Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Регламент Верховной Рады Украины (относительно обнародования депутатского запроса и ответа на него)

Проект постановления Верховной Рады Украины от 08.07.2009 № 4779
Дата рассмотрения: 08.07.2009 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА
Верховної Ради України

Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України (щодо оприлюднення депутатського запиту та відповіді на нього)

З метою вдосконалення законодавчої процедури Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Регламенту Верховної Ради України ( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2009, N 1-2, 3-4, ст.1) такі зміни:

1. Викласти статтю 224 в такій редакції:

"Стаття 224. Внесення депутатського запиту

1. Народні депутати, комітети готують та вносять депутатські запити відповідно до Конституції України, законів України "Про статус народного депутата України", "Про комітети Верховної Ради України" та цього Регламенту.

2. Подані депутатські запити реєструються в "Автоматизованій системі документообігу Верховної Ради України".

3. Народний депутат України, група народних депутатів України чи комітет Верховної Ради України, які висловили вимогу про направлення запиту до Президента України, вносять до Верховної Ради України проект постанови Верховної Ради України й текст депутатського запиту (далі - запит), та додані до нього документи, які оформлюються й реєструються відповідно до вимог щодо оформлення та реєстрації проектів актів Верховної Ради України.

4. Підрозділ Апарату Верховної Ради України, що відповідає за документальне забезпечення, здійснює сканування поданих запитів та доданих до них документів і забезпечує збереження їхніх цифрових копій у форматі PDF та їхнє розміщення в базі даних "Депутатські запити".

5. Паперові версії проекту постанови й текстів запиту Президенту України та запитів іншим особам і органам не розповсюджуються серед народних депутатів України. Електронні копії проекту постанови і тексту запиту Президенту України розміщуються на офіційному веб-сайті Верховної Ради відразу ж після їхньої реєстрації з одночасним направленням інформації про це на адреси електронної пошти народних депутатів України та інших користувачів, які зареєстрували своє бажання отримувати цю інформацію.".

2. Доповнити Регламент Верховної Ради України статтею 2241 такого змісту:

"Стаття 2241. Оголошення запиту на пленарному засіданні Верховної Ради

1. На одному пленарному засіданні може бути оголошено не більше двох запитів одного народного депутата.

2. Короткий зміст належним чином підготовленого й внесеного запиту та прізвища перших трьох депутатів, що підписали запит, оголошується головуючим на найближчому після дня його внесення пленарному засіданні Верховної Ради, на якому відведений час для оголошення запитів.

3. Апарат Верховної Ради негайно після оголошення запиту розміщує його текст на офіційному веб-сайті Верховної Ради й того самого дня надсилає адресату."

3. Вилучити частину першу статті 225.

4. Викласти назву статті 226 в такій редакції:

"Стаття 226. Отримання та розгляд відповіді на депутатський запит"

5. Доповнити статтю 226 новою частиною і викласти частини 1 та 1-1 в такій редакції:

"1. Після надходження відповіді на запит до Верховної Ради України, її Апарат забезпечує невідкладну передачу відповіді авторам запиту в такому порядку: депутату, який першим підписав запит - надається оригінал відповіді, а іншим депутатам, що підписали запит - його паперові копії, та одночасно розміщає електронну копію відповіді на офіційному веб-сайті Верховної Ради.

1-1. Відповіді на депутатський запит оголошуються головуючим на пленарному засіданні Верховної Ради в тому разі, якщо на цьому наполягає народний депутат, який є ініціатором депутатського запиту.".

II. Ця Постанова набирає чинності з дня її опублікування.

 

Голова
Верховної Ради України

 В. ЛИТВИН

Опрос