Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О Заявлении Верховной Рады Украины относительно конфликта между Россией и Грузией

Проект постановления Верховной Рады Украины от 02.09.2008 № 3076-2
Дата рассмотрения: 02.09.2008 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про Заяву Верховної Ради України
щодо конфлікту між Росією та Грузією

Верховна Рада України постановляє:

Схвалити Заяву Верховної Ради України щодо конфлікту між Росією та Грузією (додається).

 

Голова Верховної Ради
України

 
А. П. ЯЦЕНЮК

 

Проект

Заява Верховної Ради України
щодо конфлікту між Росією та Грузією

Верховна Рада України глибоко занепокоєна збройним конфліктом між Росією та Грузією та його серйозними негативними наслідками для регіональної безпеки у Європі та світі.

Верховна Рада засуджує застосування зброї будь-якою стороною та всі односторонні кроки і непропорційне застосування сили, що сприяють ескалації протистояння.

Ми висловлюємо глибокий сум з приводу загибелі людей та виникнення ситуації, що призвела до страждань мирного населення, збільшення кількості біженців, руйнування соціально-економічної інфраструктури та загрожує перерости у гуманітарну катастрофу.

Верховна Рада вважає, що в основу мирного і довготривалого вирішення цього конфлікту має бути покладена повага всіма сторонами принципів незалежності, суверенітету та територіальної цілісності, які визнаються міжнародним правом та резолюціями Ради Безпеки ООН та спільна позиція Європейського Союзу закріплена у Висновках Ради Європейського Союзу щодо ситуації в Грузії від 13 серпня 2008 року.

Верховна Рада закликає до безумовного виконання всіх без виключення складових Плану мирного врегулювання, узгодженого сторонами за посередництва Європейського Союзу.

Верховна Рада закликає Кабінет міністрів України вжити всіх необхідних заходів для надання ефективної гуманітарної допомоги всім постраждалим без жодної дискримінації.

Верховна Рада висловлює підтримку більш активній і скоординованій участі України у нинішніх і майбутніх миротворчих і гуманітарних зусиллях в рамках ООН, ОБСЄ, а також в рамках Європейської безпекової та оборонної політики Європейського Союзу.

Верховна Рада вважає за необхідне використати всі наявні політико-правові інструменти в рамках існуючих двосторонніх міждержавних інституцій України і Росії для встановлення і врегулювання всіх процедур щодо перебування Чорноморського Флоту Російської Федерації на території України.

Верховна Рада закликає всі відповідальні політичні сили утриматись від використання радикальної риторики і спокуси перевести питання регіональної безпеки у внутрішньополітичну площину.

____________

 

Опрос