення виконуючого обов'язки Генерального директора Чернявського Д. Л.

Зазначене порушує вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 31 серпня 1997 р. N 948 "Про умови і розміри оплати праці працівників підприємств та організацій, що дотуються з бюджету" та постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. N 1298 "Про умови оплати праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери".

Окрім цього, скасування Дирекції з будівництва і реконструкції НСК "Олімпійський", за умови подовження виконання функцій замовника реконструкції самим підприємством, не дає можливості чітко розмежувати джерела виплат заробітної плати працівникам і порушує статтю 51 Бюджетного кодексу України;

Слід також зазначити, що при скороченні персоналу, яке відбувалося на підприємстві, не витримувалися терміни, не зверталась увага на заперечення Профспілки на такі дії, чим в свою чергу було порушено статтю 40, 42, 43, 247 Кодексу законів про працю України.

Також порушено Статут, умови Колективного договору, вимоги постанови КМУ від 31 серпня 1997 р. N 948 "Про умови і розміри оплати праці працівників підприємств та організацій, що дотуються з бюджету" та постанові КМУ від 30 серпня 2002 р. N 1298 "Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери", статті 40, 42, 43, 247 Кодексу законів про працю України.

II. 27 лютого 2008 року Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову від 27.02.2008 N 124 "Про затвердження Порядку проведення конкурсу з визначення кращої проектної пропозиції щодо реконструкції Національного спортивного комплексу "Олімпійський". Відповідно до цієї постанови, Мінсім'ямолодьспортом було проведено вказаний конкурс з визначення кращої проектної пропозиції з реконструкції стадіону. Протоколом N 6 журі конкурсу від 14.04.2008 р. визнало переможцем конкурсу компанію Archasia Design Group Ltd., Тайвань, Китай (надалі - "Archasia"). При цьому компанія Archasia отримала 21 голос членів журі із 24 присутніх. Рішення про затвердження результатів конкурсу було проголосоване членами журі одноголосно.

На підставі умов конкурсу, вищезазначених постановами Кабінету Міністрів України N 124 від 27 лютого 2008 року "Про затвердження Порядку проведення конкурсу з визначення кращої проектної пропозиції щодо реконструкції Національного спортивного комплексу "Олімпійський" та N 2137 від 25.11.99 р. "Про затвердження Порядку проведення архітектурних та містобудівних конкурсів", з переможцем конкурсу повинна була бути укладена відповідна угода (контракт) про проектування в порядку, передбаченому законодавством. Проте, всі подальші дії керівництва Мінсім'ямолодьспорту та НСК "Олімпійський" були спрямовані виключно на зрив перемовин з підписання контракту з компанією Archasia та недопущення переможця конкурсу до реалізації проекту реконструкції стадіону, який був визначений професійним журі, як найкращий проект серед всіх наявних (для довідки: два інших проекти сукупно отримала лише два голоси членів журі). При цьому, відповідно до конкурсної документації, поданою компанією Archasia, генеральним адаптором проекту повинен був бути ВАТ "Київпроект" та генеральним підрядником - ВАТ "Київміськбуд". При цьому всі роботи з розроблення проекту та термін будівельних робіт з реконструкції стадіону визначено червень 2010 року.

Незважаючи на всі перешкоди зі сторони керівництва Мінсім'ямолодьспорту та НСК "Олімпійський", переможцем конкурсу було розроблено за власний кошт всю проектну документацію стадії "П" з реконструкції стадіону.

Проте, Мінсім'ямолодьспортом було ініційовано проведення перевірки зі сторони Генеральної прокуратури України, до матеріалів якої не було залучено наявних документів, які подавалися компанією Archasia на ім'я Міністерства, з метою реалізації своїх зобов'язань в якості переможця конкурсу.

На підставі перевірки, Генеральною прокуратурою України було винесено протест на рішення журі про визначення переможця конкурсу. Такі дії Мінсім'ямолодьспорту та ДП "НСК "Олімпійський" були використані з метою вчинення тиску на членів журі задля скасування результатів конкурсу та визначення новим переможцем компанію GMP (Німеччина), ескізний проект якої був придбаний НСК "Олімпійський" раніше на підставі контракту N 3/2006 від 02.09.2006р. з будівельною компанією Hochtief. Проте, члени журі, формально виконавши вимоги протесту Генпрокуратури, відмовилися від визначення переможцем компанію GMP, так як її проект не витримував жодної критики в порівнянні з архітектурними, технічними та ціновими характеристиками пропозиції компанії Archasia, одночасно оголосивши про свій саморозпуск та звернувшись до Прем'єр-міністра України Тимошенко Ю.В. з закликом, залишити в силі попереднє рішення журі, як професійно обґрунтоване.

У подальшому ДП "НСК "Олімпійський" за погодженням з Мінсім'ямолодьспортом, ігноруючи проведення другого туру конкурсу з метою визначення кращої цінової та архітектурно-будівельної пропозиції серед всіх учасників конкурсу уклало угоду з вищезазначеною компанією GMP.

Угода з компанією GMP щодо проектування реконструкції стадіону була укладено на суму 21,85 млн. євро. Для довідки: аналогічний проект стадіону в м. Хожув (Польща), який є запасним стадіоном до Євро-2012, що розроблений також компанією GMP, коштує всього 4,7 млн. євро. Окрім цього, на даний час, компанією GMP фактично зірвано графік виконання робіт по стадіону у м. Хожув, у зв'язку із чим, дане місто виключено з переліку міст-претендентів на проведення матчів фінальної частини футбольного турніру Євро-2012.

Таким чином, йдеться про повторне використання коштів державного бюджету України на купівлю та повторний продаж проекту стадіону, який в п'ять разів дорожче ніж аналогічний проект в Польщі та двічі дорожче за аналогічні пропозиції інших учасників конкурсу. Слід зазначити, що запропонований проект стадіону компанією GMP не є багатофункціональним за своїм призначенням, не враховує вимог історико-архітектурного ансамблю центральної частини м. Києва та передового світового досвіду з будівництва і реконструкції спортивних арен, наприклад, стадіонів у м. Відні (Австрія), 1986р., м. Галатасарай (Туреччина), 2008 р.

Більше того, в результаті корупційних дій, недбалості та непрофесійності зі сторони керівництва Мінсім'ямолодьспорту та ДП НСК "Олімпійський" контракт від 06.08.2008 р. був укладений з компанією GMP на умовах, які унеможливлюють контроль зі сторони держави щодо реалізації проекту реконструкції стадіону в строки, передбачені УЄФА. Оскільки, відповідно до договору, термін здачі робочої документації проектувальником 10.06.2010 р., що може призвести до неспроможності своєчасного виконання будівельних робіт, а отже до зриву проведення фінальної частини чемпіонату Євро-2012 з футболу в Україні. Вважаємо за доцільне нагадати, що відповідно до договору укладеним попереднім Урядом з компанією Hochtief, вартість реконструкції становила 1,5 млрд. грн., а об'єкт мав бути зданим до червня 2010 року з усіма відповідними гарантіями, які відсутні сьогодні.

На думку Комісії, сьогодні керівництво Мінсім'ямолодьспорту та НСК "Олімпійський" через засоби масової інформації, намагаються ввести в оману суспільство, керівництво держави та представників УЄФА щодо проведення будівельних робіт з реконструкції цього стадіону, які в дійсності обмежуються лише пустопорожніми розмовами та незаконним знищенням пам'ятки культури за відсутності належної проектної та дозвільної документації.

Таким чином, досить сумнівними виглядають і критерії, якими керувалися представники міжвідомчої комісії, Міністерства та НСК "Олімпійський" при виборі єдиного виконавця (GMP), який набрав лише один голос, як і інша компанія, маючи у своєму портфоліо 18 інших проектів з конкурсу, де декілька були явно інвестиційно-привабливішими (зокрема, проект компанії Альпіна, Фостер та Партнери, Західно-Українська група компаній та інші).

III. З метою забезпечення реконструкції НСК "Олімпійський", у відповідності з Протоколом засідання від 26 листопада 2008 року тендерний комітет НСК "Олімпійський" вирішив здійснити процедуру закупівлі будівельно-монтажних робіт по реконструкції НСК "Олімпійський" у одного учасника - АТ ХК "Київміськбуд". Рішення необхідно було терміново підготувати та направити пакет відповідних документів до Мінекономіки з метою отримання листа-погодження процедури закупівлі будівельно-монтажних робіт по реконструкції стадіону НСК "Олімпійський" в одного учасника - АТ ХК "Київміськбуд".

Не зважаючи на те, що відповідного листа-погодження Мінекономіки Тимчасовій слідчій комісії не надано та всупереч встановленої процедури, 28 листопада 2008 року між Державним підприємством Національний спортивний комплекс "Олімпійський" та Акціонерним товариством холдингова компанія "Київміськбуд" був укладений Договір виконання ремонтно-будівельних робіт N 2-2008 щодо реконструкції Національного спортивного комплексу "Олімпійський" по вул.Червоноармійський, 55 у Печерському районі м.Києва. З боку Замовника робіт цей договір підписав в.о. Генерального директора НСК "Олімпійський" Чернявський Д. Л., з боку підрядника - президент АТ ХК "Київміськбуд" Шелюк П. С.

Слід зазначити, що згідно Договору, виконавець ремонтно-будівельних робіт зобов'язався виконати роботи з реконструкції НСК "Олімпійський", підтвердити наявність ліцензії, дозволів та інших документів, необхідних для виконання робіт за цим Договором згідно вимог чинного в Україні законодавства.

Звертаємо увагу, що виконання будівельно-монтажних робіт, до яких відносяться роботи з реконструкції, без відповідної ліцензії є порушенням статті 202 Кримінального кодексу України "Порушення порядку зайняття господарською діяльністю та діяльністю з надання фінансових послуг". Окрім цього, до Договору не додані кошторис та інші обов'язкові документи, що порушує пункт 7 - 11 постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. N 1764 "Про затвердження Порядку державного фінансування капітального будівництва" і пункту 2.9 наказу Державного казначейства України від 9 серпня 2004 року N 136 "Про затвердження Порядку обліку зобов'язань розпорядників бюджетних коштів в органах Державного казначейства України".

На дату укладання Договору, ціна Договору (вартість робіт за цим Договором) є приблизною (динамічною) договірною ціною (Додаток N 1), яка формується на основі Кошторисного розрахунку. Ціна робіт з урахуванням ПДВ становить 1'392'875'507 грн. (Один мільярд триста дев'яносто два мільйони вісімсот сімдесят п'ять тисяч п'ятсот сім).

Окрім цього, згідно пункту 10.2. Договору за порушення без поважних причин строків виконання робіт або етапу робіт передбачених Календарним планом виконання робіт, який також відсутній, виконавець ремонтно-будівельних робіт зобов'язаний сплатити Замовнику неустойку в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України за кожний календарний день прострочення виконання робіт або етапу робіт. Терміни не витримуються, але щодо компенсації відповідних відшкодувань певних витрат нічого не відбувається з невідомих причин.

IV. Протокольним рішенням від 5 серпня 2008 року Міжвідомча робоча група з питань реконструкції НСК "Олімпійський" на чолі з Віце-прем'єр-міністром України Васюником І.В., не маючи жодних підстав, підтримала пропозицію Мінсім'ямолодьспорту та Мінрегіонбуду щодо визначення виконавцем ремонтно-будівельних робіт з виконання демонтажних робіт на НСК "Олімпійський" АТ ХК "Київміськбуд".

Кабінет Міністрів України 19 листопада 2008 року N 1020 затвердив постанову "Про закупівлю будівельно-монтажних робіт з реконструкції НСК "Олімпійський" і визнав будівельно-монтажні роботи з реконструкції цього об'єкту специфічними та погодив визначення виконавця цих робіт за процедурою закупівлі в одного учасника. Водночас, Кабінет Міністрів України не визначив найменування підрядної організації - виконавця зазначених робіт, погодивши лише застосування процедури визначення виконавця, тобто визначену законодавством України закупівлю в одного учасника.

У відповідності до пункт 83 Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженого постановою Кабінет Міністрів України від 17 жовтня 2008 року N 921, процедура закупівлі в одного учасника застосовується замовником після погодження уповноваженим органом у встановленому ним порядку.

Уповноважений орган у даному випадку - Мінекономіки.

Листом від 26 листопада 2008 року N 8517-0-26-08-19 Мінюст за підписом Міністра М. Оніщука підтвердив, що Кабінет Міністрів України при прийнятті нормативно-правового акта вже погодив застосування процедури закупівлі будівельно-монтажних робіт з реконструкції НСК "Олімпійський" у одного учасника, а тому додаткового погодження з Міністерством економіки застосування такої процедури не потребує.

Листом від 27 листопада 2008 року N 3301-27/64 Мінекономіки за підписом заступника Міністра Ю. М. Вітренка вважає, що при прийнятті постанови "Про закупівлю будівельно-монтажних робіт з реконструкції НСК "Олімпійський" Кабінет Міністрів України установивши особливість відносин, пов'язаних із закупівлею зазначених робіт, погодив застосування процедури їх закупівлі у одного учасника, що не потребує додаткового звернення до Мінекономіки для надання погодження застосування такої процедури.

Слід звернути увагу, що і Мінюст і Мінекономіки підтверджують право НСК "Олімпійський" на застосування процедури закупівлі у одного учасника робіт з реконструкції стадіону. Водночас, це не означає, що єдиним виконавцем визнано АТ ХК "Київміськбуд".

Не зважаючи на зазначене, листом Мінсім'ямолодьспорту від 28.11.2008 року N 9/14300 Міністр доручає ДП НСК "Олімпійський" укласти договір на будівельно-монтажні роботи з реконструкції НСК "Олімпійський" з АТ ХК "Київміськбуд" без погодження з Мінекономіки.

Таким чином, визначення АТ ХК "Київміськбуд" єдиним виконавцем ремонтно-будівельних робіт з реконструкції НСК "Олімпійський" не погоджено у встановленому порядку з уповноваженим органом, суперечить законодавству, порушує постанову Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2008 року N 921, якою затверджено "Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти". Зазначеній Постанові суперечить і укладений Договір на виконання ремонтно-будівельних робіт, а оплата робіт за цим Договором може тлумачитися, як нецільове використання бюджетних коштів.

Комісія також звертає увагу, що Кабінет Міністрів України безпідставно надає право Міністерству України у справах сім'ї, молоді та спорту обирати єдиного виконавця, в умовах розгалуженої мережі будівельних компаній, розуміючи, що зазначений центральний орган виконавчої влади не має відповідних фахівців для прийняття правильного і фахового рішення з цього питання.

V. У пояснювальній записці Мінсім'ямолодьспорту до проекту розпорядження Кабінету Міністрів України "Про здійснення попередньої оплати консультаційного супроводу з реконструкції НСК "Олімпійський" зазначено, що стадіон, який споруджуватиметься у рамках цього проекту, є унікальним об'єктом з підвищеним рівнем відповідальності (перший рівень) та має особливо важливе соціальне значення (ГОСТ 27751-88), багато питань із створення якого не регламентовані чинними нормами і стандартами. У зв'язку з цим, існує значна вірогідність виникнення містобудівних, архітектурних, конструктивно-технічних та будівельно-технологічних проблем, на різних етапах життєвого циклу будівельного об'єкта.

Окрім цього, у зазначеному документі йдеться і про те, що відсутність у Замовника достатнього досвіду спорудження об'єктів такої надзвичайної складності з урахуванням прямих аналогів може призвести до непередбачуваних наслідків, обумовлених помилками, які можуть бути припущені на різних етапах будівництва об'єкту.

Виходячи з зазначеного вважаємо, що у даному аспекті досвід виконавця ремонтно-будівельних робіт мав мати першочергове значення щодо будівництва стадіону при його визначені. Саме достатній досвід спорудження об'єктів такої надзвичайної складності має бути вирішальним при визначенні такого виконавця. Проте, єдиний виконавець якого визначено Мінсім'ямолодьспортом не має подібного досвіду роботи.

У зазначеному Розпорядженні також зазначається, що "...до основних загроз, пов'язаних з цим, в першу чергу можна віднести зрив строків будівництва та припущення відхилень від вимог УЄФА, що врешті може призвести до неналежного витрачання коштів бюджету та зірвати проведення фінальної частини Євро-2012 в Україні взагалі...".

З огляду на наведені "загрози" слід наголосити, що автори цього документу усіляко намагаються захистити недолугість та непрофесійність у цьому проекті АТ ХК "Київміськбуд", який не має досвіду будівництва об'єктів надзвичайної складності та згідно договору, є лише виконавцем ремонтно-будівельних робіт, які сьогодні виконуються без проектно-кошторисної документації та графіку робіт.

Звертаємо увагу, що відповідальність за можливе відхилення від вимог УЄФА на стадії проектування несе виключно генеральний проектувальник за умови чіткого їх визначення у завданні на проектування. Подальше дотримання вимог УЄФА на стадії будівництва контролює також проектувальник у рамках ведення авторського нагляду за діяльністю генпідрядника, якого до цього часу не має. Водночас, неодноразові уточнення і зауваження УЄФА до проекту, ставлять під сумнів його вчасне завершення компанією GMP (Німеччина).

Протоколом засідання тендерного комітету НСК "Олімпійський" від 5 листопада 2008 року N 1-к ухвалено проведення процедури закупівлі консультаційного супроводу проекту реконструкції НСК "Олімпійський" шляхом застосування процедури відкритих торгів за трьома напрямами (лотами), а саме:

1. Підготовка комплексної комерційної концепції реконструкції та подальшої експлуатації проекту. Розробка бізнес-плану будівництва та експлуатації НСК "Олімпійський".

2. Впровадження концептуального рішення в рамках проекту, забезпечення виконання проектного рішення та забезпечення контролю за виконанням проектної документації, відповідно до вимог УЄФА.

3. Залучення експерта (команди експертів) із спорудження проектів реконструкції та будівництва, експлуатації стадіонів та атлетичних арен із міжнародним досвідом. Сприяння у процесі проходження стадіоном сертифікації згідно вимог УЄФА.

Як вбачається з цього Протоколу, передумовами супроводу проекту, є залучення до проекту реконструкції НСК "Олімпійський" експерта з міжнародним досвідом.

Слід також зазначити, що рекомендації УЄФА у цьому сенсі мають виключно дорадчий характер. Обов'язкові вимоги УЄФА стосовно спортивної інфраструктури до Євро 2012 ставлять за мету досягнення основних характеристик майбутнього стадіону та відображені у завданні на проектування до договору з виконавцем ремонтно-будівельних робіт. Крім цього УЄФА є органом сертифікації майбутніх спортивних арен, а залучення консультантів з цього приводу на підставі її порад може тлумачитись, як лобіюванням комерційних інтересів тієї чи іншої сторони.

Саме тому, посилання тендерного комітету НСК "Олімпійський" на так звані "вимоги УЄФА" не може бути вагомим аргументом на користь прийняття рішення щодо закупівлі консультаційних послуг у зовнішніх фахівців, особливо з огляду на значну вартість таких послуг.

Крім цього, у вищезазначеному Протоколі засідання тендерного комітету є посилання і на протокольні рішення Міжвідомчої робочої групи з питань реконструкції НСК "Олімпійський" від 11.07.2008 р., від 28.07.2008 р., від 05.08.2008 р., а також від 15.08.2008 р., у яких наголошено про необхідність залучення консультантів з проектування та надані відповідні доручення Мінсім'ямолодьспорту і НСК "Олімпійський" з цього приводу. Залишається не зрозумілим на яких підставах видаються такі рішення органом повноваження якого є досить сумнівними.

З огляду на велике державне значення проекту реконструкції головної спортивної арени України та зважаючи на значну кошторисну вартість консультаційних послуг, джерелом фінансування яких є кошти державного бюджету України, підстави для прийняття рішення про закупівлю таких послуг мають бути досить вагомими та відповідальними.

Велике занепокоєння викликає і бездіяльність та самоусунення керівництва Наглядової ради НСК "Олімпійський" від усіх процесів пов'язаних з реконструкцією НСК "Олімпійський", робота якої в даному випадку підміняється Міжвідомчою робочою групою.

Звертаємо увагу, що саме Наглядова рада згідно Статуту НСК "Олімпійський" (пункт 5.5.) здійснює забезпечення функціонування ДП НСК "Олімпійський", як національного спортивного закладу та здійснює контроль за його діяльністю у відповідності до законодавства України.

Згідно Положення про Наглядову раду НСК "Олімпійський", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2008 року N 371, одним з основних завдань Наглядової ради НСК "Олімпійський" є підготовка та подання керівництву Комплексу і Мінсім'ямолодьспорту рекомендацій щодо координації заходів, які здійснюються на території Комплексу, планування і будівництва сучасних спортивних споруд, поліпшення матеріально-технічного стану існуючих споруд, доцільності закріплення земельних ділянок за землекористувачами, створення належних умов для проведення фізкультурно-масових і культурно-видовищних заходів, спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів.

Окрім цього, не зважаючи на нагальну необхідність щодо вирішення комплексу питань та виконання своїх функцій, Наглядова рада НСК "Олімпійський", яку очолює Віце-прем'єр Васюник І.В. жодного разу не зібралася для їх розгляду, не зважаючи на те, що повинна скликатися не менше двох разів на рік.

Досить цікавим виглядає звернення від 20 лютого 2009 року N 391 президента Федерації футболу України Г. М. Суркіса до Прем'єр-міністра України Тимошенко Ю. В з проханням: "дати відповідні доручення Мінфіну, Мінрегіонбуду, Мінюсту та Мінекономіки визначити джерела і механізм фінансування та погодити попередню оплату консультаційного супроводу реконструкції НСК "Олімпійський".

За результатами цього звернення Прем'єр-міністр України видала відповідне доручення від 23 лютого 2009 року N 93-46/1/1-09 зацікавленим міністерствам, та в результаті 5 березня 2009 року Кабінет Міністрів України приймає розпорядження N 275-р "Про здійснення консультаційного супроводу реконструкції стадіону НСК "Олімпійський", в якому зокрема наголошено про погодження здійснення у 2009 році попередньої оплати робіт з консультаційного супроводу реконструкції за рахунок бюджетних коштів у розмірі 5,43 млн. грн. на строк не більше трьох місяців на підставі техніко-економічного обґрунтування реконструкції стадіону, схваленого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 19 листопада 2008 року N 1456. Окрім цього, у загальному техніко-економічному обгрунтуванні необхідно передбачити на ці цілі 15,6 млн. грн.

Таким чином, обгрунтування необхідності закупівлі консультаційних послуг виглядає досить сумнівним, а самі завдання, є такими, які були виконані ще рік тому при підготовці до проектування.

З огляду на наявність укладених угод з генеральним проектувальником та виконавцем ремонтно-будівельних робіт присутність третьої сторони у процесі реконструкції не є доцільною, не ефективною, безвідповідальною та спрямованою на додаткове використання державних коштів за виконання одних і тих же функцій замовника генпроектантом, виконавцем ремонтно-будівельних робіт та консультантами.

VI. З метою забезпечення ефективного використання державних коштів, відповідно до пункту 6 статті 116 Конституції України, пункту 1 частини першої статті 20 Закону України "Про Кабінет Міністрів України" Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову від 28 березня 2008 р. N 274 "Про здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти", якою затверджено Тимчасове положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти. Ця Постанова втратила свою чинність після прийняття Кабінетом Міністрів України постанови від 17 жовтня 2008 р. N 921 "Про затвердження Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти", яке на сьогоднішній день є чинним.

У відповідності з вимогами Положення затвердженого зазначеними Постановами N 274 та N 921 про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, для організації та проведення процедур закупівель, замовник утворює тендерний комітет на засадах колегіальності у прийнятті рішень, відсутності конфлікту інтересів членів тендерного комітету та їх неупередженості.

Склад тендерного комітету та положення про нього затверджується замовником.

Членами тендерного комітету є працівники замовника в кількості не менша як п'ять осіб.

Голова, заступник голови та секретар тендерного комітету повинні отримати документ про проходження навчання (підвищення кваліфікації) у сфері закупівель у порядку, встановленому уповноваженим органом.

Рішення тендерного комітету оформляється протоколом, який підписують усі члени тендерного комітету.

Члени тендерного комітету несуть персональну відповідальність за прийняті ними рішення відповідно до законів.

Згідно п. 92 Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти за порушення вимог, установлених цим Положенням та іншими нормативно-правовими актами, розробленими на його виконання, замовники та учасники несуть адміністративну чи кримінальну відповідальність відповідно до законів.

Створення тендерного комітету ДП НСК "Олімпійський" відбулося у відповідності з вимогами, чинного на той час, Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти", а саме на підставі наказу N 1100 від 11.04.2007 р. Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту "Про створення постійного тендерного комітету Державного підприємства НСК "Олімпійський", яким в тому числі було затверджено Голову та склад Тендерного комітету в загальній кількості вісім осіб.

Головою Тендерного комітету було призначено заступника Генерального директора з адміністративно-господарських питань Хруслова А. М., який мав право підпису господарських договорів.

Усі члени Тендерного комітету пройшли відповідне навчання в спеціалізованому закладі та отримали свідоцтва про підвищення кваліфікації.

Водночас, не зважаючи на той факт, що на ДП НСК "Олімпійський" існував цілком законний та легітимний тендерний комітет, виконуючий обов'язки Генерального директора Чернявський Д. Л., на власний розсуд ініціює питання щодо утворення нового постійного тендерного комітету, керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2008 р. N 921 "Про затвердження Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти", скасовує всі попередні Накази та Розпорядження щодо організації діяльності та складу тендерного комітету і створює новий постійний тендерний комітет Державного підприємства НСК "Олімпійський" на підставі Наказу НСК "Олімпійський" N 81б від 10.11.2008 р. "Про створення та діяльність постійного тендерного комітету Державного підприємства НСК "Олімпійський".

У відповідності до цього Наказу було затверджено Голову та склад тендерного комітету в загальній кількості вісім осіб.

Головою тендерного комітету було призначено начальника служби забезпечення управління Богданову С. В., яка не має права підпису господарських договорів. Окрім цього, у складі тендерного комітету затвердженого Чернявським Д. Л., Богданова С. В. має іншу посаду - заступник Генерального директора з розвитку та не пройшла відповідного навчання у сфері державних закупівель і не має відповідного сертифікату.

Дії виконуючого обов'язки Генерального директора Чернявського Д. Л. по зміні Голови та членів тендерного комітету спрямовані виключно на створення "свого власного" тендерного комітету, який повинен приймати рішення вигідні лише Чернявському Д. Л. при визначенні переможців тендерних процедур.

Окрім цього, п. 4 наказу N 81-б від 10 листопада 2008 року йдеться посилання на наказ Мінсім'ямолодьспорту від 17 листопада 2008 року N 4561, який виданий пізніше.

Стає очевидним, що підписання Наказу N 81-б від 10.11.2008 р. НСК "Олімпійський" "Про створення та діяльність постійного тендерного комітету Державного підприємства НСК "Олімпійський" має ознаки підлогу і змови посадових осіб, про що свідчить і номер його реєстрації 81-б, хоча нумерація наказів має бути виключно наскрізною.

Також, необхідно зауважити, що всі Сертифікати членів постійного тендерного комітету Державного підприємства НСК "Олімпійський" про навчання за програмою "Державні закупівлі в Україні" датовано 26 травня 2009 року, вже після створення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України. Це свідчить про той факт, що виконуючому обов'язки Генерального директора Чернявському Д. Л., голові тендерного комітету Богдановій С. В. було відомо, що вони свідомо порушували вимоги законодавства в сфері державних закупівель і по суті проводили всі тендерні процедури з порушенням процедури, що в свою чергу ставить під сумнів легітимність та законність всіх укладених господарських договорів.

VII. 2 жовтня 2008 року на НСК "Олімпійський" на підставі наказів Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту було звільнено Генерального директора Бугая В.М. та призначено виконуючим обов'язки Генерального директора Чернявського Д. Л. (Наказ N 477-к від 02.10.2008 р. "Про звільнення з посади Генерального директора Державного підприємства Національний спортивний комплекс "Олімпійський" Бугая В. М. та Наказ N 478-к від 02.10.2008 р. "Про призначення в.о. Генерального директора Державного підприємства Національний спортивний комплекс "Олімпійський" Чернявського Д. Л.)

Враховуючи той факт, що ці накази були видані всупереч законодавства України, а саме ст. 40 КЗПП, вони були оскаржені в судовому порядку, про що було відомо виконуючому обов'язки Генерального директора Чернявському Д. Л.

17 березня 2009 року згідно рішення Печерського районного суду м. Києва та Наказу N 103-к від 19 березня 2009 року Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту Генерального директора Бугая В. М. було поновлено на посаді генерального директора НСК "Олімпійський".

Таким чином можна стверджувати, що рішення Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту про звільнення з посади Генерального директора є незаконним та безпідставним.

Слід зазначити, що після поновлення на посаді Генерального директора, Бугай В. М. у зв'язку з хворобою не зміг приступити до виконання своїх обов'язків.

Тому, Міністерство України у справах сім'ї, молоді та спорту в особі заступника Міністра Карандєєва Р. В. видає Наказ N 106-к від 19.03.2009 р. "Про покладання виконання обов'язків Генерального директора Державного підприємства Національний спортивний комплекс "Олімпійський" на Стефанського С. Р. за відповідною заявою, який в свою чергу власним Наказом N 58-к від 19.03.2009 р. припиняє дію трудового договору з Чернявським Д. Л. та в цей же день приймає його на посаду заступник генерального директора з розвитку Чернявського Д. Л. згідно Наказу по ДП НСК "Олімпійський" N 62-к від 19.03.2009 р. Наступного дня Стефанський С. Р. приймає рішення, що в нього не достатньо досвіту керувати підприємством і пише заяву про відмову займати посаду генерального директора НСК "Олімпійський".

У зв'язку з зазначеним, заступник Міністра Карандєєв Р.В. видає за своїм підписом Наказ Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту N 108-к від 20.03.2009 р. "Про увільнення від виконання обов'язків Генерального директора Державного підприємства Національний спортивний комплекс "Олімпійський" Стефанського С.Р. та покладання їх на Чернявського Д. Л.

Таким чином, Чернявський Д. Л. знову стає виконуючим обов'язки Генерального директора та продовжує керувати НСК "Олімпійський".

Відповідно до вищенаведеного стає зрозумілим, що дана схема є нічим іншим, як змовою посадових осіб, які поставили собі за мету будь-яким шляхом заволодіти національний об'єкт з метою втілення в процес реконструкції власних підрядників в обхід тендерних процедур і впровадження у подальшому господарської діяльності на цьому підприємстві в якості "законного" керівника, який, на власний розсуд, почне розпоряджатися фінансовими потоками та коштами державного бюджету, що виділені на реконструкцію головної спортивної арени.

Окрім цього, виконуючий обов'язки Генерального директора Чернявський Д. Л., свідомо порушуючи Закон України N 755-IV від 15 травня 2003 року "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", на власний розсуд ініціює та здійснює перереєстрацію статутних документів підприємства та вносить до установчих документів, які подаються державному реєстратору, завідомо неправдиві відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, а саме:

• 09.10.2008 року було змінено свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи на підставі втрати попереднього.

• 10.10.2008 року була змінена довідка про взяття на облік платника податків (форма 4-ОПП) в якій керівником підприємства вже визначений як Чернявський Д. Л.

• 17.10.2008 року управлінням підприємництва Печерської райдержадміністрації м. Києва здійснено реєстрацію змін, шляхом викладення в новій редакції Статуту Державного підприємства НСК "Олімпійський", який був затверджений наказом N 4176 Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту від 16.10.2008 р.

Всі ці дії було вчинено на підставі втрати попередніх статутних документів підприємства.

Таким чином, необхідність внесення змін до статутних документів ДП НСК "Олімпійський" викликана та ініційована особистим рішенням виконуючого обов'язки Генерального директора Чернявського Д. Л. безпідставно.

Здійснення таких дій Чернявським Д. Л. по внесенню змін та перереєстрації статутних документів ДП НСК "Олімпійський" носить незаконний характер, з ознаками змови з посадовими особами Мінсім'ямолодьспорту. Зазначене призвело до фактичного заволодіння групою осіб стратегічного державного підприємства з метою впровадження у подальшому господарської діяльності на цьому підприємстві в якості "законного" керівника, який, на власний розсуд розпоряджається фінансовими потоками та коштами державного бюджету, що виділені на реконструкцію головної спортивної арени.

Слід також зазначити, що за офіційною інформацією Служби безпеки України Чернявський Д. Л., є громадянином декількох іноземних держав, а його діяльність на зазначеній посаді порушує законодавство України.

Під час внесення змін Чернявським Д. Л. було порушено вимоги п. 6 та п. 9 статті 9, п. 1 статті 29, п. 4 статті 53 Закону України N 755-IV від 15 травня 2003 року "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців".

VIII. У відповідності до Протоколу засідання тендерного комітету від 17 грудня 2008 року N 5-к щодо оцінки тендерних пропозицій, переможцями відкритих торгів на закупівлю консультаційного супроводу проекту реконструкції НСК "Олімпійський" за результатами проведеної оцінки визнано наступні пропозиції:

За лотом N 1 (Підготовка комплексної комерційної концепції реконструкції та подальшої експлуатації проекту. Розробка бізнес-плану будівництва та експлуатації Спортивного комплексу): Компанія "Strategic Leisure Ltd".

За лотом N 2 (Впровадження концептуального рішення в рамках проекту, забезпечення виконання проектного рішення та забезпечення контролю за виконанням проектної документації, відповідно до вимог УЄФА.): Компанія "Strategic Leisure Ltd".

За лотом N 3 (Залучення експерта (команди експертів) із спорудження проектів реконструкції та будівництва, експлуатації стадіонів та атлетичних арен із міжнародним досвідом. Сприяння у процесі проходження стадіоном сертифікації згідно вимог УЄФА.): Компанія "Poyry Architects Oy".

Компанія "Strategic Leisure Ltd".

Згідно Предмету Договору від 18.03.2009 року консультаційного супроводу проекту реконструкції НСК "Олімпійський" (бізнес-консультування, вивчення та покращення проектного рішення) (пункт 1.1 Договору та Додаток 1) Виконавець Strategic Leisure зобов'язався надати наступні послуги:

• розробка концепції проекту - комерційні та спортивні площі та моделі багатофункціональної експлуатації стадіону;

• вивчення та аналіз плану розвитку, проектної документації, проекту стадіону від GMP;

• проведення ринкових досліджень;

• розробка бізнес-плану для НСК, що включає комерційну та спортивну складову;

• дослідження та аналіз, контроль проектних рішень.

Детальний перелік Послуг, які надає Виконавець, визначений у Додатку N 1 до Договору.

Замовник зобов'язаний сплачувати послуги Виконавця в рамках цього Договору.

Ціна Договору (вартість послуг за цим Договором) є попередньою сумою Договору, яка формується на основі Кошторисного розрахунку - Додаток N 2. Ціна робіт без урахування ПДВ, мита, податків, обов'язкових платежів становить 499200,00 британських фунтів, з яких за лотом N 193600,00 британськихфунтів, а за лотом N 2 405600,00 британських фунтів п. 6.1. Договору.

Джерело фінансування за цим договором є Державний бюджет України. Вартість договору включає всі витрати Виконавця.

Згідно Кошторису робіт передбачене наступне виконання Договору:

• Розробка концепції проекту квітень-червень 2009 року - на суму 134400,00 фунтів;

• Вивчення та аналіз плану розвитку квітень-травень 2009 року - на суму 152400,00 фунтів;

• Проведення ринкових досліджень квітень-травень 2009 року - на суму 14400,00 фунтів;

• Розробка бізнес плану червень-липень 2009 року - на суму 22800,00 фунтів;

• Контроль за реалізацією проектних рішень серпень 2009 р. - червень 2011 року - на суму 175200,00 фунтів.

Компанія "Poyry Architects Oy".

Згідно предмету Договору від 17.03.2009 року з консультаційного супроводу проекту реконструкції НСК "Олімпійський" (представництво інтересів Замовника перед УЄФА) (пункт 1.1 Договору та Додаток 1) Замовник доручає Виконавцю надати послуги з консультаційного супроводу у відповідності до умов цього договору, а Замовник зобов'язується оплатити послуги. Послуги за умовами цього договору були визначені наступними:

• представництво інтересів Замовника перед УЄФА, робота із генеральним проектувальником та адаптером проекту, генеральним підрядником будівельних робіт та іншими спеціалізованими консультантами;

• допомога у підготовці та поданні звітних матеріалів щодо ходу виконання проекту реконструкції згідно графіку та формату, визначених УЄФА;

• розробка ефективної (на базі кращої міжнародної практики та з урахуванням місцевої специфіки проекту) організаційної структури Замовника, кадровий аудит та налагодження системи документообігу;

• вивчення та додаткова підготовка Технічного завдання GMP відповідно до звітів незалежних консультантів, виправленої концепції, бізнес-плану, моделі та вимог експлуатації;

• незалежний аналіз проектної документації та збудованих конструкцій на предмет відповідності завданню на проектування в цілому та вимогам УЄФА (категорія "Еліт" та вимоги на час проведення ЄВРО-2012);

• консультування Замовника щодо необхідності залучення спеціалізованої експертизи у ході виконання проекту та рекомендації щодо переліку та вибору потенційних постачальників спеціалізованих послуг та робіт;

• сприяння у процесі проходження Стадіоном сертифікації згідно вимог УЄФА.

Детальний перелік Послуг, які надає Виконавець, визначений у Додатку N 1 до Договору.

Ціна Договору (вартість послуг за цим Договором) є попередньою сумою Договору, яка формується на основі Кошторисного розрахунку - Додаток N 2. Ціна робіт без урахування ПДВ, мита, податків, обов'язкових платежів становить 673620,00 Євро п. 6.1. Договору.

Джерело фінансування за цим договором є Державний бюджет України. Вартість договору включає всі витрати Виконавця.

У випадку розірвання цього Договору Виконавець має право на одержання оплати за всі послуги, надані згідно з Договором до дати такого розірвання.

Згідно Кошторису робіт передбачене наступне виконання Договору:

• представництво інтересів Замовника перед УЄФА, робота із генеральним проектувальником та адаптером проекту, генеральним підрядником будівельних робіт та іншими спеціалізованими консультантами березень 2009 р. - червень 2011 року - на суму 306180,00 Євро;

• допомога у підготовці та поданні звітних матеріалів щодо ходу виконання проекту реконструкції згідно графіку та формату, визначених УЄФА травень 2009 р. - червень 2011 року - на суму 92160,00 Євро;

• розробка ефективної (на базі кращої міжнародної практики та з урахуванням місцевої специфіки проекту) організаційної структури Замовника, кадровий аудит та налагодження системи документообігу березень 2009 р. - червень 2009 року - на суму 7200,00 Євро;

• вивчення та додаткова підготовка Технічного завдання GMP відповідно до звітів незалежних консультантів, виправленої концепції, бізнес-плану, моделі та вимог експлуатації квітень 2009 р. - грудень 2009 року - на суму 15120,00 Євро;

• незалежний аналіз проектної документації та збудованих конструкцій на предмет відповідності завданню на проектування в цілому та вимогам УЄФА (категорія "Еліт" та вимоги на час проведення ЄВРО-2012) березень 2009 р. - червень 2011 року - на суму 198540,00 Євро;

• консультування Замовника щодо необхідності залучення спеціалізованої експертизи у ході виконання проекту та рекомендації щодо переліку та вибору потенційних постачальників спеціалізованих послуг та робіт березень 2009 р. - вересень 2009 року - на суму 18000,00 Євро;

• сприяння у процесі проходження Стадіоном сертифікації згідно вимог УЄФА лютий 2011 р. - червень 2011 року - на суму 36420,00 Євро.

На підставі розпорядження Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 року N 275-р "Про здійснення консультаційного супроводу реконструкції стадіону НСК "Олімпійський", ДП НСК "Олімпійський" 15 квітня 2009 року перерахував за послуги консультаційного супроводу у вигляді передплати 3415825,10 грн., в тому числі ПДВ 20 % 545947,08 грн.

Таким чином, при виконанні даних договорів незрозумілим є роль адміністрації НСК "Олімпійський", яка практично знімає з себе будь-яку відповідальність, але не покладає її на консультантів за умовами укладених договорів.

Незрозуміло виглядає у цій ситуації і функція генерального проектувальника GMP, який на підставі п. 3.21: "Впродовж усього періоду до моменту прийняття Спорткомплексу в експлуатацію, Виконавець здійснює авторський нагляд за будівництвом Спорткомплексу, а також, здійснює консультаційні послуги стосовно проектно-кошторисної документації і будівництва Спорткомплексу шляхом надання усних консультацій, відповідей в електронній або письмовій формі, дій спеціалістів Виконавця безпосередньо на Спорткомплексі протягом 24 годин з моменту одержання відповідного запиту від Замовника або Представників Замовника".

Окрім цього, спеціалісти виконавця повинні мати необхідні для виконання цього Договору кваліфікацію, знання і досвід у відповідних областях і сферах його застосування, що є сумнівною з огляду на неодноразові зауваження УЄФА та той факт, що такі документи про кваліфікацію і досвід спеціалістів на розгляд Комісії не надано.

Компанії "Strategic Leisure Ltd" та "Poyry Architects Oy" у відповідності до п. 3.3. зобов'язуються надавати послуги власними силами та силами субпідрядної організації DLA та іншими субпідрядними організаціями не відомого походження без визначення конкретного обсягу робіт.

Привертають увагу і обидва договори підготовлені та укладені з однаковим формулюванням переліку та результатів послуг за договорами та інших положень. Слід зазначити, що ефективність таких послуг наданих компаніями-консультантами "Strategic Leisure Ltd" та "Poyry Architects Oy" становить 7,5 та 13,7 відсотків відповідно та підтверджує дублювання функцій генпроектанта і виконавця ремонтно-будівельних робіт.

IX. Договір N 1-2008 від 06.08.2008 року на виконання проектних робіт з реконструкції був укладений НСК "Олімпійський" з компанією GMP Generalplanungsgesellschaft mbH - генеральним проектувальником на підставі наказу Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту N 3180 від 31.07.2008 р. "Про визначення генерального проектувальника реконструкції Національного спортивного комплексу "Олімпійський" у відповідності до рішення Колегії N 7/5 від 11.07.2008 Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту.

Згідно предмету Договору N 1-2008 від 06.08.2008 року на виконання проектних робіт з реконструкції НСК "Олімпійський" (розділ 1 Договору) Виконавець Генеральний проектувальник компанія GMP Generalplanungsgesellschaft mbH, зобов'язався:

• на підставі і відповідно до Завдання на проектування, вихідних даних для розробки Проектно-кошторисної документації, стадій Проектно-кошторисної документації та вимог законодавства України розробити протягом 22 (двадцять два) місяців з дати підписання цього Договору проектно-кошторисну документацію з реконструкції існуючих і будівництва нових об'єктів Спорткомплексу;

• Замовник і Виконавець діють спільно в дусі взаємної довіри та співпраці.

У відповідності до п. 3.1. Договору Проектно-кошторисна документація розробляється в 3 (три) Стадії (далі - "Стадії"), а саме:

• Стадія перша - Техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) - ("Концептуальний проект") - погоджувальна стадія;

• Стадія друга - Проект "П" або Робочий проект (РП) складових об'єктів Спорткомплексу - затверджувальна стадія;

• Стадія третя - Робоча документація "Р".

Виконавець розробляє Проектно-кошторисну документацію своїми силами у порядку, встановленому Додатками N 6 (Графік розробки і передачі Проектно-кошторисної документації) до Договору.

Субпроектувальники кожної частини Проектно-кошторисної документації повинні бути попередньо узгоджені із Замовником, якщо вони не вказані у Договорі. Між ДП НСК "Олімпійський" та компанією GMP Generalplanungsgesellschaft mbH були здійсненні наступні розрахунки:

1. На підставі п. 6.4. Договору ДП НСК "Олімпійський" 04.09.2008 року перерахував GMP Generalplanungsgesellschaft mbH аванс у сумі 2075750,00 Євро. по курсу 6,968 грн. за Євро;

2. На підставі актів виконаних робіт N 1 від 10 жовтня 2008 р, N 2 від 03 грудня 2008 р., N 3 від 19 грудня 2008 р., акту N 4 від 19 грудня 2008 р. на загальну суму 8360850,00 Євро були здійснені наступні оплати:

• 18.12.2008 в сумі 1227500,00 Євро. по курсу 14,545 грн. за Євро;

• 19.12.2008 в сумі 113700,00 Євро. по курсу 12,2 грн. за Євро;

• 05.01.2009 в сумі 144852,20 Євро. по курсу 11,25 грн. за Євро;

• 06.01.2009 в сумі 447251,69 Євро. по курсу 11,05 грн. за Євро;

• 08.01.2009 в сумі 20391,05 Євро. по курсу 11,50 грн. за Євро;

• 14.01.2009 в сумі 38363,31 Євро. по курсу 11,48 грн. за Євро;

• 14.01.2009 в сумі 225235,82 Євро. по курсу 11,50 грн. за Євро;

• 14.01.2009 в сумі 2798 871,56 Євро. по курсу 11,53 грн. за Євро;

• 16.01.2009 в сумі 904684,32 Євро. по курсу 11,05 грн. за Євро;

• 16.01.2009 в сумі 54483,94 Євро. по курсу 11,03 грн. за Євро;

• 16.01.2009 в сумі 309766,11 Євро. по курсу 11,04 грн. за Євро;

3.На підставі акту виконаних робіт N 5 від 31 березня 2009 р на загальну суму 198000,00 Євро було здійснено оплату: 28.05.2009 в сумі 198000,00 Євро. по курсу 10,67 грн. за Євро.

Хоча виконання цих робіт входить до загальної вартості Договору при розробці Проектно-кошторисної документації Виконавець повинен діяти в рамках встановленої Договором вартості і приймати економічно доцільні рішення, найбільш вигідні для Замовника, окрім цього на безоплатній основі здійснюється коригування.

Тобто сплата 198000,00 Євро. є нічим іншим, як використання службового становища в корисливих цілях.

Слід звернути увагу на те, що Додаткова угода N 3 на збільшення ціни договору була укладена 02 березня 2009 року, а Акт N 5 виконаних робіт був підписаний 31 березня 2009 року. Привертає увагу, що проектні роботи загальною вартістю 198,0 тис. Євро були виконані за 29 днів.

На виконання умов Договору щодо сплати вартості фактично виконаних робіт по проектуванню, НСК "Олімпійський" має здійснювати протягом 2008 - 2009 років конвертацію валюти у відповідності до вимог законодавства України, що регулює валютні операції.

Водночас, при здійсненні валютних операцій під керівництвом виконуючого обов'язки Генерального директора Чернявського Д. Л. було допущено низку зловживань, які внаслідок недбалості при виконанні своїх посадових обов'язків нанесли суттєвих збитків Державі, що відображено у відповідній довідці (Довідка щодо збитків нанесених адміністрацією НСК "Олімпійський" при конвертації бюджетних коштів для здійснення платежів в валюті в 2008 - 2009 роках), що додається, а саме:

• конвертація валюти здійснювалась по завищеному курсу Євро по відношенню до гривні, чим було нанесено збитків Державі на загальну суму 4399135,95 грн.;

• недбале відношення та не здійснення контролю за банком, що конвертував валюту призвело до безоплатного користування державними коштами комерційним банком протягом 4,18,22 та 12 днів відповідно.

Окрім цього, за рахунок незабезпечення банком "Родовід Банк" вчасної конвертації валюти, виникла дебіторська заборгованість у розрахунках з НСК "Олімпійський" у загальній сумі 56854850,00 грн. Ці дії керівництва НСК "Олімпійський" призвели до порушення вимог статті 23 Бюджетного кодексу України, що підтверджується висновками аудиту Рахункової Палати України, викладеними у листі на адресу Голови Комісії N 18-1248 від 15.06.2009 р. відповідно до якого усі бюджетні призначення втрачають чинність після закінчення бюджетного періоду, а зазначені кошти по завершенню року не були повернуті НСК "Олімпійський" до державного бюджету та перебували у безкоштовному користуванні комерційного банку.

X. У результаті діяльності Комісії також було проведено аналіз укладених договорів на відповідність законодавству щодо виконання робіт з реконструкції НСК "Олімпійський" у 2008 - 2009 роках.

З 1 січня 2008 року по теперішній час було укладено 79 договорів на загальну суму 1862018092.66 грн., які підлягають сплаті за рахунок коштів державного бюджету, а саме:

• по підготовчим роботам - 66 шт. на загальну суму 24777781,95 грн.;

• по демонтажним роботам - 5 шт. на загальну суму 67519136,60 грн.

• по проектним роботам - 5 шт. на загальну суму 359125 322,00 грн.

• по будівельно-монтажним роботам - 1 шт. на загальну суму 1392875506,80 грн.

• по консультаційному супроводу проекту реконструкції НСК "Олімпійський" - 2 шт. на загальну суму 12129544,00 грн.

Окрім цього, окремі з них були укладені в супереч річного плану закупівель, на загальну суму 148596.48 грн.

Необхідно також наголосити, що сьогоднішній демонтаж пам'ятки архітектури та так звана реконструкція НСК "Олімпійський" відбуваються за відсутності загальних зведених кошторисних розрахунків вартості будівництва.

Водночас, у відповідності до ДБН це основний документ, що визначає повну кошторисну вартість будівництва всіх об'єктів, передбачених Проектом. Враховуючи той факт, що ТЕО, як базовий документ - затверджено відповідним розпорядженням Кабінету Міністрів Уураїни від 19 листопада 2008 р. N 1456-р, то відсутність загального зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва, призводить до низки суттєвих порушень при укладанні договорів, які заключаються на власний розсуд та за вказівками керівництва без усяких на те підстав.

По суті зведений кошторис є документом, який в повному обсязі перелічує достатні роботи, що необхідні для реалізації проекту. А тому при укладанні будь-яких договорів, які стосуються виконання робіт з реконструкції цей документ є базовим та надає можливість достатнього контролю за використанням та спрямуванням бюджетних коштів, що виділені на реалізацію всього проекту.

Відсутність цього документу призводить до "ручного" управління всіма процесами і як наслідок до зловживань службовим становищем та інших.

Слід також зазначити, що згідно затвердженого ТЕО загальна кошторисна вартість будівництва складає 2114726997,00 грн. (таблиця 1).

Таблиця 1

Найменування робіт 

Вартість згідно ТЕО, грн. 

Фактично укладено на суму, грн. 

Різниця, грн. 

будівельно-монтажні роботи 

1398505483,00 

1392875506,80 

5629976,20 

обладнання 

114593393,00 

114593393,00 

пусконалагоджувальні роботи 

7341772,00 

7341772,00 

інші витрати  

594286349,00 

469142585,86 

125143763,14 

РАЗОМ 

2114726997,00 

1862018092,66 

252708904,34 

Тобто, на сьогоднішній день, фактично укладені договори на виконання робіт по реконструкції стадіону вже практично досягли межі, яка затверджена ТЕО. Але згідно річного плану закупівель на 2009 рік планується проведення тендерних процедур та укладання інших договорів. Не виключено, що наприкінці 2009 року затверджене ТЕО необхідно буде переглядати та збільшувати загальну суму вартості реконструкції. Тим більше, що питання збільшення вартості та перегляд ТЕО за інформацією Міністра Павленка Ю. О. не знято.

Під час перевірки було також встановлено, що основна частина договорів була укладена не у відповідності до зведеного кошторисного розрахунку.

Таким чином, при аналізі укладених договорів з'ясовано, що загальна вартість договорів, які не відповідають зведеному кошторисному розрахунку складає 1425792801,24 грн., а тому необхідність їх укладання є сумнівною та потребує відповідного обґрунтування щодо необхідності їх укладання та здійснення оплати за такими угодами. А враховуючи той факт, що практично 76,5 % укладених договорів є укладеними безпідставно, то такі дії можна кваліфікувати, як протизаконні та спрямовані на розкрадання державної власності.

Окрім цього, на думку Комісії, аналіз укладених договорів щодо виконання робіт по перспективі розвитку прилеглої до НСК "Олімпійський" території з урахуванням рішень забудови території стадіону з ТОВ "Архітектурне мистецтво" на загальну суму 178907,51 грн.; розробки концепції розвитку транспортно-пішохідних схем, та благоустрою території прилеглої до НСК "Олімпійський" з урахуванням рішень забудови території стадіону з ТОВ "Ентерпрайзглобал" на загальну суму 117425,38 грн.; розробки схеми функціонального зонування та розміщення об'єктів інфраструктури території прилеглої до НСК "Олімпійський" з урахуванням рішень забудови території стадіону з ТОВ "Столиця" на загальну суму 245102,15 грн., суперечить чинному законодавству і носить протизаконний характер.

Слід також зауважити, що укладання угод на виконання підготовчих робіт повинно було здійснюватись Генеральним проектувальником та Генеральним підрядником, а не НСК "Олімпійський", що в свою чергу надало б можливість значно скоротити витрати бюджетних коштів та використати їх більш ефективно.

У додатку до річного плану закупівель на 2008 рік сума очікуваної вартості предмету закупівель становить 333894075,61 грн., хоча фактично було виділено бюджетних асигнувань на 260,0 млн. грн.

Річні плани закупівель на 2008 та 2009 роки не відповідають зведеним кошторисним розрахункам та фактичним обсягам бюджетного фінансування і офіційно не оприлюднені, що є порушенням статті 51 Бюджетного кодексу України та пунктів 9 та 13 постанови Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2008 року N 921, якою затверджено Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти.

Висновки.

Узагальнені результати проведеної Тимчасовою слідчою комісією перевірки дотримання законодавства України при проведенні реконструкції об'єктів державного підприємства Національний спортивний комплекс "Олімпійський" підтверджують сформовану у суспільстві думку щодо ігнорування окремими особами, причетними до реалізації цього проекту, законодавства України, зловживання службовим становищем, маніпулювання свідомістю керівництва держави та громадян України.

Зважаючи, що Національний спортивний комплекс "Олімпійський", є пам'яткою культурної спадщини і захищений Законами України, сьогоднішня так звана "реконструкція" НСК "Олімпійський" мала бути спрямована на покращення умов для відвідувачів, впровадження сучасної технології системи стадіону, інфраструктури та інших засобів на базі діючого комплексу, що передбачено завданням на проектування і технічним завданням, у яких йдеться про реконструкцію. Натомість відбувається повне руйнування історичної споруди за відсутності загальних зведених кошторисних розрахунків вартості ремонтно-будівельних робіт, які у відповідності до ДБН є основними документами, що визначають повну кошторисну вартість таких робіт всіх об'єктів передбачених Проектом.

Сьогоднішнє руйнування історичного об'єкту НСК "Олімпійський" здійснюється всупереч встановлених процедур, без будь-яких документів, без робочого проекту на його демонтаж, в порушення Законів України "Про охорону культурної спадщини", "Про архітектурну діяльність", "Про планування і забудову територій", "Про благоустрій населення" та інших.

Комісією також встановлено, що не зважаючи на позицію Мінюсту і Мінекономіки, які не підтвердили право визнати єдиним виконавцем АТ ХК "Київміськбуд" на застосування процедури закупівлі у одного учасника робіт з реконструкції НСК "Олімпійський", Міністр Мінсім'ямолодьспорту листом від 28.11.2008 року N 9/14300 доручає ДП НСК "Олімпійський" укласти договір на будівельно-монтажні роботи з реконструкції НСК "Олімпійський" з АТ ХК "Київміськбуд" без відповідного погодження.

Окрім цього, процедура вибору виконавця ремонтно-будівельних робіт щодо реконструкції НСК "Олімпійський" здійснювалася за відсутності досвіду будівництва спортивних об'єктів у відповідності до міжнародних стандартів.

Не зрозумілою є діяльність АТ ХК "Київміськбуд", як виконавця ремонтно-будівельних робіт, функції якого здійснює ТОВ "Солстрой", яке в свою чергу працює з низкою субпідрядних будівельних організацій та постачальників матеріалів і обладнання, що призводить до зниження контролю за процесом будівництва, негативно впливає на якість виконаних робіт, сприяє застосуванню тіньових фінансових схем і спрямована на уникнення відповідальності.

Проведений аналіз укладених договорів, які дублюють один одного з компаніями-консультантами "Strategic Leisure Ltd" та "Poyry Architects Oy" щодо ефективності наданих послуг, становить лише 7,5 і 13,7 відсотків відповідно, що підтверджує виконання одних і тих же функцій генпроектантом та виконавцем ремонтно-будівельних робіт.

Всупереч умов основного договору було укладено також додотковий договір, відповідно до якого вартість робіт збільшено на 198 000,00 Євро за рахунок виконання додаткових робіт, які вже входять до загальної вартості договору.

Суперечать чинному законодавству і укладані договори щодо виконання робіт по перспективі розвитку прилеглої до НСК "Олімпійський" території на загальну суму понад 0,5 млрд.грн.

Переважна більшість договорів була укладена не у відповідності до зведеного кошторисного розрахунку, загальна вартість яких на сьогоднішній день вже практично сягає межі затвердженої ТЕО і становить 1862018092,66 грн., при загальній вартості проекту 2114726997,00 грн.

При визначені переможця конкурсу з реконструкції НСК "Олімпійський" компанії Archasia, порушено законодавство України на, що було винесено протест Генеральної прокуратури України.

За погодженням з Мінсім'ямолодьспортом, ігноруючи можливість проведення другого туру конкурсу з метою визначення кращої цінової та архітектурно-будівельної пропозиції серед всіх учасників конкурсу, було укладено договір з компанією GMP, який унеможливлює контроль зі сторони держави щодо реалізації проекту реконструкції стадіону в терміни передбачені УЄФА. А визначений у ньому термін здачі робочої документації 10 червня 2010 року, може призвести до неспроможності своєчасного виконання будівельних робіт і остаточного зриву підготовки та проведення фінальної частини чемпіонату Євро-2012 з футболу в Україні.

Безпідставним є і повторне використання коштів державного бюджету України на купівлю та повторний продаж проекту стадіону, який в п'ять разів дорожче ніж аналогічний проект в Польщі та у двічі дорожче за аналогічні пропозиції інших учасників конкурсу.

Привертає увагу і бездіяльність та самоусунення Наглядової ради НСК "Олімпійський" очолюваної віце-прем'єром Васюником І. В. від усіх процесів пов'язаних з реконструкцією, яка жодного разу не зібралася для розгляду питань пов'язаних з зазначеним об'єктом. Натомість, робота Наглядової ради підміняється Міжвідомчою робочою групою статус якої є досить сумнівним.

За результатами роботи також визано незаконними дії виконуючого обов'язки генерального директора НСК "Олімпійський" Чернявського Д. Л. щодо перереєстрації статутних документів, призначення членів тендерного комітету без відповідних сертифікатів, звільнення з необґрунтованих причин Генерального директора НСК "Олімпійський" та співробітників ДП НСК "Олімпійський".

При здійсненні валютних операцій було допущено зловживанння щодо конвертації валюти та безоплатного користування державними коштами комерційним банком, що нанесло збитків на суму 4399135,95 грн.

У результаті безглуздої політики Міністра Мінсім'ямолодьспорту Павленка Ю. О., НСК "Олімпійський" втратив майже рік вкрай важливого часу для своєчасної підготовки стадіону до фіналу чемпіонату Європи 2012 року з футболу, а його бездіяльність, безвідповідальні та деструктивні дії ставлять під загрозу своєчасну реконструкцію стадіону.

Таким чином, проаналізувавши ситуацію щодо дотримання законодавства при проведенні реконструкції НСК "Олімпійський" Тимчасова слідча комісія вимушена констатувати, що віце-прем'єр міністр Васюник І. В., Міністр України у справах сім'ї, молоді та спорту Павленко Ю. О., виконуючий обов'язки генерального директора НСК "Олімпійський" Чернявський Д. Л., протягом тривалого часу, зловживають службовим становищем, а їх дії носять популістський, безсистемний, хаотичний, деструктивний та непрофесійний характер, спрямовані на шахрайство і махінації з державними коштами, знищення пам'ятки архітектури і ставлять під сумнів проведення фінального турніру Євро 2012 з футболу та наносять непоправної шкоди інтересам і іміджу держави.

На підставі наведеного члени Тимчасової слідчої комісії також дійшли згоди у тому, що було порушено низку законодавчих та нормативно-правових актів України.

Зазначені порушення, які виявленні в ході роботи Тимчасової слідчої комісії підтверджуються опрацьованими матеріалами, що додаються:

Постанова Верховної Ради України від 19 травня 2009 року N 1335-VI "Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для перевірки дотримання законодавства при проведенні реконструкції Національного спортивного комплексу "Олімпійський".

Указ Президента України від 12.05.96 р. N 331/96 "Про Національний спортивний комплекс "Олімпійський"

Положення про Національний заклад (установу) України, затверджене Указом Президента України від 16.06.95 р. N 451/95.

Наказ Національного спортивного комплексу "Олімпійський" від 20.10.2008 р. N 69 "Про затвердження нової організаційної структури та штатного розкладу" з додатками N 1 та N 2.

Наказ Національного спортивного комплексу "Олімпійський" від 31 березня 2009 року N 31 "Про затвердження нової організаційної структури та штатного розкладу" з додатками N 1 та N 2. 

Протокол засідання тендерного комітету НСК "Олімпійський" від 26 листопада 2008 року щодо закупівлі будівельно-монтажних робіт. 

Договір генерального підряду N 2-2008 на виконання робіт з реконструкції Національного спортивного комплексу "Олімпійський" по вул. Червоноармійський, 55 у Печерському районі м. Києва від 28 листопада 2008 року між Державним підприємством "Національний спортивний комплекс "Олімпійський" та Акціонерним товариством холдингова компанія "Київміськбуд".  

Протокольне рішення від 5 серпня 2008 року Міжвідомчої робочої групи з питань реконструкції НСК "Олімпійський" щодо підтримки пропозиції Мінсім'ямолодьспорту та Мінрегіонбуду по визначенню генеральним підрядником з виконання демонтажних робіт на НСК "Олімпійський" АТ ХК "Київміськбуд". 

Договір N 19 на виконання робіт з демонтажу трибун нижнього ярусу в об'ємах реконструкції НСК "Олімпійський від 18 серпня 2008 року між НСК "Олімпійський" та АТ ХК "Київміськбуд".  

Договір N 17/11/08 на виконання другого етапу демонтажних робіт в об'ємах реконструкції НСК "Олімпійський" від 17 листопада 2008 року.  

Постанова Кабінету Міністрів України від 19.11.2008 р. N 1020 "Про закупівлю будівельно-монтажних робіт з реконструкції НСК "Олімпійський" 

Лист Мінюста від 26 листопада 2008 року N 8517-0-26-08-19 щодо підтвердження Кабінетом Міністрів України погодження застосування процедури закупівлі будівельно-монтажних робіт з реконструкції НСК "Олімпійський" у одного учасника, а тому додаткового погодження з Міністерством економіки застосування такої процедури не потребує". 

Лист Мінекономіки від 27 листопада 2008 року N 3301-27/64 щодо прийняття постанови "Про закупівлю будівельно-монтажних робіт з реконструкції НСК "Олімпійський" Кабінет Міністрів України установивши особливість відносин, пов'язаних із закупівлею зазначених робіт, погодив застосування процедури їх закупівлі у одного учасника, що не потребує додаткового звернення до Мінекономіки для надання погодження застосування такої процедури". 

Пояснювальна записка Мінсім'ямолодьспорту до проекту Розпорядження Кабінету міністрів України "Про здійснення попередньої оплати консультаційного супроводу з реконструкції НСК "Олімпійський". 

Протокол засідання тендерного комітету НСК "Олімпійський" від 5 листопада 2008 року N 1-к щодо ухвалення проведення процедури закупівлі консультаційного супроводу проекту реконструкції НСК "Олімпійський" шляхом застосування процедури відкритих торгів за трьома напрямами (лотами). 

Протокольні рішення Міжвідомчої робочої групи з питань реконструкції НСК "Олімпійський" від 11.07.2008 р., від 28.07.2008 р., від 05.08.2008 р., а також від 15.08.2008 р., у яких наголошено про необхідність залучення консультантів з проектування та надані відповідні доручення Мінсім'ямолодьспорту та НСК "Олімпійський" з цього приводу. 

Положення про наглядову раду НСК "Олімпійський", затвердженого постановою КМУ від 17 квітня 2008 року N 371

Звернення від 20 лютого 2009 року N 391 президента Федерації футболу України Г. М. Суркіса до Прем'єр-міністра України Тимошенко Ю. В з проханням: "дати відповідні доручення Мінфіну, Мінрегіонбуду, Мінюсту та Мінекономіки визначити джерела і механізм фінансування та погодити попередню оплату консультаційного супроводу реконструкції НСК "Олімпійський". 

Доручення Прем'єр-міністра України від 23 лютого 2009 року N 93-46/1/1-09 зацікавленим міністерствам, щодо консультаційного супроводу. 

Розпорядження 275-р Кабінет Міністрів України від 5 березня 2009 року "Про здійснення консультаційного супроводу реконструкції стадіону НСК "Олімпійський"

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 19 листопада 2008 року N 1456 про схвалення ТЕО. 

Наказ N 1100 від 11.04.2007 р. Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту "Про створення постійного тендерного комітету Державного підприємства НСК "Олімпійський" з додатком N 1. 

Наказ НСК "Олімпійський" N 81б від 10.11.2008 р. "Про створення та діяльність постійного тендерного комітету Державного підприємства НСК "Олімпійський" з додатком N 1. 

Наказ Мінсім'їмолодьспорту від 17 листопада 2008 року N 4561 про зміну тендерного комітету. 

Сертифікати членів постійного тендерного комітету Державного підприємства НСК "Олімпійський" про навчання за програмою "Державні закупівлі в Україні" датовано 26 травня 2009 року. 

Наказ Мінсім'їмолодьспорту N 477-к від 02.10.2008 р. "Про звільнення з посади Генерального директора ДП НСК "Олімпійський" Бугая В.М.  

Наказ Мінсім'їмолодьспорту N 478-к від 02.10.2008 р. "Про призначення в. о. Генерального директора Державного підприємства "Національний спортивний комплекс "Олімпійський" Чернявського Д. Л. 

Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи на підставі втрати попереднього від 09.10.2008 року.  

Довідка про взяття на облік платника податків (форма 4-ОПП) в якій керівником підприємства визначений Чернявський Д. Л. від 10.10.2008 року.  

Нова редакція Статуту Державного підприємства НСК "Олімпійський", який був затверджений наказом N 4176 Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту від 16.10.2008 р. 17.10.2008 року. 

Довідки з ЄДРПОУ (статистики). 

Рішення Печерського районного суду м. Києва від 17.03.2009 р. 

Наказ Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту N 103-к від 19.03.2009 р. "Про скасування Наказу N 477-к від 02.10.2008 р. та поновлення Бугая В. М. на посаді Генерального директора Державного підприємства "Національний спортивний комплекс "Олімпійський". 

Статут Державного підприємства НСК "Олімпійський" затверджений Наказом N 3625 Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту від 11.10.2007 р. та здійснено реєстрацію змін управлінням підприємництва Печерської райдержадміністрації м. Києва 17.10.2007 р. номер запису 10701050004016234. 

Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи N 039110 серія А00. 

Довідка про взяття на облік платника податків (форма 4-ОПП) в якій керівник підприємства визначений як Бугай В.М. 

Протокол від 17 грудня 2008 року N 5-к засідання тендерного комітету щодо оцінки тендерних пропозицій переможцями відкритих торгів на закупівлю консультаційного супроводу проекту реконструкції НСК "Олімпійський". 

Договор від 18.03.2009 року консультаційного супроводу проекту реконструкції НСК "Олімпійський" (бізнес-консультування, вивчення та покращення проектного рішення) з Strategic Leisure з додатками. 

Договор від 17.03.2009 року з консультаційного супроводу проекту реконструкції НСК "Олімпійський" (представництво інтересів Замовника перед УЄФА) з "Poyry Architects Oy" з додатками. 

Розпорядження КМУ від 5 березня 2009 року N 275-р "Про здійснення консультаційного супроводу реконструкції стадіону НСК "Олімпійський"

Постанова Кабінету Міністрів України від 27.02.2008 N 124 "Про затвердження Порядку проведення конкурсу з визначення кращої проектної пропозиції щодо реконструкції Національного спортивного комплексу "Олімпійський"

Протокол N 6 засідання журі конкурсу з визначення кращої проектної пропозиції щодо реконструкції НСК "Олімпійський" від 14.04.2008 р. про визначення переможцем конкурсу компанію Archasia Design Group Ltd., Тайвань, Китай. 

Протест Генеральної прокуратури України на рішення журі про визначення переможця конкурсу від 24.06.2008 N 05/1/2-134 вих -08. 

Договір N 3/2006 від 02.09.2006р. з будівельною компанією Hochtief з додатками. 

Договір N 1-2008 від 06.08.2008 року на виконання проектних робіт з реконструкції був укладений НСК "Олімпійський" з компанією GMP Generalplanungsgesellschaft mbH - Генеральним проектувальником та 5 актів виконаних робіт. 

Наказ Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту N 3180 від 31.07.2008 р. "Про визначення генерального проектувальника реконструкції Національного спортивного комплексу "Олімпійський".  

Рішення Колегії N 7/5 від 11.07.2008 Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту щодо визначення генерального проектувальника реконструкції Національного спортивного комплексу "Олімпійський". 

Висновки аудиту Рахункової Палати України, викладеними у листі на адресу Голови Комісії N 18-1248 від 15.06.2009 р. 

Довідка по договорам на виконання робіт з реконструкції НСК "Олімпійський" у 2008 - 2009 роках. 

Форма додатка до річного плану закупівель на 2008 рік по НСК "Олімпійський" 

Розпорядженням КМУ від 19 листопада 2008 р. N 1456-р

Договір N 12/08 від 22.12.2008 р щодо виконання робіт по перспективі розвитку прилеглої до НСК "Олімпійський" території з урахуванням рішень забудови території стадіону з ТОВ "Архітектурне мистецтво". 

Договір N 2208 від 22.12.2008 р розробки концепції розвитку транспортно-пішохідних схем, та благоустрою території прилеглої до НСК "Олімпійський" з урахуванням рішень забудови території стадіону з ТОВ "Ентерпрайзглобал". 

Договір N 2212 від 22.12.2008 р розробки схеми функціонального зонування та розміщення об'єктів інфраструктури території прилеглої до НСК "Олімпійський" з урахуванням рішень забудови території стадіону з ТОВ "Столиця". 

Річний план закупівель на 2009 рік по НСК "Олімпійський". 

Наказ Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту N 101-к від 18.03.2009 р. "Про увільнення Чернявського Д. Л. від виконання обов'язків Генерального директора Державного підприємства "Національний спортивний комплекс "Олімпійський". 

Наказ Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту N 106-к від 19.03.2009 р. "Про покладання виконання обов'язків Генерального директора ДП НСК "Олімпійський" на Стефанського С. Р. 

Наказ ДП НСК "Олімпійський" N 59-к від 19.03.2009 р. "Про поновлення Бугая В.М. на посаді Генерального директора Державного підприємства "Національний спортивний комплекс "Олімпійський". 

Наказ ДП НСК "Олімпійський" N 58-к від 19.03.2009 р. про припинення трудового договору з Чернявським Д. Л. 

Наказ ДП НСК "Олімпійський" N 62-к від 19.03.2009 р. "Про прийом на роботу Чернявського Д. Л. на посаду Заступник генерального директора з розвитку. 

Наказ Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту N 108-к від 20.03.2009 р. "Про увільнення від виконання обов'язків Генерального директора ДП НСК "Олімпійський" на Стефанського С. Р. та покладання їх на Чернявського Д. Л. 

Довідка щодо збитків нанесених адміністрацією НСК "Олімпійський" при конвертації бюджетних коштів для здійснення платежів в валюті в 2008-2009 роках. 

Звернення Рахункової палати України від 18 травня 2009 року N 18-1043 до Голови Верховної Ради України В. М. Литвина "Про результати аудиту використання бюджетних коштів на виконання м. Києвом функцій столиці".

Акт N 1, прийому-передачі Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту від 03 червня 2009 року 389 документів на 2099 аркушах. 

Акт N 2 прийому-передачі Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту від 11 червня 2009 року 60 документів на 339 аркушах. 

Довідка ГоловКРУ аналізу обґрунтованості збільшення вартості будівництва НСК "Олімпійський" порівняно з попередньо визначеною. 

Протокол N 2 засідання журі конкурсу з визначення кращої проектної пропозиції щодо реконструкції НСК "Олімпійський" від 08.04.2008 р.  

Протокол N 7 засідання журі конкурсу з визначення кращої проектної пропозиції щодо реконструкції НСК "Олімпійський" від 22.07.2008 р.  

Протокол спільної наради з представниками будівельних та проектних організацій щодо визначення концепції виконання будівельно-монтажних робіт з реконструкції НСК "Олімпійський" на умовах субпідряду. 

Протокольне рішення Міжвідомчої робочої групи з питань реконструкції НСК "Олімпійський" від 18.11.2008 р. щодо застосування процедури єдиного виконавця АК ХК "Київміськбуд". 

Наказ Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту N 3180 від 31.07.2008 р. "Про визначення генерального проектувальника реконструкції НСК "Олімпійський". 

Лист Мінрегіонбуду від 27.11.2008 р. N 9/5-1088 щодо врахування коштів на інформаційний супровід. 

Лист Мінрегіонбуду від 05.06.2008 р. N 9/5-262 щодо одночасного проведення проектування та будівельно-монтажних робіт. 

Протокол засідання тимчасової робочої групи з питань оцінки стану реконструкції НСК "Олімпійський" від 25.06.2008 р. щодо звернення до Генеральної прокуратури про порушення під час конкурсу. 

Рішення організаційного комітету з підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу від 04.02.2008 р.  

Лист ФФУ до Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту від 24.11.2008 N 2783 щодо закупівлі у одного учасника АТ ХК "Київміськбуд". 

Лист Мінрегіонбуду від 21.11.2008 р. N 12/5-1226 щодо умов визначення Генерального підрядника проведення проектування та будівельно-монтажних робіт. 

Положення про відбір постачальників матеріалів та субпідрядних організацій для забезпечення виконання робіт з реконструкції НСК "Олімпійський". 

Лист Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту від 28.11.2008 р N 9/14300 щодо доручення укладання договору Генерального підряду з АТ ХК "Київміськбуд". 

Протокол спільної наради з представниками будівельних та проектних організацій щодо визначення концепції виконання будівельно-монтажних робіт з реконструкції НСК "Олімпійський" на умовах субпідряду від 25.11.2008 р. 

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 р N 275-р "Про здійснення консультативного супроводу реконструкції.."

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 17.12.2008 р N 1579-р "Про здійснення попередньої оплати робіт з консультативного супроводу реконструкції.."

Постанова Кабінету Міністрів України від 09.10.2006 р N 1404 "Питання попередньої оплати товарів робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти"

Постанова Кабінету Міністрів України від 27.12.2008 р. N 1764 "Про затвердження порядку державного фінансування капітального будівництва". 

Договір N 23/12 від 23.12.2008 р. з АТ ХК "Київміськбуд" на утилізацію демонтованих твердих будівельних конструкцій. 

Протокол від 09.01.2009 року N 6-к засідання тендерного комітету щодо вибору переможця процедури закупівлі за лотом N 3 у зв'язку з відмовою від підписання договору переможцем. 

Протокол від 17.12.2008 року N 5-к/д засідання тендерного комітету щодо проведення детального вивчення тендерних пропозицій на закупівлю консультаційного супроводу проекту реконструкції.  

Протокол від 01.12.2008 року N 3-к/д засідання тендерного комітету щодо внесення змін до тендерної документації на закупівлю консультаційного супроводу проекту реконструкції.  

Протокол від 11.11.2008 року N 3-к засідання тендерного комітету щодо перенесення строків подання та розкриття тендерних пропозицій на закупівлю консультаційного супроводу проекту реконструкції. 

Протокол від 10.11.2008 року N 2-к засідання тендерного комітету щодо затвердження тендерної документації на закупівлю консультаційного супроводу проекту реконструкції.  

Лист Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту від 17.03.2009 р N 11.1/2760 щодо доручення укладання договорів консультаційного супроводу проекту реконструкції. 

Оцінка вартості реконструкції об'єкта будівництва. 

Графік виконання робіт, розроблений АТ Хохтіф. 

Ескіз стадіону НСК "Олімпійський", розроблений АТ Хохтіф. 

Витяг з протоколу засідання архітектурно-містобудівної ради від 07.11.2007 щодо схвалення передпроектної документації АТ Хохтіф. 

Протокольне рішення від 19.10.2007 р. Наглядової ради НСК "Олімпійський" щодо схвалення передпроектної документації АТ Хохтіф. 

Висновок Міжвідомчої комісії з питань державних закупівель щодо погодження застосування процедури закупівлі у одного учасника АТ Хохтіф. 

____________

Опрос