Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об осуждении военной агрессии Грузии против народа Южной Осетии

Проект постановления Верховной Рады Украины от 26.08.2008 № 3070
Дата рассмотрения: 26.08.2008 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про засудження військової агресії Грузії проти народу Південної Осетії

8 серпня 2008 року, в порушення всіх норм міжнародного права, регулярні частини грузинської армії атакували позиції російських миротворців і розпочали тотальний артилерійський обстріл житлових кварталів столиці Південної Осетії Цхінвалу та навколишніх осетинських сіл. Це призвело до масових жертв серед мирного населення, десятки тисяч людей стали біженцями.

Верховна Рада України від імені українського народу висловлює співчуття сім'ям і близьким всіх загиблих і потерпілих під час агресії Грузії проти народу Південної Осетії та підтримує ініціативи громадських організацій і громадян щодо спрямування в цей регіон невідкладної гуманітарної допомоги.

Одночасно з військовою агресією Грузії проти народу Південної Осетії, яка мала всі ознаки геноциду, націоналістичний режим М. Саакашвілі навмисно спровокував вкрай небезпечний міждержавний грузинсько-російський збройний конфлікт.

Причетність України до військових злочинів офіційного Тбілісі, зокрема через постачання зброї до Грузії та беззастережну політичну підтримку В. Ющенком агресії М. Саакашвілі, загострили відносини з стратегічним партнером України - Російською Федерацію.

Безвідповідальна політика українського керівництва, відсутність визначених законом засад внутрішньої і зовнішньої політики, подвійні стандарти в оцінці подій, які становлять загрозу міжнародному миру і безпеці, зацикленість на НАТОвському векторі, неузгодженість з російською стороною багатьох питань, пов'язаних з тимчасовим перебуванням на території України Чорноморського флоту Російської Федерації, поставила Україну на межу громадянського розколу і ескалації зовнішньополітичних конфліктів з непередбачуваними для громадян і держави наслідками.

Враховуючи вищенаведене, Верховна Рада України постановляє:

1. Засудити військову агресію Грузії проти народу Південної Осетії.

2. Визнати дії Президента В. Ющенка щодо беззастережної підтримки військової агресії Грузії проти народу Південної Осетії такими, що суперечать національним інтересам України, не відповідають Конституції та законам України і розпочати процедуру його імпічменту.

3. У невідкладному порядку розглянути та прийняти Закон України "Про основні засади внутрішньої та зовнішньої політики України", в якому передбачити набуття нашою державою статусу нейтральної.

4. Створити Тимчасову спеціальну комісію Верховної Ради України для перевірки відповідності вимогам національного законодавства та міжнародних договорів, до яких приєдналася Україна, угод стосовно військово-технічного співробітництва та поставок у 2005 - 2008 роках військової техніки і озброєнь Грузії, а також стану реалізації цих угод.

5. Підготувати проект Закону України "Про припинення на території України всіх військових навчань, в яких задіяні підрозділи країн НАТО, та виведення їх з території України".

 

Голова Верховної Ради України

Опрос