Идет загрузка документа (2 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О деятельности Национального банка Украины в период финансового кризиса и состоянии исполнения решений Верховной Рады Украины по этим вопросам

Проект постановления Верховной Рады Украины от 26.01.2009 № 3651
Дата рассмотрения: 26.01.2009 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про діяльність Національного банку України в період фінансової кризи та стан виконання рішень Верховної Ради України з цих питань

Заслухавши та обговоривши доповідь Голови Національного банку України про діяльність Національного банку України в період фінансової кризи, зважаючи на відсутність належного реагування з боку Національного банку України на рішення Верховної Ради України, що прийняті в межах парламентського контролю, Верховна Рада України постановляє:

1. Доповідь Голови Національного банку України про діяльність Національного банку України в період фінансової кризи взяти до відома.

2. Визнати роботу Національного банку України в період фінансової кризи незадовільною.

3. Визнати обсяги і процедури рефінансування, які здійснювалися Національним банком України протягом жовтня - грудня 2008 року та організацію ним валютного ринку такими, що за попереднім висновком Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань перевірки діяльності Національного банку України в період фінансової кризи є непрозорими, упередженими на користь окремих фінансових структур, сприяли різкій девальвації національної валюти та поглибленню інфляції.

4. У зв'язку з тим, що Верховна Рада України висловила недовіру Голові Національного банку України Стельмаху В. С., який відповідно до Закону України Про Національний банк України несе персональну відповідальність за діяльність Національного банку України, двічі звернулась до Президента України з відповідною пропозицією, а Президент України не вжив заходів згідно з Конституцією України, вважати неприпустимим подальше перебування Стельмаха В. С. на посаді Голови Національного банку України.

5. Визнати такою, що втратила чинність, Постанова Верховної Ради України від 16 грудня 2004 року N 2244-IV "Про призначення Стельмаха В. С. на посаду Голови Національного банку України".

6. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос