Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об отстранении Председателя Национального банка Украины Стельмаха В. С., первого заместителя Председателя Национального банка Украины Шаповалова А. В. от занимаемых должностей и назначении исполняющего обязанности Председателя Национального банка Украины

Проект постановления Верховной Рады Украины от 23.01.2009 № 3647
Дата рассмотрения: 23.01.2009 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про відсторонення Голови Національного банку України Стельмаха В. С., першого заступника Голови Національного банку України Шаповалова А. В. від займаних посад та призначення виконуючого обов'язки Голови Національного банку України

Відповідно до статті 99 Конституції України та статті 6 Закону України "Про Національний банк України" основною функцією Національного банку України є забезпечення стабільності грошової одиниці України.

Стаття 7 Закону України "Про Національний банк України" серед функцій Національного банку України передбачає також: визначення та проведення грошово-кредитної політики; кредитування банків та організацію системи рефінансування; банківське регулювання і нагляд.

Разом з тим, протягом жовтня - грудня 2008 року в Україні спостерігалося різке знецінення національної валюти, яке призвело до численних спекуляцій у фінансово - кредитній сфері, невиконання комерційними банками своїх зобов'язань перед вкладниками, внаслідок чого відбулося значне погіршення добробуту громадян України.

Рефінансування комерційних банків, яке здійснював Національний банк України, мотивуючи це необхідністю подолання кризи на фінансовому ринку, відбувалося з наданням необґрунтованих переваг окремим комерційним банкам та порушенням встановленого ним же порядку рефінансування.

Національний банк України відмовився від виконання вимог Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік" в частині затвердження порядку рефінансування спільно з Кабінетом Міністрів України та заборони одноосібного встановлення та зміни ставки рефінансування Національним банком України.

Національний банк України не здійснює контроль за діяльністю окремих комерційних банків, які порушуючи чинне законодавство, використовують отримані внаслідок рефінансування кошти не за призначенням, відмовляються повертати депозити вкладникам, та не вживає жодних заходів для виправлення такої ситуації.

Зазначені факти свідчать про невиконання Головою Національного банку України Стельмахом В. С. своїх обов'язків, який відповідно до Закону України "Про Національний банк України" керує діяльністю Національного банку України та несе відповідальність перед Верховною Радою України за діяльність Національного банку України, а також про невиконання обов'язків першим заступником Голови Національного банку України Шаповаловим А. В., який за відсутності Голови Національного банку України виконує його обов'язки.

Виходячи з викладеного, Верховна Рада України постановляє:

1. Відсторонити Стельмаха Володимира Семеновича від виконання повноважень Голови Національного банку України.

2. Відсторонити Шаповалова Анатолія Васильовича від виконання повноважень першого заступника Голови Національного банку України.

3. Призначити заступника Голови Національного банку України Савченка Олександра Володимировича виконуючим обов'язки Голови Національного банку України

4. Ця Постанова набирає чинності з моменту її прийняття.

 

Голова Верховної Ради України

В. ЛИТВИН

Опрос