Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об обращении к Председателю Верховной Рады Украины с требованием об официальном обнародовании и опубликовании за его подписью законов, относительно которых преодолено вето Президента Украины

Проект постановления Верховной Рады Украины от 19.09.2008 № 3198
Дата рассмотрения: 19.09.2008 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про звернення до Голови Верховної Ради України з вимогою про офіційне оприлюднення та опублікування за його підписом законів, щодо яких подолано вето Президента України

Конституція України чітко встановлює процедуру підписання та офіційного оприлюднення законів України, прийнятих Верховною Радою України.

Частиною друга цієї статті зобов'язує Президента України протягом п'ятнадцяти днів після отримання закону підписати та офіційно оприлюднити його або повернути закон зі своїми вмотивованими і сформульованими пропозиціями до Верховної Ради України для повторного розгляду.

Частина четверта статті 94 Конституції України встановлює: якщо під час повторного розгляду закон буде знову прийнятий Верховною Радою України не менш як двома третинами від її конституційного складу, Президент України зобов'язаний його підписати та офіційно оприлюднити протягом десяти днів.

Відповідно до вимог цієї ж частини статті 94 Основного Закону України, у разі якщо Президент України не підписав такий закон, він невідкладно офіційно оприлюднюється Головою Верховної Ради України і опубліковується за його підписом.

Конституція України не надає повноважень Президенту України повторно використовувати право вето та встановлює безпосередній обов'язок Голови Верховної Ради України у випадку подолання Верховною Радою України вето Президента України невідкладно офіційно оприлюднити і опублікувати за його підписом закон, щодо якого було подолано вето.

Відповідно до вимог Конституції України, Верховна Рада України повторно прийняла з подоланням вето Президента України Закон України "Про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України" (2 вересня 2008 року), "Про Дисциплінарний статут Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України" (4 вересня 2008 року), "Про організацію та порядок діяльності Верховної Ради України" (4 вересня 2008 року).Президент України не підписав зазначені закони, а повернув їх до Верховної Ради України з повторним застосуванням права вето, що є прямим порушенням вимог Конституції України

Виходячи з викладеного, Верховна Рада України постановляє:

I. Звернутися до Голови Верховної Ради України Яценюка А. П. з вимогою невідкладно офіційно оприлюднити і опублікувати за його підписом закони України, які під час повторного розгляду були знову прийняті Верховною Радою України більш ніж двома третинами від її конституційного складу, а саме:

1) Закон України "Про Дисциплінарний статут Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України";

2) Закон України "Про Тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України";

3) Закон України "Про організацію роботи та порядок діяльності Верховної Ради України".

II. Ця Постанова набирає чинності з моменту її прийняття.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос